Ставки на спорт: як робити успішний вибір і заробляти

Робити ставки на спорт – популярний спосіб примножити власний капітал. Досвідчені в цій справі люди досягають високих результатів. Більшість же новачків програють частіше, ніж виграють.

За принципом дії і за ступенем ризику це заняття можна порівняти з трейдингом. Букмекерська контора виступає в ролі брокера, при цьому сумарний капітал складається з ставок, які роблять гравці. Виграли отримують більше, ніж поставили, за рахунок ставок тих, хто програв, при цьому розподіл грошей залежить від того, як завершиться той чи інший спортивна подія.

Варто відразу забути про такі поняття, як «удача», «фортуна» та інше. Ставки – такий же вид заробітку, як і будь-який інший самостійний бізнес. «Секрет успіху» – системний підхід, тверезий розрахунок і вміння мислити стратегічно. Починають з теоретичної підготовки, з визначень та класифікації.

Основні поняття

Історично букмекерської діяльності передували парі. Так називали суперечка двох або більше учасників про те, яким буде результат певної події. Кожен учасник парі підтверджував свою готовність сперечатися певними цінностями, зазвичай грошима. Сторона, що програла втрачала поставлені цінності, і вони йшли перемогла стороні в якості нагороди. Згодом таку діяльність систематизували і узаконили, так що вона придбала досить масовий характер – напередодні будь-якого спортивного події на регіональному рівні або вище зацікавлені люди прагнуть заробити на ставках. Їх запит реалізують букмекери – володарі ліцензій на право приймати ставки і розподіляти виграш.

Раніше букмекерські контори працювали виключно наживо, тобто гравець безпосередньо спілкувався з співробітником компанії. Сьогодні кожен великий букмекер розробляє веб-сервіс, випускає офіційний додаток – одним словом, йде в ногу з часом. Ставлять тепер теж не тільки готівкові гроші, а й електронні, включаючи кошти на банківських рахунках і в електронних гаманцях.

Який в цьому інтерес букмекера? Зазвичай його дохід – це невеликий відсоток від кожної суми, що сплачується переможцю. І якщо для гравця це малопомітні цифри (наприклад, він отримує 1950 гривень замість 2000 за вирахуванням комісії 2,5%), то тисячі і мільйони ставок вже приносять букмекерові колосальний дохід.

Незалежно від того, робляться ставки наживо або онлайн, ключові поняття не змінюються вже багато десятиліть. Три головних терміна, з якими стикається гравець: результат, лінія, ставка.

результат – результат події в спорті, наприклад матчу між двома командами. Зазвичай мають на увазі три варіанти результату: перемога одного учасника, перемога іншого учасника, нічия. Кожному результату букмекер привласнює коефіцієнт, який означає, скільки виграє людина при такому результаті. Наприклад, коефіцієнт 1,5 означає, що в разі виграшу замість поставлених 2000 гривень людина отримає 3000. Зазвичай при розрахунку коефіцієнтів враховують потенційні шанси команди або учасника змагань на перемогу.

лінія – список подій і наслідків, які пропонує букмекер. Події не повинні бути взаємовиключними, але їх результати вказуються однозначно (далі розглянемо цей варіант докладніше).

ставка – гроші, які поставлені на певні варіанти розвитку подій. Якщо підсумок збігається з прогнозом гравця, він отримує назад суму плюс виграш за рахунок коефіцієнта. Якщо не збігається – гравець втрачає поставлені гроші. Також ставкою називають саму сукупність результатів, на які поставлені гроші.

