SuperFetch в Windows 10 – навіщо потрібна і як її відключити

Вперше SuperFetch з’явилася в ОС Vista, а потім вона була присутня в системах Windows і Windows 8. Технологія дозволяла прискорювати роботу програм, використовуючи в оперативній пам’яті їх кеш. Вона ж необхідна для роботи ReadyBoost.

На сучасних ПК SuperFetch – це вже зайве. А для твердотільних варіантів дисків її радять взагалі відключити. Крім того, при застосуванні деяких можливостей системи ця функція у включеному стані здатна викликати помилки.

Таким чином, ситуацій, коли роботу над відключити, вистачає. Це можна зробити двома способами. І перед тим як почати розглядати їх, хочемо сказати, що включити досить просто: потрібно виконувати все те ж саме, тільки в зворотній послідовності.

Відключення служби SuperFetch

Швидше і найпростіше відключити через Панель управління. Звідти вам потрібно потрапити в розділ «Адміністрування», а потім уже в «Служби». А ще пропонується використовувати поєднання клавіш Windows + R і ввести потім services.msc.
Отже, перед вами буде список служб. Там можна знайти SuperFetch, після чого буде досить 2 рази клікнути. У вас відкривається діалогове вікно, потім ви вибираєте «Зупинити». Зверніть увагу на пункт «Тип запуску», там є варіант «Відключено», на який і потрібно клікнути. Далі натисніть «Застосувати», це змінить настройки. Тепер можна перезавантажити комп’ютер і подивитися, чи нічого не збилося, але взагалі це якраз необов’язково, зазвичай і так все відмінно працює.

Відключення SuperFetch і Prefetch за допомогою редактора реєстру

Відключити службу можна і через редактор реєстру Windows 10. Отже, для початку вам потрібно поєднання клавіш Win + R, після чого слід ввести regedit. Якщо лінь набирати, ніхто не заважає скопіювати, тільки не забудьте прибрати точку. Потім тисніть Enter. У вас з’явився реєстр, але він буде потрібно, зрозуміло, не весь, а лише конкретний розділ, який називається так: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management \ PrefetchParameters – ось цей ось довгу адресу. Що робити далі?

Наступним етапом потрібно пошукати параметр EnableSuperfetcher. Якщо його немає, то можна створити через DWORD, використовуючи це ім’я. Потім вам необхідно виставити значення, рівне 0. Це відключить SuperFetch. А якщо ви хочете відключити Prefetch, то вам знадобиться значення EnablePrefetcher поміняти на 0. І під кінець перезавантажити ПК. Готово!

А якщо вам потрібно увімкнути, то значення параметра потрібно буде замінити на 3.

1 означає, що технологія включена, але вибірково, тобто виключно для файлів завантаження. А 2 – тільки для програм. Взагалі ці параметри дозволяють краще налаштовувати систему під себе при бажанні. Як бачите, все просто.

Ссылка на основную публикацию