Створення Portable програм – [www.cameyo.com]

Привіт, друзі! У цій статті розберемося як створювати портативні програми (ті, які працює без установки). І, як ви зрозуміли з назви, будемо використовувати сервіс www.cameyo.com. За допомогою цього сервісу можна створити портативну програму у себе на комп’ютері (самому), а можна зробити декілька платформ програму онлайн. У цій статті спробуємо і так і так.

Створення портативної програми локально

Створимо портативну програму на своєму комп’ютері. Завантаження програмного забезпечення cameyo. Переходимо на сайт 

Прокручуємо сторінку трохи вниз і тиснемо Download Cameyo

Тут же нам рекомендують це все робити на віртуальній машині. Рекомендується, не означає потрібно. Тому спробуємо зробити на реальній системі.

Поки скачується Cameyo розкриваємо меню MY ACCOUNT і вибираємо REGISTER для реєстрації аккаунта. Останній потрібен для доступу до всіх функцій сервісу

Вводимо робочу пошту, пароль, підтверджуємо пароль і тиснемо Register (зареєструватися)

Через пару хвилин прийде лист від Cameyo. Відкриваємо його і натискаємо по посиланню To activate your account, please click here – для активації облікового запису

Запускаємо викачаний файл Cameyo.exe від імені адміністратора, щоб менше було додаткових питань. Тиснемо на Cameyo.exe правою кнопкою мишки і вибираємо Запуск від імені адміністратора

У віконці тиснемо Cameyo і ОК для запуску портативної версії

Відкривається віконце Cameyo в якому я опиняюся відразу авторизований. Якщо ви не авторизовані натисніть на посилання Login (жовтого кольору вгорі) і авторизуйтесь.

Ми опиняємося на вкладці Computer (Комп’ютер) в якому ми можемо бачити портативні програми, які ми вже завантажили. Перший раз у вас буде порожньо

Завантажити портативні програми на будь-який смак можна на вкладці Library (Бібліотека). Клікаєте мишкою по потрібній програмі і відразу станеться скачування. Для більш зручної навігації можна використовувати Пошук (внизу) і вкладку All apps (всі додатки – зліва)

Вкладка Updates у мене порожня. Швидше за все там будуть доступні оновлення портативних програм (коли їх додадуть).

Для створення портативної програми переходимо на вкладку Studio

Якщо у вас встановлено додаток (програма), які Ви хочете зробити портативної видаліть її. Це рекомендується робити за допомогою програми RevoUninstaller для того, щоб відразу почистити за нею всі хвости (сліди).

Потім потрібно завантажити інсталятор з якого ми встановимо додаток.

Якщо ви будете робити портативну програму на віртуальній машині, то закриваєте всі програми які тільки можна закрити разом з антивірусом. Ставимо і відключаємо мережу, щоб знизити ймовірність того, що будь-яка програма полізе в мережу оновлюватися. Нам потрібно зробити, щоб активність в Windows в процесі створення портативної програми була мінімальна. У цьому випадку розмір портативної програми вийти так само мінімальний.

У разі створення портативної програми на реальній системі – робимо те ж саме.

У нас закрито всі крім програми Cameyo. На вкладці Studio тиснемо Capture app locally. Cameyo зробить знімок системи до установки програми. У цьому момент нічого не робимо.

Коли знімок системи буде зроблений побачите віконце нижче.

Встановлюємо програму яку ми хочемо зробити портативної. У моєму випадку це так як портативна версія представлена ​​в Cameyo застаріла.

Бажано попередньо зробити установку програми, щоб знати які галочки знімати і куди натискати для установки тільки потрібно програми. У разі PicPick потрібно відмовитися від установки двох додаткових програм і зняти галочку Show Readme

Коли програма встановлена ​​запускаєте її і перевіряєте працездатність. При необхідності налаштовуєте її. Якщо необхідне перезавантаження – перезавантажується. (Перезавантаження не пробував в моєму випадку вона не потрібна).

тиснемо Install done і чекаємо створення знімка системи після установки

Після створення знімка системи Cameyo порівняє їх і зробить портативну програму. Якщо у неї це вийде, побачимо віконце нижче.