Класифікація ставок

З тих часів, коли парі тримали тільки на те, хто переможе чи програє, букмекерська система істотно ускладнилася. На сьогоднішній день виділяють кілька видів ставок:

 1. Одиночна (ординар) – на одну подію з одним результатом. Наприклад, гравець поставив 1000 гривень перед матчем ЦСКА і «Спартака», припускаючи, що виграє «Спартак». Букмекер пропонує коефіцієнт 2,0. Це означає, що якщо «Спартак» переможе, то гравець отримає 2000 гривень, якщо програє – втратить свою тисячу.
 2. Експрес – ставка на лінію подій з певними наслідками. Наприклад, плануються матчі між ЦСКА і «Спартаком», між «Шахтарем» і «Динамо». Гравець ставить на те, що ЦСКА переможе (букмекер пропонує коефіцієнт 1,5), а «Шахтар» зіграє внічию з «Динамо» (коефіцієнт – 2,0). Якщо обидва прогнози співпадуть з дійсністю, то виграв отримає суму на основі перемноження коефіцієнта: 1,5 * 2,0 = 3,0. Тобто замість 1000 гривень він отримає 3000 гривень. Але якщо хоча б одна подія не збігається з прогнозом, то ставка програє.
 3. система – кілька експресів із загальною ставкою. В цьому випадку гравець припускає, що вірним буде один з декількох експресів. Загальна сума розподіляється на їх кількість. Якщо експресів три і один з них виграє, то підсумковий виграш буде розрахований по перемноження коефіцієнтів даного експреса і розділений на три. Це «портфель експресів» (за аналогією з інвестиційним портфелем), в якому виграш менше, але шанс на нього вище.

Ордінари і експреси робити простіше, працювати з системою складніше. У кожному разі потрібно розраховувати і прикидати, наскільки потенційний виграш перекриє втрати від інших, не виграли ставок.

букмекерські позначення

Традиційно використовують умовні позначення. На прикладі найпоширенішого спортивного змагання в цій сфері – матчу між двома командами – позначення виглядають так:

 • 1 – перемогла перша команда,
 • 2 – перемогла друга команда,
 • X – команди зіграли внічию,
 • 1X – перемогла перша команда або команди зіграли внічию,
 • X2 – перемогла друга команда або команди зіграли внічию,
 • 12 – перемогла одна з команд, нічиєї не було.

Що таке фора і для чого вона використовується

Новачки програють, коли не враховують фору, дивлячись тільки на коефіцієнти. Фору можна розглянути на тому ж прикладі двох футбольних команд. Наприклад, планується матч між ЦСКА і «Спартаком» – командами 1 і 2. При цьому фора команди 1 становить -1,5, а фора команди 2 становить +1,5.

Підсумковий результат розглядається з урахуванням фори, яку букмекери дають лідеру перед аутсайдером. Наприклад, якщо підсумок матчу склав 1: 0 на користь команди 1, то в результаті підрахунку з форою він складе 1: 1,5 – ставки будуть розподілятися, як якщо б виграла друга команда.

Фора – інструмент букмекерів, за допомогою якого вони врівноважують шанси тих, хто ставить на фаворита, і тих, хто ставить на аутсайдера. Ставка з форою називається гандикап і застосовується в професійному спорті. Уміння швидко розраховувати підсумок змагання з урахуванням фори підвищить шанси на успіх.

Жорстка і м’яка фора

Фора буває двох видів:

 • жорстка – дробовий коефіцієнт, який додається до цілого результату (наприклад, кількістю голів у футболі чи закинутих шайб в хокеї), в результаті виключається нічия,
 • м’яка – цілий коефіцієнт, залишає шанс нічиєї і дає гравцям можливість ставити обережніше.

Азіатський гандикап – алгоритм розрахунку, в ході якого об’єднуються ставки з м’якою і жорсткою форами, а вартість кожної з них становить половину від поставленої суми.

Ставка на тотал

Тотал – конкретне число, не пов’язане з виграшем або програшем. Припустимо, букмекер пропонує ставити на тотал перед хокейним матчем. Якщо встановлений тотал 4, це означає, що за прогнозом заб’ють чотири шайби.

