Створення презентацій в ProShow Producer

У минулому уроці ви знайомилися з початковими етапами створення презентації в Proshow Producer – ви складали презентацію з окремих слайдів і обробляли кожен слайд окремо – додавали ефекти руху, віньєтки, проводили корекцію слайдів, створювали фон для слайдів та ін. Сьогодні ми поговоримо про те, як додати музику в презентацію, переходи між слайдами, що таке стилі і шаблони презентації.

Переходи між слайдами

Якщо ви не пам’ятаєте, як додати слайди в презентацію, то повторіть попередній урок по створенню презентації. Для того, щоб додати перехід між слайдами в презентації Proshow Producer, потрібно клікнути між слайдами в шкалі слайдів по іконці AB, і вибрати перехід із запропонованої колекції переходів програми. Дивись скріншот нижче, місце переходу виділено червоною рамкою.

На наступному скріншоті показано як вибрати перехід між слайдами. У вікні, ви бачите, що всі переходи розділені на категорії (види), вибираємо вид переходу (Basic – базові, Motion 3D – рух 3D, Page – сторінки і ін), далі вибираємо перехід з даної категорії (з колонки праворуч), в вікні простмотра ви зможете побачити превью змінюваних слайдів після натискання кнопки Play. Після того, як перехід буде обраний, натисніть кнопку “Застосувати” для схвалення вибору.

Демонстрація переходу між слайдами (поновіть сторінку для перегляду):

стилі слайдів

Стиль слайда – це певний ефект з елементами (найчастіше зображеннями) одного слайда. Для того, щоб додати стиль до вибраного слайду (для вибору слайда клікніть по ньому, і він виділиться синім кольором) виберіть дію Fx (Ефекти) на панелі інструментів під горизонтальним меню.

Далі з’явиться вікно зі списком стилів, які також, як і ефекти, розділені на категорії. У правій колонці вікна стилів запропонований список стилів обраної категорії. Біля кожного стилю відбивається необхідна інформація про нього (це співвідношення сторін екрану, при якому цей стиль буде виглядати краще за все і кількість шарів в слайді). У крайній правій колонці відображається додаткова інформація про обраний стиль – автор, опис стилю, категорія, тривалість.

У нижній частині вікна Ефекти запропоновані ряд кнопок, за допомогою яких ви зможете додати стиль в програму (+ add), створити свій стиль (+ create), видалити стиль (remove), редагувати параметри і опис стилю (edit), додати або видалити категорію (categorize), виділити все (all) або зняти виділення (none). За допомогою кнопки Apply to Slide ви схвалюєте вибір стилю. Далі натисніть кнопку Ok і перегляньте результат.

Тепер розглянемо питання як створювати стилі в Proshow producer. Ви можете самі створювати стилі для презентації для того, щоб використовувати їх в інших роботах (або повторно в цьому ж проекті), а також для того, щоб мати можливість ділитися своїми напрацюваннями з іншими.

Для того, щоб створити свій власний стиль Proshow Producer, зайдіть в параметри слайда (подвійним кліком по обраному слайду, додайте зображення, текст (якщо потрібно), налаштуйте ефекти руху, а також можете додати віньєтки, градієнт або коригувальні шари та ін. Потім натисніть на кнопку Fx (Ефекти) для переходу в меню стилі слайда. у вікні стилі натисніть на кнопку “+ create”. Вам залишиться лише дати назву своєму стилю, відзначити параметри стилю і дати опис. За бажанням ви можете дати посилання на ваш сайт, якщо такий є. Все тепер ви можете а втоматіческого користуватися створеним вами стилем в Proshow producer. Знайти ваш стиль ви зможете в категорії My Own Slyde Styles, що в перекладі означає Мої власні стилі слайдів. Ви можете експортувати їх на свій комп’ютер за допомогою кнопки export, яку ви знайдете все в тому ж вікні стилів слайдів. Тепер ви можете поділитися своїми стилями в інтернеті.

Додавання звуку в презентацію

Поговоримо в цій темі і про те, як додати звук до презентації.

Найпростіший спосіб – це подвійний клік по порожній звуковій доріжці, яка знаходитися під шкалою зі слайдами ->

Далі ви потрапите в параметри презентації -> звукові доріжки.

Тут ви також тисніть на “плюсик” поруч із шаром звукових доріжок. Ви можете додати не одну звукову доріжку. Навіщо це потрібно? Наприклад, крім основної музики презентації, ви можете додати додатково звукові ефекти (дитячий сміх, звук дзвіночка, шум вітру, дощу та ін.), А також записати свої голосові коментарі.

У вас є також кошти редагування звуку в самій програмі. Ви можете змінювати гучність, додати наростання або, навпаки, зниження звуку, синхронізувати слайди зі звуком та ін.

Додавання водяного знака (watermark) в презентацію

Якщо вам потрібно додати водяний знак у презентацію, то вам потрібно спочатку підготувати зображення, яке буде згодом використовуватися вами в якості водяного знака, або логотипу. Знову зайдіть в параметри презентації (Для цього ви можете клікнути двічі по звуковій доріжці презентації або натиснути на кнопку “Музика” під горизонтальним меню програми). Виберіть параметр презентації Watermark.

Натисніть на кнопку “browse” (виділена на скрині червоним) і завантажте ваш логотип з пам’яті комп’ютера.

У вікні перегляду відкриється зображення водяного знака презентації. Ви можете вручну змінити розмір, розташування водяного знака. Нижче вікна перегляду ви, як зазвичай, знайдете інструменти для редагування водяного знака презентації. Натисніть кнопку Ok для того, щоб схвалити всі зміни.

На цьому поки все. З наступного уроку ви дізнаєтеся як швидко створити відео презентацію в майстра, як користуватися шаблонами презентації, зберегти презентацію, опублікувати на Youtube і багато іншого.

Ссылка на основную публикацию