Star Control Origins – стара гра в новому світлі

Проробивши непростий шлях, до кінця 80-х комп’ютерні ігри встигли стати невід’ємною частиною поп-культури, підкоривши серця щасливих володарів Amiga і Макінтошів. Вибирати тоді особливо не доводилося, грали у все, що не попадеться, між іншим, серед доступних першого покоління геймерів іграшок траплялися вельми гідні проекти, серед яких значилася також і Star Control – космічна RPG-аркада від Accolade Inc.

Гра швидко завоювала популярність, а вихід в 1992 році другий частини тільки підігрів до RPG інтерес.

Але ніщо не вічне під місяцем, третя серія Star Control виявилася невдалою і про гру забули. І все ж остаточно піти в аннали історії Star Control виявилося не судилося, – після поглинання Accolade Inc компанією Infogrames, розпаду останньої і що послідувала за всім цим розпродажу прав власності гра була помічена Stardock Games, яка вирішила відродити її колишній успіх. Так на світ з’явилася Star Control: Origins. Що з цього вийшло, читайте далі.

Нова оболонка

Неабияк відреставрувавши графіком, розробники зберегли геймплей і атмосферу оригіналу, що ж стосується сюжету, останній був частково розбавлений новими ідеями, частково запозичений з другої серії гри. Що почали освоювати космічний простір земляни опинилися в зоні інтересів могутньої галактичної імперії, представники якої замислили знищити людство єдино з капризу. Місцеві «ситхи» набагато перевершують людей, що робить пряме опір безглуздим, єдине, що можуть зробити земляни, це переконати інші міжзоряні раси об’єднатися і дати космічним імперіалістам гідну відсіч.

     

За сценарієм непроста ця дипломатична місія буде покладена на вас – капітана невеликого корабля. Ви робите перельоти від планети до планети, знайомитеся з інопланетянами всіх мастей і так і сяк вмовляєте їх сформувати військовий альянс. Природно, одних слів не вистачить, щоб завоювати довіру інопланетян, вам доведеться виконувати дорученими ними послуги, наприклад, розправитися з чудовиськом-гігантом або допомогти поставити на місце не особливо доброзичливих сусідів. Заодно вам належить з’ясувати, що стало з котрі перетнули горизонт подій землянами, які залишили рідну планету багато років назад.

     

Але найбільше часу займе втомлива рутина – пошук і збір ресурсів, необхідних для апгрейда вашого зорельота. В цьому відношенні Star Control: Origins схожа на No Man’s Sky, хоча є і суттєві відмінності. Графіка місцями виглядає іграшкової, а відвідані планети почнуть повторюватися вже через 5-6 годин проходження. За сюжетом вам належить брати участь в космічних битвах, але навряд чи варто ставитися до них з серйозністю. Битви розігруються між двома флотами, але на арену виходять тільки два корабля, як в реслінгу, по одному з кожної зі сторін.

     

У разі поразки одного з супротивників, його місце займає інший і так далі, поки не будуть витрачені всі ресурси і не настане результат усього бою. І взагалі, реалістичності в Star Control приділяється мало уваги, дати вам можливість трохи розслабитися і приємно провести час – ось її основне завдання. Про це свідчить значна частка комедійності, з усією очевидністю простежується як в діалогах з інопланетянами, так і в самому їх вигляді, нерідко смішному і в якійсь мірі мультяшному.

     

підсумок

Проста графіка, переважання фарма ресурсів і кілька одноманітний геймплей – чи варто витрачати на проходження Star Control: Origins кілька годин свого дорогоцінного часу? Якщо ви шанувальник серії, особливо її другій частині, варто однозначно. І нехай в рімейку немає ні карколомної графіки, ні захоплюючого динамічного сюжету, але вони і не потрібні, інакше навряд чи гра змогла б викликати теплі спогади і солодке почуття ностальгії за тими часами, коли все ще тільки починалося.

Галерея зображень:

Відео:

оцінка:

Ссылка на основную публикацию