Точка відновлення Windows 8: настройка і активація

Відновлення системи – важлива можливість Windows, впроваджувана в неї, починаючи з версії ME. Вона призначена для відновлення функціонування операційної системи або повернення її стану до одного з заздалегідь намальованих шляхом створення резервних копій записів реєстру і системних файлів, інстальованих програм і драйверів.

Точка відновлення – це своєрідний знімок системи, що містить вищеназвані елементи. Вона може створюватися користувачем вручну або Windows 8 автоматично, виходячи із зазначених користувачем умов або програмним забезпеченням, яке підтримує таку функцію, наприклад, перед внесенням змін до реєстру.

Процес відновлення (відкату) являє собою заміну системних файлів на ті, що розташовані в точці відновлення «вісімки», а також видалення яких торкається додатків і драйверів, які були встановлені після створення точки відкоту.

Розібравшись з основними термінами можна приступати до практики: сьогодні розглянемо, як робиться точка відновлення, яким чином виконати відкат Windows 8 і налаштувати відновлення системи.

Як включити створення точок відкату Віндовс 8

Після інсталяції Windows 8 ця функція включена за замовчуванням. Винятком може бути використання авторської збірки ОС, де функція була деактивовано з метою економії дискового простору або продовження терміну служби SSD.

 • Для входу в параметри конфігурації викликаємо контекстне меню «Пуск» і вибираємо «Система».
 • Тиснемо на посилання “Захист системи», розташованої в лівій частині кадру.

 • Йдемо у вкладку з назвою «Захист системи».
 • Якщо в Windows 8 функція активна, біля системного розділу побачите напис: «Включено». Коли ж там розташовується напис «Відключено», виділяємо системний розділ і тиснемо «Налаштувати».
 • Переміщаємо чекбокс до відповідного пункту, за допомогою повзунка вказуємо доступний обсяг дискового простору для зберігання файлів точки відновлення і тиснемо «ОК».

Зайшовши в налаштування при активованої опції можна змінити виділяється під зберігання резервних копій місце і побачити займаний ними на даний момент обсяг.

Створюємо точку відкату

Створення точки відновлення Віндовс 8 в ручному режимі – справа незанятное.

 • На вкладці «Захист системи» в її властивості (як запускається дивіться в попередньому пункті) тиснемо «Створити».
 • Вводимо назву резервної копії критичних системних файлів і параметрів реєстру, а також короткий коментар для простоти її ідентифікації.
 • Після введення даних тиснемо «Створити».

В результаті з’явиться інформаційне повідомлення, що точка відновлення створена успішно.

Відкат «вісімки» до попереднього стану

Якщо настав час скористатися функцією відновлення системи, наприклад, після вірусної атаки або установки несумісного драйвера, виконуємо наступні дії.

 • Запускаємо вікно захисту системи і тиснемо «Відновити», якщо встановлено і на комп’ютері є хоча б одна точка відкоту Windows 8.

Запустити відновлення можна і через «Панель управління», переключивши візуалізацію її елементів на значки і запустивши «Відновлення».

 • При появі майстра просто натискаємо «Далі», ознайомившись з інформацією про те, що призначені для користувача дані (фото, збережені ігри, документи) змінам не піддадуться, навіть перебуваючи на системному розділі.

 • Кількома за посиланням «Запуск відновлення системи».

 • Кількома по кнопці, що дозволяє вказати точку відкату, щоб в списку з’явилася створена користувачем точка відновлення Windows 8.
 • Вибираємо необхідну копію із запропонованого списку, орієнтуючись на дату створення, назва і прикріплений коментар, і тиснемо «Далі».

Клікнувши «Пошук порушених додатків» побачите, які з програм будуть видалені з комп’ютера внаслідок відновлення Windows 8.

 • В інформаційному вікні знайомимося з наведеної інформацією і тиснемо «Готово» для запуску відкату ОС.

 • Підтверджуємо наміри виконати зазначені дії і перезавантажуємо комп’ютер.

Далі всі операції система виконає автоматично в режимі, так званої, попереднього завантаження.

Вже через кілька хвилин (часом процес відкату займає 5-8 хвилин, а іноді, при наявності величезної кількості порушених додатків і файлів процедура може затягнутися до 15 і більше хвилин) Windows 8 запуститься в стані, яке вона мала на момент створення точки відкоту. Всі ваші особисті дані при цьому (розташовані на системному диску документи, фотографії, відео) порушені не будуть.


Особливістю функції є можливість відновити Windows 8 навіть коли операційна система не завантажується. Робиться це через консоль відновлення в особливих параметрах завантаження або, використовуючи інсталяційний дистрибутив встановленої Віндовс.

Ссылка на основную публикацию