Температура процесора – способи зменшення і якою має бути температура комп’ютера

Мало хто приділяє увагу, тому як відчуває себе комп’ютер під час роботи. 

Якщо раптом, оно починає зависати, давати збої і т.д., тоді ми починаємо шукати проблему, але якщо нічого не відбувається, то значить все в порядку і так повинно бути. Але насправді, це не зовсім так.

Якщо не стежити за комп’ютером, не оновлювати термопасту, що не прочищати оно від пилу і т.д., то через рік – другий, проблеми самі дають про себе знати.

Щоб бути в курсі поточного стану вашого комп’ютера, необхідно іноді проводити моніторинг комплектуючих ПК.

температура комп’ютера

Як відомо, більшість проблем виникають, через перегрів комплектуючих і найчастіше оні проблеми дають про себе знати влітку. Особливо це стосується процесора і відеокарти.

Так як процесор і відеокарта гріються більше всіх, то при сильному нагріванні оних температура в корпусі помітно збільшуватися, а це не дуже добре для інших комплектуючих вашого комп’ютера –

жорсткого диска, блоку живлення, оперативної пам’яті.

Необхідно знати яка температура комп’ютера у вас на даний момент. Для перевірки поточних показників температури, я рекомендую скористатися чудовою програмою AIDA (в минулому Everest).

За допомогою цієї програми, Ви зможете побачити як почувається Ваш залізний друг при навантаженні.

Звичайно, в інтернеті існує маса аналогів, за якими можна перевірити протестувати комп’ютер, але кожна з них має свої особливості.

Наприклад, одні програми, дають підвищене навантаження на компоненти вашого ПК (там ще маса попереджень про непередбачені обставини під час тесту), що може призвести до перезавантаження або виходу з ладу оних не дочекавшись закінчення тестів.

Інші можуть давати сумнівні значення (температура процесора 120 градусів :)) і т.д.

Тести на мій погляд, повноцінно тестують систему і показують реальні їх значення (що зараз досить рідко зустрічається).

Це означає, що якщо з Вашим комп’ютером все добре, то він тест пройде нормально, якщо щось не так, то він теж пройде тести але ви будите сповіщені про перегревах.

Починаємо тестувати систему – завантажуємо програму і запускаємо її (Посилання). До речі установка не потрібно, що теж дуже приємно

Відразу після запуску, Ви можете побачити всю зібрану інформацію про вашу систему.

В принципі меню програми зроблено дуже зручно і зрозуміло. Поклацати по різним вкладках, думаю ви розберетеся що до чого. Зараз ми розглянемо питання, що цікавлять нас вкладки.

Отже, для початку натисніть на вкладку датчики. Тут збирається вся можлива інформація про температуру комплектуючих в даний момент. Температура процесора відзначена як – ЦП.

Тепер, щоб перевірити температуру компонентів під 100нагрузкой, слід зайти в вкладку«Сервіс – тест стабільності системи»

Для перевірки, необхідно всі пункти відзначити галочками і натиснути кнопочку “Start”

Після запуску тесту, у вас з’явиться графік. У разі появи на графіку тротлінга (перегрів процесора), необхідно зупиняти перевірку.

Якщо проблеми будуть з іншими компонентами системи, то програма покаже Вам відповідне повідомлення.

Критична температура процесора і комплектуючих

Крім збоїв, під час навантаження ви можете побачити завищену температуру на різних компонентах комп’ютера.

Це означає що з часом почнуться перегріви, а значить необхідно буде щось робити, але про це пізніше.

При навантаженні процесор видає близько 60 градусів. В принципі при такій температурі можна працювати, але я б порадив її зменшити. Робиться, це просто чистимо кулер від пилу і оновлюємо термопасту.

Можливо Ваш кулер не справляється з охолодженням розігнаного процесора, тоді бажано придбати інший, критерії вибору описані здес. Також рекомендую прочитати мою методику по розгону в статті – як розігнати процесор. Так що ваше завдання, домогтися температури процесора нижче 60 або хоча б не більше 60 градусів.

Температура графічного процесора

Температура відеокарти багато в чому залежить від моделі оной. Сучасні ігрові відеокарти нормально тримають температуру в межах 90-95 градусів під максимальним навантаженням.

Якщо моделька старенька то для неї така температура може стати последнейВ загальному не допускайте значень більше 90 градусів. Втім про це я більш ніж детально писав здес.

До речі незабаром вийде стаття про те як скинути зайві 5-10 градусів з відеокарти. щоб не пропустити.

Материнська плата, жорсткі диски і т.д.

Температура цих компонентів не повинна перевищувати позначку 50 градусів. І то 50 вже багато. Якщо температура велика, то необхідно забезпечити хороший видув, очистіть повністю комп’ютер від пилу, те ж саме стосується кольорів.

На корпусі, встановіть не менше двох кольорів. Можливо старі не справляються зі своїм завданням, тоді необхідно їх замінити.

До речі, на літо, можете зняти бічну кришку з корпусу, при маленьких корпусах, це дуже актуально і досить добре знижує температуру оточення.

Якщо комп’ютер починає сам перевантажуватися, зависати, моторошно гальмувати або викидати на робочий стіл, то в першу чергу перевірте температуру під навантаженням.

Якщо все ок, тоді шукайте проблему в додатках, Windows і т.д., якщо перегріви виявляться, то дійте по ситуації, як описано вище.

Ссылка на основную публикацию