Створення анімації спецефектів

Для створення гарної анімації з використанням спецефектів вогню, феєрверку, анімованої рамочки відкритих квітів, водних ефектів, абстрактної графіки нам знадобиться безкоштовна програма Magic Particles. Вона призначена для створення спецефектів для комп’ютерних ігор. Завантажити її можна. Вона зберігає файли у відео-форматі avi або форматі зображення png, який не підтримує анімацію, тому для перекладу в gif-анімацію знадобиться одна з двох програм – GIMP або Ulead gif animator 5. Перекладати в анімацію в цих програмах однаково просто, тому вибирайте ту , якої звикли користуватися. Розглянемо обидва способи.

1 етап створення ефекту однаковий для обох способів. Це робота в програмі Magic Particles. Вона досить проста. Ефект можна створювати з “чистого аркуша” і з використанням готових шаблонів. відкривайте шаблон файлВідкрити зразок. Корегуйте настройки зразків ефектів на свій розсуд, рухаючи повзунки графіків.

2 етап збереження на комп’ютер і переклад в анімацію. Вибір формату відрізняється в залежності від того, яку програму в подальшому ви будете використовувати для перекладу в gif.

  • . В цьому випадку зберігаємо кожен кадр окремо в png-форматі. Файл – Експорт. Це робиться автоматично, слід тільки задати налаштування при виведенні:Вказуємо час кінцевого і початкового кадру, частоту кадрів (NTSC має найвищу частоту, а SECAM – найнижчу). Чим менше буде тривалість, частота і розмір, тим менше вага майбутньої анімації. Вказуємо шлях збереження файлу на комп’ютер, даємо ім’я файлу і вказуємо png-формат. якщо хочете створити зображення на прозорому тлі, то потрібно поставити галочку навпроти Зберігати альфа-канал. Відкриваємо всі отримані png-зображення в, використовуючи команду файлВідкрити як шари … Переглянути отриману анімацію можете, використовуючи команду фільтриАнімація – Відтворення. Якщо планується розміщення анімації в інтернеті, то буде не зайвим оптимізувати анімацію: Фільтри – Анімація – Оптимізувати (для gif). Зберігаємо анімацію на комп’ютер Файл – Зберегти як:
  • Ulead gif animator 5. Виставляємо вищеописані настройки при виведенні файлу в форматі відео avi:

    Відкриваємо відео в Ulead gif animator 5, використовуючи майстер запуску чи за допомогою Файл – Відкрити файл відео …

    Оптимізуйте формат, натиснувши на вкладку оптимізація, яка розташована над вікном перегляду (робочою областю). Можете прибрати деякі проміжні кадри. Зберігайте на комп’ютер: Файл – Зберегти як … – Файл GIF або використовуючи гарячі клавіші Ctrl + Shift + S. Подібним чином можна створити анімований аватар з відео або перевести частину відео в анімацію. До відкриття відео-файлу в програмі Ulead gif animator 5 потрібно обрізати відео в будь-якому відеоконвекторе.

Ссылка на основную публикацию