Сушильну шафу для фруктів

Зберегти фрукти протягом тривалого часу без втрат неможливо, тільки якщо застосовувати для цього спеціальні технології на кшталт. Існує всього два методи: заморожування і сушіння. Якщо в першому випадку втрачається частина корисних речовин і вітамінів, то сушка дозволяє зберегти первинний склад.

Різновиди і вартість

Сушильну шафу для фруктів має дві модифікації, які відрізняються між собою за принципом нагріву. Так, електричні сушарки завдяки нагрівального елементу (ТЕН, як у сушарок для рук) можуть підтримувати задану температуру протягом усього процесу, що не дає фруктам пригорати.

Такі моделі є новітньою розробкою, так як нагрів відбувається за допомогою інфрачервоного випромінювання. Шафа для сушіння фруктів подібного принципу дії забезпечує вентиляцію всередині камери, що в свою чергу виключає накопичення зайвого тепла і вологи (тому приклад сушарка для грибів і фруктів).

Спеціальні сітчасті піддони сприяють кращому проникненню повітряного потоку і більш якісній обробці високими температурами, яким фрукти піддаються з усіх боків. Купити шафа для сушіння фруктів такого типу можна вартістю від 2 500 і до 4 000 гривень (що нижче, ніж ціна інфрачервоної сушарки для фруктів). Все залежить від кількості піддонів і марки виробника.

Існує ще один різновид – сушарка з вбудованою піччю тривалого горіння. Процес нагріву відбувається пічним опаленням, яке забезпечується дровами, вугіллям. Конструкція при цьому має на увазі наявність сітчастих піддонів, як і в попередньому випадку.

Однак немає можливості підтримувати в незмінну протягом усього процесу температуру. Купити сушильну шафу для фруктів такої моделі можна за порівняно невелику ціну, яка буде значно нижче, ніж у електрошаф.

Ще одним варіантом, що не вимагає фінансових витрат стане сушка фруктів в духовій шафі, однак, подібний метод підходить виключно для домашніх заготовок, це ж вам не сушарки для посуду.

Переваги і принцип установки

Вибираючи сушильну шафу, потрібно визначитися з пріоритетними для себе завданнями.

Так, електрошафа зможе якісніше висушувати фрукти завдяки можливості підтримки однакової температури (як у сушарки Ezidri) протягом усього процесу, проте, шафа з пічним опаленням обійдеться значно дешевше через відсутність необхідності збільшувати оплату рахунку за електрику.

Електрошафа підключається до електромережі за допомогою кабелю, всередині камери є направляючі для установки піддонів. У комерційних цілях краще використовувати моделі з пічним опаленням, так як підігрів відбувається за допомогою палива, що не залежить від подачі електроенергії (тому приклад сушарка Суховій Вітерець).

Шафи такого роду мобільні, і їх можна використовувати безпосередньо в місцях збору фруктів без потреби додаткових перевезень, під час яких втрачається свіжість фруктів.

Ссылка на основную публикацию