Гравці можуть поставити на «більше» або «менше». Позначаються ці ставки, відповідно, ТБ (тотал більше) і ТМ (тотал менше). За підсумками матчу виграші розподіляться таким чином:

 1. Якщо забили більше чотирьох шайб (4: 1, 2: 3 і так далі), то поставили на «більше» виграють, які поставили на «менше» програють.
 2. Якщо забили менше чотирьох шайб (0: 0, 1: 0, 0: 2 і так далі), то поставили на «менше» виграють, які поставили на «більше» програють.
 3. Якщо забили рівно чотири шайби (2: 2, 3: 1, 4: 0 і так далі), то коефіцієнти для ставок на тотал зрівнюються – гравці отримують гроші назад.

Робота з тоталом вимагає досвіду у відповідному виді спорту. Необхідно не просто оцінити, який учасник змагання сильніше, а прикинути потенціал гри, заздалегідь прорахувати можливий рівень напруженості на спортивному майданчику.

інші ставки

Крім уже згаданих ставок, існують ще деякі:

 • на різницю результату – аналогічна ставці на тотал, тільки гравець ставить не на загальну кількість м’ячів, шайб і так далі, а на різницю між результатом переможця і переможеного (поставити на нічию – те саме, що поставити на нульову різницю результату),
 • на тайм-матч – гравець намагається вгадати, на якому етапі гри результат стане заздалегідь відомий, використовується в тих видах спорту, де може бути відомий переможець, хоча гра ще не завершилася,
 • на точний рахунок – найбільш ризикований тип ставок, завжди має високий коефіцієнт, але і шанс виграти надзвичайно малий,

Чим менша ймовірність результату, тим більше гравець займається чистим вгадування. Розрахунок і аналіз втрачають актуальність.

Фінансові та ігрові стратегії

Стратегія – система, за якою діє гравець, щоб досягти поставленої мети. Не маючи стратегії, він легко може втратити капітал через випадковість або через виверти, яку використовує букмекер. Оскільки ставки на спорт знаходяться на стику фінансових та ігрових теорій, стратегічні підходи також носять назву фінансових і ігрових.

фінансові стратегії

Це системи, засновані на розрахунку. Передбачається, що для використання таких методів необхідно перш за все користуватися математичними моделями. Фактично, гравець заздалегідь повністю прораховує можливі результати і діє так, щоб події складалися для нього сприятливо або нейтрально.

До найпоширенішим фінансовим відносять такі.

Флет

Дозволяє об’єктивно оцінити свої вміння і шанси на успіх. Досить протягом всього періоду робити ставки з фіксованою сумою. Таким чином, за результатами періоду можна буде зрозуміти, наскільки прибутково чи збитково це заняття в поточних умовах.

переваги:

 • витрачається сума відома заздалегідь,
 • можна використовувати цю стратегію як індикатор своїх професійних навичок.

недолік:

 • початківці гравці можуть переоцінити свій професіоналізм і піти в збиток,
 • чим коротше період, тим менше статистика по його підсумком підійде для використання в майбутньому.

Припустимо, гравець протягом двох місяців робив ставки на футбольні матчі по 1000 гривень. Підсумок був різним, але в сумі він, поставивши 8000 гривень, отримав 10 500 гривень. Таким чином, прибутковість періоду склала 31,25%. Відштовхуючись від цього, він може прогнозувати свій прибуток в майбутні періоди. Наприклад, якщо він протягом тих же двох місяців буде ставити по 3000 гривень кожен раз, то в сумі поставить вже 24 000 гривен, а отримає 31 500 гривень.

Чим досвідченіший гравець і чим довше період, протягом якого він використовував флет, тим вірогідніше буде отримана статистика. Можна вести її протягом декількох періодів і підводити загальний підсумок. Наприклад, якщо протягом року прибутковість кожного місяця коливалася від -2% (невеликий збиток) до 10% (високий прибуток), а середнє арифметичне становить 6%, то це вже хороша статистична база. По-перше, гравець може, зберігаючи свою методику, розраховувати на 6-процентний прибуток від банку майбутнього року. По-друге, він може відстежити ті місяці, коли втрачав найбільше, щоб провести «роботу над помилками».

