Створення завантажувальної флешки UBUNTU

Операційна система Microsoft Windows на сьогоднішній день займає лідируючі позиції, однак багато користувачів хочуть спробувати в роботі якісь інші системи, наприклад, абсолютно безкоштовну – Linux Ubuntu. Інсталювати цю систему лише в ознайомлювальних цілях багатьом не хочеться. У цьому випадку ідеальним варіантом буде створення завантажувальної флешки Ubuntu.

ЩО ТАКЕ завантажувальну флешку UBUNTU?

Завантажувальна флешка або Live USB – є не що інше, як звичайний USB-накопичувач, що містить операційну систему, з якої є можливість зробити завантаження свого комп’ютера. Це дозволить користувачеві познайомитися з «операционкой” не встановлюючи її на вінчестер комп’ютера.
Маючи завантажувальний флешку Ubuntu Вам всього-на-всього достатньо вставити її в порт USB, налаштувати BIOS на завантаження з USB і – вперед! – можна сміливо вивчати всі премудрості нової системи.
Так, звичайно, завантажена з USB система трохи урізана в своїх можливостях, в порівнянні з тією, яка встановлюється на жорсткий диск, однак для початкового ознайомлення цього цілком буде достатньо.
В якості альтернативи Live USB цілком можна використовуватися Live CD, чи то пак, завантажувальний диск. Багатьма користувачам даний метод більш кращий, оскільки створити завантажувальний диск набагато простіше, ніж завантажувальний флешку. Однак створення завантажувальної флешки Ubuntu, по-перше, дозволяє виконувати збереження даних, які були створені під час роботи (диски цього не можуть), а по-друге, швидкість завантаження системи з флешки набагато швидше, ніж з CD-диска.

СТВОРЕННЯ завантажувальну флешку UBUNTU

Отже, для того, щоб виконати створення завантажувальної флешки Ubuntu буде потрібна спеціальна програма – Live USB Creator, відома в народі як LiLi. Дана утиліта дуже проста в використання, зручна і має зрозумілий, а головне, російськомовний, інтерфейс.
LiLi поширюється абсолютно безкоштовно. Її вага – 4,5 МБ. Завантаживши програму і встановивши її можна відразу ж приступати до роботи. Запустивши LiLi, з’явиться список з п’яти пунктів-кроків які допоможуть Вам при створення завантажувальної флешки Ubuntu. Кожен пункт має значок-світлофор: якщо виконані не всі налаштування – буде горіти червоне світло, якщо ж все настройки прописані – зелений.
ПОЧАТОК РОБОТИ
Вставляємо свою флешку в USB-порт і в програмі вибираємо тип носія. Тут важливо, щоб флешка мала файлову систему FAT32. У наступному пункті вибираємо місце розташування образу завантажувального диска. Тут буде три можливих варіанти: ISO файл на жорсткому диску, CD або ж образ диска.
Наступний пункт – налаштовуємо функції «Рersistence» – функція, що відповідає за збереження змін, внесених при роботі (всі створені папки, програми або файли залишаться на місці і в подальшому, при подальшому завантаженні з флешки їх не доведеться встановлювати або створювати заново).
Третій пункт – щоб вибрати розмір файлу настройки. Максимум можна виділити 4 ГБ. Однак для ознайомлення Вам цілком вистачить 300 МБ.
На четвертому етапі налаштовуємо ряд додаткових функцій. Перша – дозволяє приховати файли, які були створені самою програмою. Друга – виконує форматування флеш-носія в FAT32 (в тому випадку, якщо флешка була відформатована в дану систему, утиліти для форматування флешок самі виконають цю операцію, видаливши всі наявні файли на носії). І нарешті, третя – дозволяє запускати Live USB з-під ОС Windows (не вимагаючи при цьому перезавантаження). В автоматичному режимі програма завантажить з мережі Інтернет portable-версію VirtualBox (віртуальна машина), яка стане завантажуватися щоразу при підключенні до комп’ютера флеш-носія.
Відзначаємо «галочками» всі потрібні опції, тиснемо знак блискавки в останньому, п’ятому пункті. Трохи почекавши і – вуаля! – створення завантажувальної флешки Ubuntu завершено. Як Ви могли помітити, нічого складного в цьому немає. Програма зрозуміла і проста навіть для новачків.

Ссылка на основную публикацию