СУПЕР СТЕРВА. Думки вголос про Strv74.

Шведські танки вже трохи більше року приживаються в Рандома World of Tanks. Варто звернути на найбільш ходовий рівень танків і розібрати дуже цікаву машину, до якої багато хто навіть ще не доторкнулися і не викачали -.

Дисклеймер:

Це не детальний гайд / туторіал. Автор не претендує на істину в останній інстанції. Просто роздуми на тему – чому такого клёвого танка так мало в Рандома? Божественна колісниця, створена для того щоб кайфувати + НАГІБАТ’ на середніх рівнях.

Звернемося до статистики. Розглянемо СТ6, кількість боїв за останні 4 тижні на РУ-кластері:

техніка кол-во боїв
Т-34-85 (СРСР) 15 508 043
Škoda T 25 (Чехословаччина) 5 512 476
STRV 74 (Швеція) 4 399 933
Cromwell (Великобританії) 4 313 321

Окей, я все зрозумів (нічого не зрозумів ..). Як так то, чому т34-85? Так, були хороші часи у танка, та й для новачка – саме-то. Рухливість, альфа, маскування. Але здавалося б, в грі і новачків то останнім часом все менше і менше, щоб списати 16кк боїв на них.

Гаразд, я ще можу зрозуміти чому так мало боїв на Кромвеля. Танк не найпростіший, змушує зводитися по 3 + сек після зупинки, що звичайно багатьом не подобається, та й імбует зараз вже зовсім не так. Плюс є преміумна копія, на яку напевно багато любителів танка розщедрилися.

Загалом, Кромвель – нарізування кіл по карті і піт, 34-85 – ненапряжная гра від альфи і взагалі релакс.

Але чому люди грають на 85, а не на стерва – ось для мене це загадка століття. т34-85 по суті має 3 невеликих переваги перед стервом:

 • максималка
 • альфа-страйк на 30 більше
 • імбовие фугаси на 300 (тут могла бути Ваша жарт про ОФ снаряди тракториста)

Так, так, Вам не здалося, зараз автор стерво # б почне вербування .. (му * ак)

Переходь на шведську сторону сили – у нас є печеньки стабілізація

Потрібно визнати, 6-ки не найкомфортніший рівень для гри. Придатна 6кА грається трохи гірше ніж середня 7ка. Так уже повелося в нашій грі, що непарні рівні (5,7,9) – це балдьож, а парні (6, 8) – страждальці.

Але якщо вже у кого профільний рівень 6, він любить грати на цих рівнях, прид * очілся, так би мовити, то цей танк для Вас. Ну або якщо хто Фарм без премака на 6, заодно прокачивая екіпаж по тихоньку – strv 74 кращий і універсальний варіант. Тайп 64 (Type 64) – прем, не кожен готовий вкладатися, та й ЛТ все-таки набридає, як-не крути. Про Кромвель вже сказано вище.

КВ-2 повільний + косою, в загальному хоч і імба, але теж один і той же геймплей так чи інакше періодично набридає.

Загалом, любителям середніх рівнів настійно рекомендую придивитися до цього корита.

Виходячи зі статистики має сенс вербувати любителів т-34-85-ок в клуб шанувальників стерв.

Будемо порівнювати саме з вісімдесят п’ятого. Але спочатку скажу відразу про головну фішку цього танка. І якщо ви подумали про УВН – немає, головна фішка це:

Стабілізація ТАНКІВ

Ліричний відступ. Коли я (мудак-автор) був ще червоним рачком і тільки починав качати свої перші совків і толком нічого не знав у мене очі розбігалися від розмаїття гілок прокачування, але я відразу зрозумів чого мені хочеться від цієї гри.

Відразу ж парі друзів грали в танки тоді був адресований запит «Так, мати Вашу, порадьте мені танк зі стабілізацією, але рівня 5-6, а то у мене діти виростуть поки я Т62 вкачає, а танк із стаб хочеться ось прям тут і зараз . »

Нічого путнього мені тоді не порадили, не знайшлося такого танка. А все просто – на танки стаб ставиться в основному, починаючи з рівня 8. А на середніх рівнях стаб немає. Виняток тільки Мчазев (M4A3E8 Sherman), якого мені таки не додумалися порадити.

За замовчуванням, в грі завжди танки 6го рівня поступалися в стабілізації 8/9/10, просто тому що обладнання «стабілізатор верт.наводкі» – імба і занадто вагому прибавку дає.