фіксована прибуток

Це зворотний підхід. Кожна ставка розраховується окремо і таким чином, щоб у разі виграшу отримувати фіксовану прибуток. Вимагає більшої кількості розрахунків і обчислень, але при достатньому досвіді дає добре прораховує дохід.

Переваги даної стратегії:

 • прибуток в разі виграшу відома заздалегідь,
 • можна робити порівняно невеликі ставки на ризиковані наслідки.

недоліки:

 • потрібно проводити складні розрахунки, щоб отримувати потрібний дохід,
 • можливий виграш завжди обмежений певною сумою.

Наприклад, перед футбольним матчем ставки на команди пропонуються з коефіцієнтами 1,8 і 1,5, а гравець хоче в разі виграшу гарантовано отримати 500 гривень прибутку. Потрібно зробити розрахунок, відштовхуючись від коефіцієнта. Найпростіше скласти пропорцію: x: x + 500 = 1: 1,8 – для першої команди, де x – сума ставки. Рішення такої пропорції: x * 1,8 = (x + 500) * 1. Тобто 1,8x = x + 500, або 0,8x = 500. Відповідно, x = 500 / 0,8 = 625. Тобто, щоб отримати в разі виграшу першої команди гарантований прибуток в 500 гривень, гравець повинен поставити 625. Тоді в разі виграшу він отримає: 625 * 1,8 = 1125, і прибуток складе бажані 500 гривень (1125 – 625). Для другої команди потрібно скласти і вирішити аналогічну пропорцію. Її рішенням стане сума в 750 гривень. Тобто, якщо гравець поставить 750 гривень на другу команду і вона виграє, то він отримає 750 * 1,5 = 1250, і прибуток складе все ті ж 500 гривень (1250 – 750).

Слід пам’ятати, що фіксований прибуток – не те ж саме, що гарантована. Щоб її отримувати, потрібно вірно прогнозувати події. А це можливо лише за наявності певного досвіду.

Відсоток від банку

Розмір ставки визначається розміром банку. У класичному вигляді ця стратегія має на увазі, що відсоток береться від початкового банку. У модифікованому вигляді (критерій Келлі) відсоток береться від поточного банку – якщо банк зменшується, зменшуються і ставки, і навпаки.

Переваги такого підходу:

 • гарантовано можна отримати несподіваний великий збиток,
 • можна заздалегідь спланувати свої витрати і прикинути виграш.

недоліки:

 • якщо банк вичерпаний, необхідно призупинити роботу до наступного періоду,
 • після низки програшів шанс вийти на високий дохід досить малий, особливо якщо використовується критерій Келлі.

Наприклад, на рік гравець виділив 50 000 гривень і кожен раз ставить 2%, тобто 1000 гривень. У підсумку йому вистачить на 50 ставок. Отже, щоб вичерпати банк, йому потрібно програти все 50 разів – малоймовірно, навіть якщо просто вгадувати. З критерієм Келлі ситуація виглядає так:

 • якщо гравець протягом місяця програвав і його банк зменшився до 42 000 гривен, то ліміт ставки складе вже не 1000 гривень, а 840 гривень (42 000 * 2%),
 • якщо гравець протягом місяця вигравав і його банк виріс до 58 000 гривен, то ліміт ставки складе 1160 гривень (58 000 * 2%).

Загальна тенденція фінансових стратегій: їх застосування дозволяє мінімізувати втрати, але в той же час і дохід виявляється порівняно невисоким. Тому багато вирішуються на використання ігрових стратегій – фактично, адаптованих під даний вид діяльності підходів зі світу азартних ігор.

Ігрові стратегії

В цілому всі вони грунтуються на оцінці ймовірностей. Будь-яка з цих стратегій характеризується в першу чергу тим, що у гравця залишаються «білі плями» – можливі сценарії, які він не прорахував і не врахував. З точки зору математичної теорії, дані стратегії засновані не стільки на розрахунку, скільки на очікуванні найбільш ймовірних, на думку гравця, результатів.

