SuperFetch – що це? Як відключити службу SuperFetch?

SuperFetch – це якась служба, яка являє собою додаток для пред завантаження різного роду програм. Іншими словами, аналізуючи вашу систему на предмет активно використовуються утиліт, після запуску вона додає їх в пам’ять комп’ютера. Робиться це з метою максимально прискорити завантаження додатків для подальшої роботи з ними.

Вся робота SuperFetch відбувається поза видимості користувача. Запам’ятовуючи програми, які користувач використовує в сталості вона попередньо, ще до безпосереднього запуску додатка, вивантажує його дані в оперативну пам’ять, якщо це дозволяють її обсяги. Таким чином, коли ви будете запускати програму, обчислення будуть починатися не з самого початку, а з платформи, створеної службою.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що видимість завантажених завдань і їх реальна кількість може відрізнятися. Можливо ви помічали, що додаток, яке ви використовуєте на постійній основі, запускається набагато швидше, ніж інші з аналогічною грузоёмкостью. Це наслідок є похідною роботи SuperFetch.

[Note] Реліз SuperFetch відбувся в Windows Vista, після чого служба була включена в подальші версії. У міру розвитку технологій дане рішення стає все менш і менш актуальним, тому ви можете навіть відключити його. [/ Note]

Іноді, коли ця функція відключена або, навіть включена, виникають помилки системи, але це скоріше індивідуальна особливість деяких твиков. Відповідно, вам слід в такому випадку змінити стан служби.

У свою чергу даний підхід приносить користь, але так само займає додаткову оперативну пам’ять, на, можливо, непотрібні в поточний момент програми. Таким чином ви можете самі вирішувати чи варто SuperFetch витрачених ресурсів чи ні. В общем-то рекомендується зупиняти службу в випадку з малопотужними комп’ютерами, ресурси яких не дозволяють підтримувати роботу додаткових, хоч і корисних, процесів.

Якщо ви використовуєте SSD диск, ви так само можете відключити цю функцію, так як особливої ​​користі вона не принесе. Так само ви можете відключити ще PreFetch службу, вони йдуть в комплекті і виконують подібні завдання. На поточний момент в сучасних комп’ютерах SuperFetch втратила свою актуальність через великої потужності, так як немає необхідності додатково завантажувати інформацію попередньо, запуск відбувається отже досить швидко.

[Tip] Відключити службу SuperFetch можна кількома способами, аналогічно можна і включити її, а саме: за допомогою стандартного меню «Служби» і редактора реєстру. [/ Tip]

Кращим є перший варіант, так як функція передбачена виробником і не вимагає обхідних шляхів.

Зупинка SuperFetch в «Диспетчері Завдань»

Попередньо вам може знадобитися зупинити роботу даної служби, особливо в Windows 8, для її послідовного відключення, зробити це можна в такий спосіб:

 1. Натисніть клавіші Alt + Ctrl + Delete або правою кнопкою по панелі задач;
 2. Перейдіть на вкладку «Служби»;
 3. Вам необхідно знайти пункт з назвою SysMain в описі повинно бути вказано SuperFetch;
 4. Натисніть правою кнопкою миші по елементу і виберіть «Зупинити».

Відключення служби SuperFetch за допомогою вікна «Служби»

Тепер слід перейти безпосередньо до відключення цієї функції. Як і всі служби Windows, відключити дану можливість можна з однойменного меню, так само як і запустити.

 • Відкрийте меню «Пуск»;
 • Виберіть елемент «Панель управління»;
 • Далі вам слід знайти плитку «Адміністрування» і натиснути на неї;

 • Натисніть на посилання “Служби», сюди ж можна потрапити натиснувши Win + R і ввівши services.msc;

 • Знайдіть потрібний пункт з назвою SuperFetch і зробіть подвійне натискання по ньому;
 • Виберіть тип запуску і встановіть його в положення «Відключено»;
 • Застосуйте зміни, можливо потрібно буде перезавантажити комп’ютер.

Аналогічним чином ви зможете відключити службу PreFetch, якщо у вас виникне необхідність, актуально для SSD накопичувачів. Виконавши дії пункту 6 навпаки, ви зможете включити цю функцію в системі.

Наступний метод, який не є кращим для використання, але деяким користувачам допомагає, у випадках з будь-якими проблемами в файлі services.msc.

Відключення служби SuperFetch в редакторі реєстру

 • Натисніть комбінацію клавіш Win + R;
 • Введіть слово regedit і натисніть Enter;

 • Вам слід пройти за наступним шляхом HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ SessionManager \ Memory Management \ PrefetchParameters;
 • Знайдіть параметр EnableSuperfetcher, якщо його немає, тоді створіть в форматі DWORD з відповідною назвою;
 • Вам необхідно встановити значення для даної змінної в положення 0, щоб відключити SuperFetch, для активації підійде цифра 3;
 • Для відключення служби PreFetch вам в тому ж вікні, слід вибрати змінну EnablePrefetcher і задати їй значення 0.

Виконавши такі нескладні дії ви зможете очистити частину своєї пам’яті, але у випадку з комп’ютерами, які мають середніми потужностями, ви швидше за все побачите уповільнення завантаження програм на кілька секунд, що так само не є критичним. В інших випадках, коли комп’ютер малопотужний і не може потягнути додаткову службу або навпаки потужна машина, тоді ви тільки виграєте від відключення функції.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Для чого використовується SuperFetch і як відключити службу?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию