Task Host Windows 7 гальмує виключення комп’ютера: рішення

Знайоме, коли під час завершення роботи комп’ютера з’являється вікно з заголовком Task Host і пропозицією завершити будь-яка програма? У цій статті розглянемо, що воно собою являє, і якими методами боротися з появою діалогу, що уповільнює виключення комп’ютера.

суть процесу

Більш обізнані користувачі вже знають, що за task host в Windows відповідає однойменний процес taskhosts.exe. Зайшовши в диспетчер задач, часом можна побачити, що він споживає 80 і навіть більше відсотків ресурсів центрального процесора.

Відшукати детальну інформацію про функціонування та призначення файлу taskhost.exe навіть на сайті Microsoft нереально. Єдине, що відомо, – це системна служба, яка запускається при вході в кожен обліковий запис. Вона потрібна для запуску і правильного функціонування додатків, що мають інше, що відрізняється від виконуваного exe-файлу, метод запуску. Taskhost.exe витягує і запускає виконуваний код, розташований в призначених для користувача процесах і динамічних бібліотеках Windows. Виходячи з цієї інформації напрошується висновок, що task host є альтернативою відомим rundll32 і svchost, але розробникам видніше, тим більше, що про програму мало що відомо.

Чому часом процес завантажує процесор практично до 100% через що гальмує комп’ютер, можна лише здогадуватися. Напевно відомо, що служба викликає значну кількість зареєстрованих в системі динамічних бібліотек одночасно, через що підвищується навантаження на ЦП за часів його відносного бездіяльності. До того ж він постійно звертається до rundll32.exe, яка завантажує динамічні бібліотеки на виконання покладених на них функцій. Ще в task host розташовується активна функція, що відноситься до планувальником завдань.

Що необхідно знати ще, так це місце розташувань файлу: директорія «system32» в системному каталозі Windows. Якщо в диспетчері завдань заданий інший шлях – напевно функціонує шкідлива програма. В такому випадку проскануйте комп’ютер на наявність вірусів, наприклад, за допомогою вітчизняного продукту AVZ з оновленими базами.

Часто tskhost.exe завантажує процесор з огляду на виконання запланованого обслуговування системи (дефрагментація, очищення). Якщо біля піктограми центру підтримки відображається іконка годин, значить, є заплановані завдання.

Переглянути їх список можна за розкладом по шляху «Microsoft \ Windows \ TaskScheduler». Як він запускається, читайте в наступному пункті.

відключаємо taskhosts.exe

Уповільнення виключення комп’ютера, як правило, відбувається не через функціонування самого виконуваного файлу task host, а з огляду на використання їм ресурсів активних додатків (особливо фонових), служб і процесів.

Закривши процес безпосередньо перед завершенням роботи комп’ютера, можна прискорити його виключення, але процес taskhost.exe автоматично запуститься після чергового завантаження Windows.

Щоб прискорити виключення ПК, виконуємо наступний ланцюжок дій.

Увага: для виконання наведених нижче дій потрібні привілеї адміністратора системи.

 • Запускаємо планувальник завдань будь-яким зручним способом:
  • через пункт «Адміністрація» «Панелі управління»;
  • за допомогою відповідного запиту в пошуковому рядку Windows;
  • введенням команди Taskschd.msc.
 • Виставляємо галочку навпроти єдиного пункту для активації опції відображення прихованих іконок.

 • У бібліотеці планувальника слідуємо шляхом: Microsoft – Windows.
 • Переходимо до групи «RAC».

 • Вибираємо єдиний запланований процес під назвою «RacTask» і відключаємо його допомогою панелі дій, розташованої праворуч, або контекстного меню.
 • Для відключення task host до перезапуску Windows викликаємо диспетчер задач і завершуємо цей процес.
Ссылка на основную публикацию