Таким чином, фінансові стратегії можна узагальнено назвати математичними, ігрові – евристичними.

Найпопулярніші ігрові стратегії виглядають наступним чином.

Ставка на ймовірний вихід

Передбачається, що ставити краще на результати, ймовірність настання яких вище. Це перемога однієї з двох команд в парному змаганні, яка становить або 33% (якщо допускається нічия), або 50% (якщо нічиєї не може бути або якщо є жорстка фора), але лише в тому випадку, якщо у обох сторін абсолютно рівні шанси перемогти (чого на практиці ніколи не буває). Наприклад, проводиться хокейний матч між двома командами і фаворит точно відомий – в такому випадку потрібно ставити на фаворита.

Переваги даної стратегії:

 • на пошук фаворита зазвичай витрачається мінімум часу,
 • шанс виграти порівняно високий.

Недолік полягає в тому, що якщо фаворит програє, ставка буде втрачена. При цьому коефіцієнти виграшу порівняно невеликі, так що повертати втрачений прибуток доведеться довго.

З використанням все гранично просто. У будь-якому виді спорту є фаворити. Досить дізнатися, на чиєму боці успіх останнім часом, і протягом всього періоду ставити на тих, хто сильніший.

Ставка на недооцінений результат

Протилежність попередньої стратегії. Гравець відстежує спортивні події в цікавій для його області і знаходить ті, де букмекер, на його думку, за звичкою вважає одного учасника фаворитом. В такому випадку ставки на аутсайдера матимуть високий виграшний коефіцієнт. Цим і потрібно скористатися гравцеві.

Перевага полягає в тому, що коефіцієнт може бути досить високий, щоб навіть один успіх перекрив два-три і більше поразок.

недоліки:

 • необхідно уважно вивчати суть гри, щоб знаходити недооцінені результати,
 • шанс програти досить великий, і при відсутності виграшів загальним підсумком стане збиток.

Приклад використання. Гравець відстежує футбольні матчі в чемпіонаті світу, де збірна Німеччини вважається фаворитом. Він знаходить матч, в якому, на його думку, шанси Німеччини виграти не такі вже й великі, і ставить на суперника. Якщо прогноз себе виправдає, один такий виграш зрівняється з двома-трьома (а то і більше) виграли ставками на фаворита.

Виделка

Стратегія, яку при певних умовах можна довести до того, що вона майже нівелює програші. Потрібно розглянути коефіцієнти, які пропонуються різними букмекерами для ставок на одні й ті ж події. Потім, провівши розрахунок, можна зробити в різних конторах різні ставки, щоб в результаті яких отримати виграш, або майже нічого не втратити.

переваги:

 • можна звести програш до мінімуму або навіть до нуля,
 • завжди є можливість перемикатися між різними букмекерами.

недоліки:

 • виграш буде порівняно невисоким,
 • потрібно проводити розрахунки і вибирати різні варіанти.

Наприклад, фаворитом з двох команд є перша. Якщо у одного букмекера поставити 1000 гривень на виграш першої команди (коефіцієнт 1,6), а у другого – 500 гривень на виграш другої команди (коефіцієнт 1,9), при перемозі першої команди чистий прибуток складе 1100 гривень (1600 – 500), а при перемозі другої команди програш обмежиться всього 50 грівенмі (950 – 1000). Такий підхід зменшує прибуток при виграші, але зате не дає багато втратити.

Використання даної стратегії останнім часом ускладнюється. Букмекери щільніше взаємодіють один з одним і користуються послугами статистичних центрів – в тому числі щоб боротися з тими, хто використовує «вилку».

ф’ючерс

Це систематизована, актуальна послідовність ставок, актуальна для спортивних подій, які також носять циклічний характер. Найчастіше цю стратегію використовують під час турнірів і періодичних змагань, в яких зміни або рідкісні, або відбуваються поступово (наприклад, склад національних збірних вкрай рідко змінюється відразу цілком).

