Телефон вимикається сам по собі на будь-якому відсотку – причини і вирішення проблеми

Заряджаючи мобільний пристрій, користувач розраховує на певний час його автономної роботи. Однак несправність, коли телефон на Андроїд вимикається сам по собі на будь-якому відсотку, може сильно перешкодити виконанню запланованих справ. Розглянемо основні причини її появи і актуальні шляхи вирішення.

Проблеми з батареєю

Деталлю, яка має безпосереднє відношення до харчування мобільного пристрою, є батарея. Саме її коректну роботу слід перевірити в першу чергу.

буде корисним

На смартфонах і планшетах із знімною задньою кришкою слід провести візуальний огляд акумулятора. В ході перевірки його необхідно вилучити і переконатися у відсутності здуття стінок. Якщо ж цей показник має місце бути – рішенням проблеми стане придбання нової батареї, оскільки стара не підлягає відновленню.

Також слід звернути увагу на контакти акумулятора і телефону. Забруднилися місця з’єднання можуть погано пропускати струм і як наслідок стати причиною несподіваного відключення. Очистити контакти можна за допомогою ватки, злегка змоченою в спирті.

Важливо знати

Ні в якому разі не потрібно терти металеві частини наждачним папером, це може сильно зашкодити деталі.

Причиною непередбаченого виключення смартфона іноді стає погане прилягання контактів, які йдуть з плати до акумулятора. В такому випадку досить взяти тонку викрутку або шило і трохи відігнути металеві проводки. Це дозволить їм краще з’єднуватися з батареєю і виключити припинення подачі струму при різкому переміщенні мобільного пристрою.

Зверніть увагу

Не виключений варіант, коли акумулятор приходить в непридатність унаслідок тривалої експлуатації. Визначити такий вид несправності на око неможливо, доведеться скористатися мультиметром, щоб заміряти силу надходить струму або звернутися до фахівця для проведення діагностики.

Механічні пошкодження

Другим видом причин, чому телефон на Андроїд сам по собі вимикається, стане фізичне пошкодження компонентів. При падінні з висоти на тверду поверхню всередині мобільного пристрою можуть виникнути сколи та тріщини, які при подальшій експлуатації призводять до короткочасної втрати контакту мікросхеми.

Одним з методів діагностики цього типу несправності є недуже згинання смартфона. Якщо в ході операції пристрій відключається, значить, присутня тріщина на материнській платі або іншому елементі апаратної складової.

Самостійно розібратися з проблемою без необхідних навичок не вийде, тому єдиним рішенням стане звернення в сервісний центр або до майстра. Фахівці проведуть повноцінну діагностику і повідомлять про необхідний ремонті.

Важливо знати

Заміна деяких компонентів може бути дуже дорогою, що практично можна порівняти з придбанням нового апарату.

Також до механічних пошкоджень, що впливає на те, що телефон на Андроїд відключається сам по собі, відноситься потрапляння вологи всередину корпусу. Перейнявшись у внутрішній простір вода могла стати причиною ураження електричним струмом чи окислення контактів. Це позначається на подальшій роботі смартфона і в момент певного навантаження може привести до несподіваного відключення.

Не зайвим буде перевірити кнопку харчування (блокування) смартфона. Її несправність або залипання очікувано призведе до появи описуваної несправності. Досвідчений майстер усуне проблему в короткі терміни.

Збої програмного забезпечення

Чи доводилося Вам замінювати батарею на смартфоні?

Так, одного разу смартфон перестав включаться

Ні, завжди було все нормально

Свій варіант в коментарях

Неполадки в роботі ПО також можуть стати причиною раптового вимкнення апарату. Перш за все, необхідно звернути увагу на нещодавно встановлені додатки. Можливо, вони конфліктують з іншими програмами, що і викликає появу несправності. Якщо в смартфоні присутній безпечний режим, то слід завантажитися в ньому і поспостерігати за функціонуванням апарату.

В такому стані працюватимуть тільки системні програми, що виключить негативний вплив сторонніх програм. Якщо телефон на Андроїд більше не вимикається сам по собі на будь-якому відсотку, значить необхідно видалити деякі встановлені програми.

Зверніть увагу

На мобільних пристроях з малою кількістю оперативної пам’яті може спостерігатися непередбачене відключення через її нестачі. В даний час мінімально потрібно 2 Гб оперативної пам’яті. Для діагностики слід уникати перевантаження смартфона ресурсоємними додатками. Якщо проблема зникла – телефон не розрахований на виконання таких складних завдань.

Усунути недолік оперативної пам’яті можна видаленням невикористовуваних програм, що дозволить скоротити кількість фонових процесів. Інших варіантів вирішення проблеми, за винятком придбання нового мобільного пристрою – немає.

Останнім варіантом розібратися зі збоєм програмного забезпечення стане використання режиму відновлення. Завантажившись в даний меню, слід спочатку вибрати пункт «wipe cache partition», що очистить весь кеш пристрою. Якщо після перезавантаження смартфон знову вимикається, то доведеться виконати скидання до заводських налаштувань, вибравши рядок «wipe data / factory reset».

Обнулення параметрів телефону може допомогти, тільки якщо попередньо не були внесені зміни в системні файли. В іншому випадку знадобиться перепрошивка операційної системи через персональний комп’ютер.

Представлені в статті рекомендації допоможуть зрозуміти, що робити, якщо телефон на Андроїд сам вимикається. Деякі причини появи неполадки підлягають самостійному усуненню, інші зажадають звернення в сервісний центр.

Ссылка на основную публикацию