Системні вимоги Windows 10 для нормальної роботи

Залізо

Щоб все більш-менш функціонувало, знадобитися не так вже й багато апаратних засобів. це:

 • Процесор з тактовою частотою не менше 1 гігагерца;
 • Об’єм оперативної пам’яті від 1 Гб для операційних систем на 32 розряду, і від 2 Гігабайт для операційних систем на 64 розряду;
 • Вільний простір на жорсткому диску від 16 Гігабайт для операційних систем на 32 розряду і від 20 Гігабайт для операційних систем на 64 розряду;
 • Відеоадаптер потрібно з версією DirectX 9 і далі, при цьому повинен бути драйвер WDDM 1.0;
 • Роздільна здатність дисплея підходить від 800 на 600.

Таким чином, виходить досить слабенький комп’ютер, на якому вимоги для установки Windows 10 задовольнятимуться. Це не означає, що відбудеться магія, і старі залізяки почнуть демонструвати чудеса своїх можливостей. Швидше за все, з такими параметрами доведеться викрутити всі графічні ефекти робочого столу в мінус.

Перехід з попередньої версії

Отже, Microsoft запускає нову фішку, і дозволяє ставити свіжу версію операційної системи поверх старої в автоматичному режимі. Для цього необхідно мати на своєму комп’ютері активовану версію Windows 7 з першим пакетом оновлень або Windows 8.1. Куди ж подінеться стара операційна система, після установки нової? Правильна відповідь: вона залишиться на комп’ютері протягом одного місяця. Потім Windows 10 цю версію видалить. Тобто, можливість відкотитися назад є у користувачів протягом одного місяця.

Якщо мало місця на жорсткому диску

Ну, припустимо, що комп’ютера не дозволяє встановити нову операційну систему малий обсяг пам’яті. На це передбачено запасний хід – підключити USB накопичувач. Windows 10 сама повідомить, що місця на жорсткому диску не вистачає, і потрібна додаткова пам’ять, яка може використовувати карту USB. Слід знати, що критично мало місця для нової операційної системи – це 32 гігабайти.

Для нормальної роботи будь-якої операційної системи потрібна наявність вільного місця. Вся справа в файлах, які створюють додатки на час своєї роботи або назавжди. Якщо вільне місце вичерпується, то Windows починає гальмувати. Можна видалити стару версію операційної системи після установки нової. Звичайно, відкат після цього стане неможливим, зате з’явиться вільний простір.

Підключення до мережі

Як банально б це не звучало, але для установки Windows 10 потрібно мати підключення до Інтернет. Так, для тих, хто підключається по 3G модему, потрібно знати, що завантажується інсталяційний файл важить 3 гігабайти, і за цей трафік можуть зняти гроші.

програмна сумісність

Найцікавіше питання: а чи залишаться мої улюблені програми на комп’ютері після переустановлення? І так і ні. Нова операційна система від Microsoft ретельно перевіряє не тільки апаратну сумісність, але і тестує програми. Так, якщо потрібного драйвера не знайдеться, то Windows 10 Програма не збереже. Також перевіряється термін ліцензії, наприклад, антивірусів. Якщо він минув, то програма не буде встановлено. Microsoft заявляє про те, що навіть якщо програмна сумісність відсутня, то розробникам додатків дається можливість доробити свої продукти. За фактом вони повідомляють Microsoft, а вже після цього Windows 10 переносить адаптовані додатки в нову систему.

Щоб була повна функціональність

Щоб всі сучасні можливості Windows 10 працювали на повну котушку, виробники говорять про необхідність:

 • Щоб працювала помічниця Cortrana, треба жити в США, Китаї, Франції або Італії;
 • Мова буде розпізнаватися якісно, ​​якщо встановити для цих цілей якісний мікрофон;
 • Щоб функціонувала утиліта Windows Hello, треба ставити інфрачервоні камери і пристрої для аналізу райдужної оболонки ока;
 • Перевірка автентичності користувача працює, якщо поставити зчитувачі відбитків пальців;
 • Сенсорні можливості працюють тільки при використанні сенсорного обладнання;
 • Щоб друкувати за технологією Wi-Fi Direct, потрібне спеціальне обладнання, що підтримує дану технологію.

Разом, щоб Windows 10 відповідала всім анонсованим можливостям, потрібно буде укомплектувати її сучасним обладнанням. Але якщо потрібно запустити її хоч якось, то це теж цілком можливо.

Ссылка на основную публикацию