перевага:

 • передбачуваність,
 • стабільність,
 • прогнозованість.

недоліки:

 • в разі нестандартної ситуації система втрачає сенс,
 • застосовується лише в певних видах спорту.

Наприклад, під час чемпіонату світу з футболу виділяють країни-лідери, які перемагають з найбільшою ймовірністю. Ті гравці, які користуються пасивної стратегій і ставлять на фаворитів, будуть традиційно ставити саме на команди цих країн. Ті ж гравці, які використовують агресивний підхід і розраховують на більший прибуток, будуть послідовно уникати того, щоб ставити на сильні команди. У випадку з кожним типом змагань ф’ючерс, крім переваг за ставками, передбачає коефіцієнти на підставі статистики останніх років.

Ризик втрат при використанні ігрових стратегій вище, але і дохід при позитивному перебігу подій можна отримувати набагато більший. Загальна кількість стратегій, які користуються популярністю в світі, налічує кілька десятків. Кожен може вибрати власну і доповнити її, виходячи із загальних рекомендацій, які дають професійні гравці.

загальні поради

Незважаючи на докладні описи та інструкції досвідчених гравців, новачка слід спочатку діяти обережно. Навіть професіонали стикаються з труднощами. Тим, хто не перший рік заробляє за допомогою ставок на спорт, добре відомі правила.

Ставитися до ставок як до роботи

Якщо людиною заволодіває азарт, він втрачає контроль – результат стає непередбачуваним. Тим, хто говорить, що «виграш неважливий, важливий процес», не варто ставити великі суми. Щоб цей спосіб проведення часу приносив результат, потрібно використовувати стратегію. Базових підходів два:

 • пасивний – ставити на ймовірний вихід,
 • агресивний – ставити на спірний результат.

Також необхідний ліміт. В ризикованому бізнесі, такому як ставки або трейдинг, заздалегідь обмежують банк конкретною сумою. Якщо банк вичерпаний, не потрібно звертатися до додаткових джерел або займати, щоб «відігратися». Гравці обмежують потенційні втрати лімітом і не виходять за нього протягом періоду.

Крім того, використовувати для даного виду заробітку слід тільки вільний капітал, тобто не особистий або сімейний бюджет, не гроші на вирішення важливих справ і вже тим більше не позикові кошти.

Оцінювати ризики здраво

Слід тверезо оцінювати ситуацію і розуміти, що жоден результат не має стовідсоткової ймовірності. Навіть улюблені фаворити програють. Якщо хтось каже, що знає стовідсотково виграшні результати – це шахрайство і підміна понять, вірити таким заявам не можна!

Між пасивними і агресивними стратегіями кожен знаходить золоту середину. Якщо постійно ставити тільки на фаворитів, капітал буде рости повільно через низькі коефіцієнтів. До того ж програш фаворита обнулить колишні зусилля.

Експрес і система зменшують успіх: при експресі більше шансів програти, система знижує виграш. Тому новачкам підходять ордінари і ставки на тотал.

Чи не зв’язуватися з сумнівними букмекерами

Організація, яка приймає ставки, повинна бути авторитетною і перевіреної. Інакше гравець ризикує втратити гроші, зв’язавшись з шахраями. Перш ніж звертатися до нового букмекерові, потрібно переконатися, що працює він давно і клієнти не скаржилися. Особливо це актуально для інтернет-ставок: в глобальній мережі гравець не бачить представників букмекера особисто.

Однозначно не варто робити ставки на підставі усної домовленості – ні особисто, ні через мережу.

Холодний розум, ніякого азарту

Як в будь-якій сфері, пов’язаній з ризиком, у гравця можлива низка невдач. Не можна підвищувати ставку, щоб «відігратися». Спроба «повернути удачу» за допомогою послідовного збільшення ставок – початок великого програшу.

