Телефони Xiaomi з NFC – що це за технологія і якими смартфонам підтримується

NFC є сучасною технологією безконтактної зв’язку. Вона використовується для того, щоб здійснювати передачу даних між двома гаджетами, які оснащені NFC-модулями і знаходяться на відстані не більше 10 см один від одного. Незважаючи на те, що технологія стає все більш популярною, не кожен смартфон отримує від розробника подібний чіп. В першу чергу це стосується недорогих девайсів.

Зверніть увагу

Щодо смартфонів Xiaomi потрібно сказати, що NFC підтримують виключно флагманські пристрої. В цілому, така ситуація спостерігається і у інших виробників.

функції NFC

Існує три найпопулярніших варіанти застосування NFC в сучасних смартфонах:

 • емуляція платіжних карт,
 • режим Р2Р,
 • режим зчитування.

Безконтактна оплата за допомогою функції NFC

У першому випадку смартфон «прикидається» банківською картою, дозволяючи його власнику розплатитися у терміналу, який підтримує подібний спосіб розрахунків. Режим P2P (Phone-to-Phone) дозволяє обмінюватися інформацією між двома телефонами, а в режимі зчитування пристрій розпізнає маркування, на яких може бути записаний пароль до Wi-Fi або інші дані для смартфона. Наприклад, після того, як девайс вважав мітку, на телефоні можуть бути автоматично змінені настройки.

Телефони Xiaomi з NFC

Чи обов’язкова наявність NFC-модуля на всіх смартфонах?

Так, технологія дозволяє здійснювати оплату за допомогою одного лише смартфона, що дуже зручно

Ні, NFC не так необхідний

Свій варіант в коментарях

Як вже говорилося, китайський виробник вирішив залишити свої більш дешеві смартфони без NFC. Це стосується популярних лінійок Redmi і Redmi Note, а також фаблет Mi Max. До слова, є ймовірність, що Mi Max 3, який повинен бути представлений ближче до середини 2018 року, все-таки отримає заповітний чіп. Отже, на даний момент в список телефонів Xiaomi з NFC входять наступні моделі:

 • обидва смартфона лінійки Mi MIX,
 • всі смартфони серії Mi, починаючи з Mi 2A, крім Mi 4 і Mi 5X,
 • Mi Note 2,
 • Mi Note 3.

Вид NFC модуля який встановлюється під задньою кришкою смартфонів Xiaomi

Як бачимо, з лінійки Mi NFC немає у моделей Mi 4 і Mi 5X. З другим смартфоном все ясно, оскільки він все ж не є флагманський апаратом. Що стосується Mi 4, тут не все так очевидно. Відсутня NFC в телефоні Xiaomi Mi 4 з тієї причини, що в 2014 році, коли пристрій було представлено, китайські розробники не вірили в успіх технології, і тодішній флагман залишився без модуля. Пізніше в компанії зрозуміли, що зробили помилку, і вже Mi 5 став телефоном Xiaomi з NFC чіпом.

Активація

Для того, щоб включити NFC в телефоні Xiaomi, необхідно виконати кілька простих дій:

 • відкрити параметри пристрою,
 • перейти в розділ «Бездротові мережі»,
 • відкрити «Додаткові функції»,
 • активувати NFC.

Після цього можна буде скористатися даною технологією.

Важливо знати

Іноді необхідно додатково включити Android Beam, т. К. На деяких телефонах він може бути відключений за замовчуванням.

висновки

NFC – зручна технологія, яка дозволяє швидко робити настроювання смартфона в залежності від ситуації (за допомогою спеціальних міток), передавати дані між апаратами або ж використовувати девайс як банківської карти для здійснення платежів.

На даний момент NFC в телефонах Xiaomi не користується великою популярністю. Найпопулярніші девайси компанії, якими є представники лінійок Redmi і Redmi Note, на жаль, позбавлені цієї зручної технології. Зараз тільки флагманські телефони Xiaomi підтримують NFC. Залишається тільки сподіватися, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться.

Обнадіює той факт, що компанія Huawei випустила телефон середнього цінового сегмента, який обладнаний NFC-модулем. Цим девайсом стала модель P Smart. Раніше Huawei оснащувати чіпом тільки флагманські пристрої. Тепер і в Xiaomi повинні відповісти своєму конкуренту, якщо компанія дійсно хоче стати одним з лідерів на ринку смартфонів. Встановлюючи на девайси чіп NFC, зробити їй це буде легше.

Ссылка на основную публикацию