Синій екран смерті Windows XP: що робити?

На жаль, трапляється, що з часом у користувачів Windows ХР виникає проблема під час роботи на ПК або при завантаженні ОС у вигляді «екрану смерті». Помилка нерідко буває викликана перегрівом обладнання, конфліктом комплектуючих ПК, зараженням шкідливими програмами. Цей перелік можна продовжувати нескінченно, тому що збій можуть викликати найрізноманітніші причини.

Будь-яка з критичних помилок може стати неприємним наслідком відображення на моніторі «BSOD», яке розшифровується як англійське «Blue Screen Of Death». Нижче представлено керівництво, як уникнути появи «синього екрану смерті» в комп’ютері на Windows XP, і з докладними описами рекомендацій, що робити, якщо це все ж сталося.

BSOD – що це?

Незважаючи на грізне найменування, цей екран покликаний допомогти користувачеві, і є захисною функцією Windows ХР. Він уже містить в собі детальний текст з описом та рекомендаціями вирішення проблеми. Власник комп’ютера після уважного вивчення відображаються на екрані кодів помилок може вже безпомилково вжити необхідних заходів для ліквідації причин збою.

Однак іноді деякі користувачі помилково приймають за «екран смерті» інші програми з синім інтерфейсом, наприклад, BIOS. Випадково зачепивши яку-небудь клавішу при завантаженні комп’ютера, або іншим способом іноді власник ПК запускає БІОС, який теж синього кольору і помилково новачки приймає його за добре всім відомий «синій екран смерті». Якщо на моніторі з’явилося меню, схоже на зображення нижче,

то потрібно просто клікнути «ESC» або натиснути на пункт «Exit Without Saving». Після цього ПК запуститься в звичному для користувача режимі.

Також, якщо робота Windows ХР була завершена некоректно, може виникнути синій екран аналізу диска на предмет присутності різних помилок.

Його теж боятися не слід, а необхідно просто почекати і дати додатком «Chkdsk» виконати свої функції, після яких Windows XP завантажиться сама.

Але якщо перед очима користувача наступне зображення:

то доведеться виконати дії, описані нижче в цій інструкції.

Як розшифрувати інформацію, виведену на BSOD?

Детальне вивчення представленої на цьому екрані інформації та кодів дозволять швидко і ефективно усунути причини збою.

Нагорі екрану доступна інформація з докладним описом помилки. Далі даються рекомендації про те, як можна усунути виниклі складнощі. Після них вказуються конкретні цифрові коди помилок. А в разі коли збій стався через якогось файлу, буде показано найменування цього файлу.

Основні причини виникнення BSOD

Знаючи причини, через що може виникнути проблема, можна ефективно провести профілактичні заходи щодо недопущення появи збоїв.

Основні причини діляться на 3 групи:

 1. Комплектуючі комп’ютера;
 2. Програмне забезпечення для обладнання (драйвера);
 3. Додатки.

комплектуючі ПК

Сюди входять найчастіші причини появи «екрану смерті». Тому слід в першу чергу звернути увагу, не встановлювалося нове обладнання безпосередньо перед виникненням збою. Також нерідко помилка викликається ОЗУ або жорстким диском, тому рекомендується провести тестування оперативної пам’яті і вінчестера комп’ютера.

Дуже рідко, але зустрічаються проблеми через відеокарти або навіть через центрального процесора. Потрібно здійснити їх тестування теж. Для цієї мети фахівцями розроблено безліч програм.

Багато користувачів встановлюють додаткові плати для збільшення швидкості роботи ПК. Якщо такі є, то слід тимчасово відключити їх і попрацювати на ПК деякий час. У разі коли без них помилка не проявляє себе, можна зробити однозначний висновок про причини збою.

Коли синій екран з’являється під час роботи, дуже часто причиною є слабкий або застарілий блок живлення. При цьому рекомендується встановити новий БП – з кращими характеристиками потужності.

Програмне забезпечення для обладнання (драйвера)

Більше половини всіх випадків появи «екрану смерті» пов’язане з драйверами. Якщо потрібно перевстановлення ПЗ, то перед цим обов’язково треба видалити встановлений драйвер і тільки після цього інсталювати з офіційного джерела виробника устаткування актуальну версію.

додатки

Так само, як і з драйверами, питання вирішується перевстановлення додатка, але з попередніми повним його видаленням і очищенням реєстру від залишків програми.

Часто при роботі на одному комп’ютері відразу 2-х антивірусів з’являються помилки, які викликають появу BSOD. Слід забезпечувати захист однієї операційної системи тільки однієї антивірусної утилітою.

Процедура усунення проблеми в Windows ХР

Іноді Windows ХР після збою в автоматичному режимі перезапускається або власник ПК, натиснувши на «RESET», перезавантажує комп’ютер сам, і система знову починає нормально функціонувати. Однак не рідкі і такі випадки, коли ОС не завантажується після збою навіть в безпечному режимі, і перед очима користувача знову відображається «екран смерті».

У подібній ситуації потрібно скористатися настановним зовнішнім носієм з дистрибутивом Windows XP.

Необхідно виконати наступні дії:

 1. В BIOS пріоритет запуску ОС виставити з зовнішнім засобом в залежності від його типу встановити його в оптичний привід комп’ютера (CD-диск) або в USB-порт (флешка).
 2. Далі перезапустити ПК;
 3. З’явиться меню «Установка Windows XP»;
 4. Потім активувати з меню команду «Відновити Windows ХР» – для цього натиснути кнопку «R»;
 5. Після цього в наступному меню клікнути «1» і клацнути на «Введення»;
 6. Надрукувати код доступу до ПК (у разі коли його користувач ставив раніше) і знову клікнути «Введення»;
 7. У віконці запрошення надрукувати «fixboot»;
 8. З’явиться рекомендація системи «Хочете записати новий завантажувальний сектор в директорію C :?» – необхідно клацнути по кнопці «Y»;
 9. Потім надрукувати «fixmbr» і знову клацнути по кнопці «Y»;
 10. Клікнути «Введення»;
 11. Набрати «exit», закрити програму, перезапустити ПК;
 12. Відкрити БІОС, де вказати запуск ОС з жорсткого диска.

Тепер комп’ютер знову буде працювати в штатному режимі. Незважаючи на те що процедура складається з 12 етапів, на її виконання зазвичай витрачається не більш п’яти хвилин, і це гарантовано усуває проблему у вигляді BSOD.

Ссылка на основную публикацию