Азарт – емоція, яка виникає через бажання довести власну успішність. Але тим, хто сприймає ставки на спорт як спосіб заробітку, добре відомо, що ризик не залежить від особистих якостей гравця, тому програш не впустити його професійної гідності.

Послідовність дає потрібний результат

Потрібно слідувати обраної стратегії протягом періоду і не перемикатися між різними підходами, щоб не вносити хаос. Рекомендації виглядають наступним чином:

 1. Одна стратегія повинна переважати весь період.
 2. Для кожного періоду (тиждень, місяць, рік) визначають кількість ставок, які можна робити.
 3. На період виділяють банк (банкролл) – суму, яка обмежує втрати навіть в разі найневдаліших результатів.
 4. Розмір окремої ставки теж обмежений. Бажано, щоб він не перевищував 2-3% від суми банку. Аналогічно, можна заздалегідь прикинути бажаний розмір ставки і взяти банк в розмірі 20-50 ставок.

Чи не відступаючи від обраної стратегії і не даючи волі азарту, можна добиватися хай не стрибкоподібних, зате стабільних результатів.

Не можна покладатися на власні вподобання

Спортивні команди, гравці, тренери можуть подобатися або не подобатися. У багатьох – натовпи відданих фанатів і шанувальників. Ніхто не заважає людині одночасно любити якусь команду і ставити на спорт. Але ці два стани потрібно розділяти. В іншому випадку особисті уподобання стануть причиною програшу.

Пояснюється це просто: рідко фаворити бувають безумовними, особливо в командному спорті, адже результат залежить не особисто від учасників, а від суми їх зусиль. Людина любить команду не тільки за перемоги в іграх, але і за символіку, історію, події.

Не можна підключати особисті симпатії. Заздалегідь розраховуючи результат, необхідно відмовитися від власних пристрастей і побажань, зосередитися на реальному прогнозі. Тоді ймовірність виграшу набагато вище.

Прояв своєї відданості улюбленій команді повинно бути окремою сферою життя, що не співвідноситься зі ставками.

Професіоналізм підтримується досвідом

Якщо людина не розбирається в представленому виді спорту, то скоріше буде вгадувати: покладатися буде не на що, крім прогнозів. Тому більше шансів на виграш у тих, хто розбирається в самому виді спорту, в професіоналізмі команд, в події.

Перш ніж починати, потрібно вивчити історію команд або гравців, подивитися статистику змагань, зробити висновки, розробити стратегію. У цьому ставки нічим не відрізняються від будь-якого прибуткового заняття.

Основні висновки

Ставки на спорт можуть приносити дохід, якщо діяти професійно і послідовно. Букмекери, якщо мова не йде про шахраїв, дійсно дають виграти. Перш ніж займатися цим, необхідно вивчити теоретичну базу і присвятити час аналізу кращого виду спорту.

Відокремлюючи особисті переваги і не дозволяючи азарту собою заволодіти, можна отримувати стабільну прибути. Чим агресивніше стратегія, тим вище шанс програшу. У цьому ставки на спорт схожі з трейдингом і іншими видами бізнесу, основного на ризик.

Починають з одиночних ставок на прості результати. Набравшись досвіду, переходять до експресах і системам. Важливо не йти від аналізу до чистого вгадування і покладатися на власні розрахунки, а не тільки на сторонні прогнози. І вже тим більше не можна забувати, що стовідсоткового шансу на успіх все одно ніколи не буде – ризик, хоча б малий, збережеться.

Відео 7 золотих правил ставок на спорт

Сподобалася стаття? Збережіть, щоб не втратити!

РЕКОМЕНДУЄМО СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як зробити ставки на футбол: види ставок і популярні стратегії

статті

Як швидше продати квартиру: поради ріелтора

статті

Як швидко продати машину з пробігом: поради новачкові

статті

Ваш відгук Натисніть, щоб скасувати відповідь.

Ссылка на основную публикацию