Створення образу диска в Windows 8

Після установки «вісімки» у багатьох користувачів виникає питання, яким чином створити образ з встановленими програмами, «дровами» і який спосіб вибрати. Ігнорувати цей процес не рекомендуємо. Хоча Windows 8 має в своєму активі інтегрований захист від вірусів і може похвалитися досить стабільним функціонуванням, все ж немає ніяких гарантій в високому рівні безпеки даних. З метою досягнення бажаного результату необхідно створити резервну копію. Таким чином, при виникненні будь-яких збоїв в системі ви зможете швидко і легко відновити систему з усіма що зберігаються даними.

Нюанси архівації: на що потрібно звернути увагу

Резервна копія нічим не відрізняється від чинного стану системи і вони абсолютно ідентичні, оскільки під час створення образу записуються всі дані про функціонуючої ОС (настройки, додатки і т.п.).

Варто відзначити, що DVD-диски, які часто використовуються для процесу архівації, не є завантажувальним. Це означає, що система не завантажиться, створений образ користувачеві не допоможе і ні про яке відновлення ОС не може бути й мови. Втім, не варто відкидати подібний варіант, оскільки вихід із ситуації є.

В цьому випадку допоможе другий дисковод, також ви можете скористатися переносним USB DVD-дисководом. Крім того, для створення надійного способу «вісімки» згодиться і багатофункціональний адаптер.

В цілому, це далеко не єдиний нюанс, на який необхідно звернути увагу перед створенням образу системи на диску.

Дуже часто користувачі створюють резервну копію за допомогою інтегрованих утиліт архівації та в багатьох випадках їм не вдається відновитися.

На це є своя причина, про яку мало кому відомо. Якщо ви поміняли розміри розділів жорсткого диска, тоді невдала архівація цілком з’ясовна. В якості підтвердження подібної ситуації, під час спроби відновлення на екрані з’явиться повідомлення про помилку, в якому користувача попросять відформатувати диск, на якому зберігається копія. Можна повернути розміри розділів до попередніх параметрів, але це не завжди спрацьовує. Отже, краще ніяких змін в даному питанні не робити.

[Tip] Невдача при відновленні може вас очікувати і в тому випадку, коли образ був створений в тому чи іншому розділі жорсткого диска і надалі був перенесений на DVD-диск. [/ Tip]

Дуже часто Windows просто не помічає перенесений образ і відновлення не відбудеться.

Серед компонентів архіву ви можете побачити папку з назвою WindowsImageBackup. З цим Фолдер ні в якому разі не можна проводити ніяких дій (переміщення, перейменування), оскільки це негативно відобразиться на стані папки і система не помітить резервну копію.

Створення образу за допомогою вбудованої утиліти

Отже, зайдіть в «Панель управління» (наберіть комбінацію клавіш Пуск і Х). У меню натисніть на відповідний рядок. У новому вікні виберіть розділ «Система і безпека», а потім перейдіть за посиланням «Історія файлів», де потрібно буде натиснути на пункт «Резервна копія образу системи» (знаходиться з лівого боку в нижньому куті).

Завдяки вищепереліченим діям ми відкриємо спеціальний інструмент, який відповідає за створення образу «вісімки». Подальша інструкція буде ще легше, оскільки в утиліті на кожному кроці будуть відображатися підказки.

Перш за все, система видасть запит про вибір носія, який в подальшому стане місцем зберігання файлу з усіма даними ОС. Власне, якщо у вас в якості змінного носія виступає диск, тоді відзначте в віконці «Де буде зберігається архів» пункт «На DVD-дисках» і виберіть відповідний диск у випадаючому меню під зазначеним пунктом. Потім відкриється вікно «Підтвердження параметрів архівації». Перегляньте в ньому встановлені параметри і якщо все підходить, натисніть на кнопку «Архивировать».

Особливості запису образу на нетбуках

Для наступного способу потрібно також зайти в «Панель управління», де необхідно встановити категорію відображення елементів діалогового вікна «Дрібні значки». У цьому ж вікні натисніть на пункт «Відновлення файлів Windows 7» (так-так, це не помилка). В якості місця зберігання образу можна використовувати переносний жорсткий диск USB, названий буквою F.

Якщо ви користуєтеся нетбуком, тоді варто придбати багатофункціональний адаптер з відповідними портами, завдяки яким можна під’єднати дисковод, вінчестер або жорсткий диск. Адаптер оснащений і USB-роз’ємом для підключення комп’ютера або ноутбука. Подібний гаджет можна купити в будь-якому магазині, який продає комп’ютерну техніку. Його вартість коливається в діапазоні від 600 до 800 гривень.

Перед архівацією вставте DVD-диск на 4,7 Гб і підпишіть його як «Резервний образ Windows 8 №1», потім клацніть на кнопку «Формат» і почнеться запис копії. В цілому для створення образу знадобиться 4 диска (3 в разі користування вбудованими утилітами для відповідної процедури).

Як тільки архівація підійде до завершення, в обов’язковому порядку потрібно створити диск відновлення ОС.

Відновлення системи при робочої Windows 8

В даному випадку ОС завантажується, але під час роботи можуть виникати якісь помилки і незначні збої. При таких «симптомах» є сенс відновити поточну версію «вінди» з резервної копії. Для цього необхідно зайти в «Особливі параметри завантаження Windows 8». Ви можете вставити в дисковод диск під четвертим номером, який створили раннє, потім відкрити розділ «Параметри» – «Зміни параметрів комп’ютера» – «Загальні» – «Особливі варіанти завантаження». В останньому віконці клікніть на кнопку «Перезавантажити зараз». Інший спосіб для входу в особливі параметри набагато простіше – затисніть кнопку Shift і виберіть опцію перезавантаження.

Потім активуйте розділ «Діагностика», в якому потрібно клацнути на «Додаткові параметри». Після цього виберіть «Відновлення образу системи» і натисніть на свою обліковий запис з правами адміністратора. Далі введіть пароль і дотримуйтесь подальших вказівок. Потім почнеться відновлення, в ході якого потрібно по черзі вставляти інші 3 диска з даними.

На цьому все. Бережіть себе і свої дані.

Ссылка на основную публикацию