Але що ми бачимо зараз. У стрв 74 без стабілізатора стаб краще ніж у деяких 8ок із стаб, такого в грі раніше не було. І якщо не брати до уваги нові ЛТ, які з 5го рівня вміють стабілізатор надягати, то у стерви кращий стаб на рівні. Нижче наведені характеристики з Перкі на стаб, бойовим братством, доп.пайком.

AMX CDC Centurion mk.1 m4a3e8
Розкид від руху 0.14 0.14 0.14
Розкид від повороту 0.14 0.14 0.14
Розкид від повороту вежі 0.10 0.10 0.08

Окей, а що ж у т34-85: 0.19; 0.20; 0.12 

Тобто – стій, зводиться. І це, як на мене, вже достатня причина пересісти на стерву. Але це не все, дивимося далі:

Strv 74 T-34-85
зведення 1.88
точність 0.33
УВН / 15 -7/22
максималка 45/18 54/20
питома потужність 15.94 17.67
маскування 26.5 / 20.7 / 6.2  30 / 23.3 / 7.1
ХП / міцність 720
пробиття ББ 144
Альфа-страйк 150 180

Відразу варто обмовиться про те, що в табличку не включені:

 • Втрати в хвилину. Він просто однаковий.
 • Швидкість повороту. Тут вони теж ніс-до-носу йдуть. 34-85 трохи швидше на твердих грунтах крутиться, а стерва на м’яких.
 • Крім того, є відмінність в одному модулі – 34-85 з приводами, стрв – з вентиляцією. Причину думаю зрозумілі, стерва приводи не потрібні від слова зовсім.
 • І ще дрібниця. При рівному базовому огляді стрв все-таки на 10 метрів далі бачить, завдяки вентиляції.

Ну і хочу звернути вніманіенае на 2 моменти:

 • Може здатися що пробиття у стерви краще на ~ 2.5% (4 мм), але на практиці різниця колосальна. Стерво за рахунок відмінної стабілізації / фінальної точності / швидкого відомості пробиває все що бачить. Якщо ви звичайно вмієте цілитися / знаєте вразливі точки (Ну або на худий кінець поставили в клієнті приціл «з індикатором бронепробітія»). В принципі можна на ній навіть не возити голдена. Найчастіше якщо ви потрапили куди треба – проб’ється на ББ, а якщо трохи не туди з полувертухі полетів снаряд і Голда не допоможе.
 • Кути вертикального наведення у стерви вниз, рівня –  Шедевральні. На практиці це додає просто масу комфорту гри. У 34-85 краще кути вгору. Але це, м’яко кажучи, нихера не рівноцінна. Хороші кути вгору бувають потрібні раз в N боїв, а від добре схиляємо знаряддя на будь-якій карті можна знайти де красиво пограти.

Разом можна підвести наступний підсумок порівняння цих двох танків:

СТЕРВА – СИЛА, тридцятьчетвірки – МОГИЛА. Досить страждати, качай стерву – починай імбовать!

Надто вже солодко автор заливає про СТРВ, тут має напрошуватися якийсь «АЛЕ». І так у стерви є неочевидний мінус, який змусить вас раз в N партій згоріти в танку. але давайте про мінуси по порядку:

 • Хоч динаміка танка і непогана з урахуванням хороших опорів ґрунтів (0.88 / 0.97 / 1.67), але максималка дял скромна для СТ: 45. Некритично, але жваво фланги як Кромвель або той же Т34 вийде. Втім виїхати завчасно завжди можна, якщо не ловити гав і дивитися на карту.
 • Окуляри міцності такого модуля як движок у STRV: 123. Цей показник можна описати так, якщо опустити суху мову цифр «ТАК Х # ЧИ ТУТ ТАК МАЛО? !! ММ ??? ААА, СУКА, падла, ДЕ ХП движка? !! ». Сімки-вісімки вам запросто можуть вибити движок в «червоне» через передній каток, та ще й підпалити при цьому (шанс пожежі 20%). Уже представили який це кайф? Движок-каток мінус, пожежа, похорон, смажений стілець .. (ну в загальному все як ми любимо). Виходячи з цього для впевненого Нагіба або для взяття трьох смужок на стовбур – голдовая Ремке.

але плюси то які !!

 • точність
 • пробиття
 • швидке зведення
 • УВНи
 • СУПЕР-мати його-СТАБ

Знову ж таки, ця стаття не гайд.

Автор наприклад не знає точно які краще перкі екіпажу третім брати. 10 раз скидав – то ремонт брав, то маскування, то ще щось .. Тонну досвіду просрав, передумивая по 5 разів на день, як недовірлива жінка в загальному. Тому радити тут не беруся.

Ссылка на основную публикацию