Щоб відкрити папку з портативної програмою тиснемо на посилання Documents \ Cameyo apps. Щоб закрити це вікно тиснемо ОК.

Як відредагувати програми тиснемо Edit package

У віконці Package Editor на вкладці General перевіряємо і уточнюємо настройки при необхідності

В розділі Virtualization:

Як мені здається, якщо програма ємна (займає купу місця) і ви їй користуєтеся часто, то можна включити Dick mode.

В розділі Issolation mode:

  • Data mode – портативна програма матиме можливість зберігати файли з якими працює користувач
  • Isollated – програмі не зможе змінювати налаштування системи
  • Full access – програма зможе редагувати системні файли і реєстр

За замовчуванням варто Data mode. Так і залишу.

В розділі Startup перевіряємо щоб був потрібний exe файл (той який ми запускаємо коли програма встановлена)

В розділі Data storage можна задати папку куди будуть розміщуватися дані при роботі програми. Залишаю за замовчуванням.

В розділі Extras можна змінити ім’я портативного додатки і його іконку. Зазвичай я додаю версію до імені файлу.

Портативний PicPick вийшов розміром 30 МБ. На вкладці Files можна спробувати зробити його менше. Для цього відкриваємо папки і якщо там немає нічого схожого на PicPick (вашу програму) видаляєте. У мене багато всього захопило так як я писав цю статтю при створенні портативної програми

На вкладці Registry можна видалити зайві гілки реєстру. Розгортаємо кожну до кінця і якщо там немає навіть натяку на нашу програму – видаляємо

На вкладці Advanced нічого не чіпав. По завершенню редагування розкриваємо меню File і тиснемо Save (Ctrl + S) Для збереження змін

Закриваємо редактор.

Знову запускаємо Cameyo і бачимо зроблену портативну програму (PicPick). Для запуску просто натискаємо на значку мишкою

Щоб знайти створену портативну програму на нашому жорсткому диску тиснемо на значку правою кнопкою мишки і вибираємо Explore on disk.

Все готово. Можна програму копіювати на будь-який зовнішній носій і запускати на будь-якому комп’ютері або ноутбуці.

Створення портативної програми online

Давайте спробуємо створити портативну програму (наприклад для отримання повних прав до файлу або папці)

відкриваємо Cameyo, переходимо на вкладку Studio і тиснемо Capture app online

або на сайті cameyo.com відкриваємо меню MY ACCOUNT і вибираємо LOGIN

Якщо у вас ще немає облікового запису тиснемо Create account. Якщо є – вводимо Email і пароль в форму Login

Після успішного входу тиснемо Online Packager

тиснемо Installer upload. Вибираємо розрядність Windows XP. Якщо вам потрібно, щоб портативна програма працювала в 64-розрядної системі – вибираєте 64-bit. Тиснемо кнопку Виберіть файл для вибору установника (exe або msi-файлу) і Submit (Надіслати)

Через кілька секунд (або хвилин) портативна програма готова. Можна завантажити або переглянути як вона працює

Подивитися не вийшло так як запустився файл ліцензії. Тому скачав і запустив від імені адміністратора

програма запущена

І вона відразу російською мовою.

висновок

Сподіваюся вам так само як і мені було цікаво відкрити для себе світ Portable програм. Деякі програми, в тому числи і розглянутий тут PicPick, можуть працювати портативної (без установки) і без обробки спеціальних програм. Всю папку з встановленою програмою з Program File переносите на флешку наприклад. Саму програму видаляєте і працює, використовуючи своє флешки. Якщо програма простенька – вона з великою ймовірністю запрацює. Незручно, що в папці купа файлів. Так як Windows XP вже не підтримується, а саме вона поки використовується в якості системи для створення portable програм online, буду створювати локально. У мене встановлена ​​Windows 7 як і на більшості комп’ютерів на яких мені потрібно буде працювати з цими програмами.

Загалом, я серйозно задумався над використанням портативних програм. У бібліотеці Cameyo представлена ​​величезна база. (Яка до речі доступна без реєстрації за адресою). Бери і працюй.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию