svchost вантажить процесор

У даній статті ми постараємося вирішити питання що робити, якщо svchost вантажить процесор. Ймовірно, багато хто з користувачів помічали в диспетчері завдань Windows процес під назвою svchost. Зазвичай він тихо сидить в тлі і нікому не заважає. Але іноді він починає не по-дитячому вантажити процесор. Що робити в цьому випадку?

Спочатку потрібно розібратися, що це за процес такий. А потім вже можна буде зрозуміти, чому він іноді так сильно вантажить процесор і всю операційну систему. Варто відразу зазначити, що в цьому нічого хорошого немає, якщо процес svchost вантажить процесор.

Що таке svchost і чому він може завантажувати ЦП?

Процес svchost – це загальна назва процесорних хостів, які динамічно підключаються з різних бібліотек. По суті, це системний процес, який чіпати ніяк не можна. Але що робити, якщо svchost вантажить ЦП? Спочатку потрібно визначити причину. Їх може бути кілька.

 • У систему потрапив вірус. Це найпоширеніша причина того, що svchost.exe вантажить процесор. Саме через нього ЦП виявляється завантаженим на 90, а то і на 100 відсотків.
 • Глюк ОС. Чи не найпоширеніша причина, але іноді операційна система починає працювати досить дивно. І результатом може бути як раз ця ситуація.
 • Неправильна робота однієї з служб. Процес svchost складається з певної кількості запущених служб. Ймовірно, одна з них стала працювати нестабільно.
 • Оновлення ОС. При скачуванні і оновленні компонентів Windows використовує недозволено багато ресурсів комп’ютера. Проблема може бути пов’язана з цим.
 • Глюк самого процесу. Рідко, але трапляється, що svchost.exe завантажує процесор на Windows 7 через внутрішні проблеми самого хоста.

Всі перераховані вище пункти можуть стати причинами завантаження процесора хостової процесом svchost.exe. Однак вирішити дані проблеми їх можна. Але з деякими з них доведеться повозитися.

Якщо ОС заражена вірусами

Вихід тут тільки один: спробувати використовувати антивірус для усунення загрози. Але такий варіант не завжди допомагає. Якщо після роботи антивірусного продукту нічого не змінилося, то доведеться встановлювати заново операційну систему.

 1. Отже, відкриваємо пункт «Параметри» в Windows 10 і клацаємо «Оновлення та безпека».
 2. Потім переходимо на вкладку «Захисник Windows» і тиснемо кнопку «Відкрити Захисник Windows».
 1. У головному вікні захисника подорожуємо у блок «Параметри перевірки», відзначаємо пункт «Особлива» і клацаємо «Перевірити зараз».
 2. Як об’єкт перевірки вибираємо весь системний диск і натискаємо кнопку «ОК».
 3. Відразу ж почнеться перевірка комп’ютера на віруси. Прогрес буде відображатися в головному вікні антивіруса.

Якщо захисник Windows знайде якісь шкідливі об’єкти, то він миттю усуне проблему. У деяких випадках він попросить підтвердження дії у користувача. Якщо ж він нічого не знайшов, то можна спробувати інший антивірусний продукт.

Якщо після роботи декількох антивірусів нічого не змінилося, то svchost вантажить процесор на 50% і більше з іншої причини. Потрібно усунути проблему, бо таке навантаження не є здоровою для центрального процесора.

Якщо глючить ОС

Якщо з причин нестабільної роботи ОС svchost вантажить процесор на Windows 7, рішення може бути тільки одне – перезавантаження операційної системи. Якщо після рестарту все прийшло в норму, то проблема була явно в цьому.

А ось якщо такий фінт не допоміг, то проблема набагато глибше і серйозніше. Ймовірно, з її рішенням доведеться повозитися. Розглянемо інший варіант. Наприклад, неправильну роботу однієї з служб процесу svchost.

Якщо неадекватно працює одна з служб процесу

Процес svchost.exe має певну кількість дочірніх процесів. І всі вони пов’язані з роботою конкретної служби. Якщо одна зі служб почала працювати неадекватно, то все дерево процесу буде вантажити ЦП на 100%.

Однак можна зупинити службу (якщо, звичайно, вона не є критично важливою для ОС). Доведеться клацати кожну службу і припиняти її. Якщо завантаження процесора знизилася, то в ній і була проблема.

 1. Отже, запускаємо «Диспетчер Завдань» (поєднання клавіш «CTRL + ALT + DEL») і в ньому переходимо на вкладку «Подробности».
 2. У списку процесів вибираємо потрібний, клацаємо по ньому правою кнопкою миші і в меню вибираємо «Перейти до служб».
 3. Відкриється список служб, які запущені в рамках даного процесу. Клацаємо по першій з них правою кнопкою миші і в меню вибираємо “Відключити”.

Якщо завантаження процесора впала, то саме ця служба і була проблемною. Якщо немає – повторюємо дії з відключення для інших служб в списку. Якась з них повинна бути проблемною. Якщо немає, то переходимо до інших варіантів вирішення проблеми.

Якщо справа в оновленнях

Дуже часто процесор виявляється повністю завантажений хостом svchost через те, що Windows надумала оновитися. Як завжди, без відома користувача. Однак можна покласти край такого нахабства операційної системи.

 1. Відкриваємо «Панель управління» і клацаємо пункт «Адміністрування».
 2. У наступному вікні клацаємо за пунктом «Служби».
 3. У списку служб шукаємо «Центр оновлення Windows» і клацніть по ньому 2 рази.
 4. Далі в графі «Тип запуску» виставляємо «Відключено», тиснемо на кнопку «Зупинити», потім – «Застосувати» і «ОК».

Тепер автоматичне оновлення не потурбує користувача. А процес svchost з великою часткою ймовірності перестане вантажити процесор комп’ютера. Саме так слід чинити, якщо Центр Оновлення Windows вантажить процесор.

висновок

На жаль, якщо глючить сам процес, то рішення немає. Єдине, що можна зробити – перезавантажити машину. Те ж саме стосується і тієї ситуації, якщо upnphost вантажить процесор. Якщо ж рестарт не допоможе, то вихід один: переустановка ОС.

Ссылка на основную публикацию