Тонкощі підключення та налаштування WiFi роутерів ASUS

Налаштування мережі на роутері Asus

Для встановлення, введіть IP роутера в програмі, яку ви використовуєте для перегляду сайтів. IP свого роутера ви можете знайти. Після запиту авторизації вкажіть стандартний логін і пароль (можна дізнатися тут). Першою сторінкою, яка відкриється в інтерфейсі, буде «Карта мережі». Тут представлені основні дані підключення, інформація про клієнтів та USB-пристроях, підключених до Asus. Деякі з цих даних ви можете змінити прямо на цій сторінці, без переходу в спеціалізовані розділи. Наприклад, параметри авторизації в мережі Wi-Fi змінюються на вкладці «Стан системи», в розділах «2.4GHz» і «5GHz».

Щоб підключити Wi-Fi роутер Asus до Інтернету, перейдіть в меню «Додаткові настройки -> Інтернет ». При цьому корисно буде знайти договір на підключення, який ви укладали з провайдером. У ньому міститься необхідна інформація. У розділі «Основні настройки» виберіть вид підключення. Будь-яка модель Asus працює з усіма поширеними технологіями, які використовуються для доступу в Інтернет. Якщо ваш провайдер використовує нестандартну технологію, вона може бути реалізована в одній з призначених для користувача прошивок, яку можна завантажити окремо.

У пункті «Налаштування IP-адреси WAN» виберіть автоматичне отримання IP-адреси або введіть його вручну, якщо провайдер надав вам статичний IP і він зазначений в договорі. У розділі «Налаштування облікового запису» вкажіть логін і пароль, які використовуються для підключення до Інтернету. Якщо провайдер надає додаткові дані для підключення (наприклад, доступ здійснюється через VPN), вкажіть їх у вкладці мають особливі вимоги.

У тому ж пункті «Інтернет» на окремій вкладці можна налаштувати переадресацію портів. Однією з особливостей Wi-Fi роутерів Asus є великий список встановлених налаштувань програм для проброса портів. Вибрати програму можна в пункті «Список обраних ігор». Все це можна зробити в ручному режимі, скориставшись кнопкою «Додати / Видалити» в нижній таблиці.

Важливо! Кидок портів може стати в нагоді при некоректній роботі деяких додатків. Якщо проблем зі з’єднанням немає, рекомендується не змінювати ці налаштування.

Після налагодження з’єднання перейдіть в меню «Локальна мережа». На вкладці «LAN IP» можна змінити адресу маршрутизатора. Розділ «DHCP-сервер» дозволяє задати протокол автоматичного призначення IP-адрес для всіх пристроїв. Для недосвідчених користувачів доцільно залишити DHCP-сервер включеним, і при необхідності задати діапазон адрес, які будуть призначатися мережевих пристроїв. При цьому в зазначений діапазон не повинен входити адресу самого Wi-Fi роутера, інакше можуть виникнути конфлікти, якщо Цей пристрій і одному з комп’ютерів буде призначений один IP.

При відключенні DHCP-сервера виникає необхідність призначати IP-адреси вручну. Для ідентифікації мережевих пристроїв в цьому випадку використовується MAC-адресу. Також ви можете встановити ручну адресацію тільки для певних клієнтів, додавши їх в нижню таблицю. Така настройка знадобиться для коректної роботи деяких додатків, взаємодіючих з локальною мережею.

Налаштування WiFi на роутерах фірми Asus

Змінити параметри Wi-Fi можна в меню «Додаткові настройки -> Бездротова мережа”. На вкладці «Загальні» ви зможете задати окремі параметри для мереж, що працюють в діапазонах 2.4 і 5 ГГц (при використанні 2-х діапазонного роутера). Якщо апарат підтримує тільки один діапазон – 2.4 ГГц, що випадає “Частотний діапазон» не відображається. Пункт «Приховати SSID» дозволяє зробити вашу мережу прихованої. Значних поліпшень безпеки при цьому немає, так як пристрій в будь-якому випадку відправляє в ефір свій MAC-адресу.

Режим і ширину каналу залиште без змін, а в списку каналів виберіть значення «Авто». Це дозволить роутеру самостійно вибирати найменш завантажені частоти в межах діапазону, щоб уникнути перешкод, які можуть створюватися бездротовими маршрутизаторами сусідів.

В якості методу перевірки автентичності рекомендується встановити «WPA-PSK / WPA2-PSK». Шифрування за цим протоколом забезпечує захист Wi-Fi від небажаних підключень і перехоплення даних. В поле «Попередній ключ WPA» задайте пароль, який надалі буде використовуватися для підключення до Wi-Fi.

Якщо ви хочете змінити додаткові настройки Wi-Fi на своєму роутере Asus, перейдіть на вкладку «Професійно». Корисна функція в цьому меню – включення радіо модуля тільки в певний час. З її допомогою ви можете обмежити роботу Wi-Fi, коли він не використовується. Наприклад, при установці пристрою в офісі може виникнути необхідність відключати радіо модуль в неробочий час. Якщо ж маршрутизатор використовується будинку, ви можете задати відключення Wi-Fi вночі.

Пункт «Встановити ізольовану точку доступу» дозволяє обмежити доступ підключених пристроїв до локальної мережі. Після його активації все девайси зможуть виходити в Інтернет, але їх взаємодія один з одним стане неможливим. Найбільш часто ця настройка застосовується в соціальних мережах Wi-Fi, для забезпечення конфіденційності даних, які зберігаються на пристроях клієнтів. При налагодженні домашньої мережі такої необхідності, як правило, немає.

Для обмеження доступу до локальних даних можна також використовувати гостьову мережу. Її настройка виконується в меню «Загальні -> Гостьова мережа ». Час її роботи можна обмежити певною кількістю годин і хвилин (розділ «Час доступу»). Після закінчення зазначеного терміну коннект відключиться автоматично. Для гостьових мереж можна задати власні параметри шифрування або залишити їх відкритими. SSID також вказується окремо.

Зверніть увагу! На більшості сучасних роутерів ASUS можна створити до чотирьох гостьових мереж.

Системні налаштування роутерів Asus, використання USB

Змінити дані облікового запису можна в меню «Адміністрування -> Система ». Там же можна задати поведінку кнопки WPS. На вибір пропонуються варіанти «Вкл. / Викл. Wi-Fi »і« Активувати WPS ». Технологія WPS (Wi-Fi Protected Setup) дозволяє бездротовим пристроям підключатися до Wi-Fi без введення пароля, протягом двох хвилин після натискання кнопки на роутері. Якщо ви плануєте її використання, виберіть другий варіант поведінки кнопки. В іншому випадку зручніше вибрати перший варіант, щоб не заходити в панель управління маршрутизатором кожен раз, коли ви збираєтеся відключити Wi-Fi.

Якщо ви не бажаєте, щоб доступ до налаштувань роутера можна було отримати з іншого комп’ютера, включите пункт «Allow only specified ip address». Додати ваші IP в білий список можна за допомогою таблиці «Specified IP address».

Для роутерів Asus, на яких є вхід USB, доступний пункт меню «Загальні -> USB-додаток ». На вкладці «Медіасервер» ви зможете налаштувати загальний доступ до зовнішнього накопичувача, який підключений до маршрутизатора по USB. Як накопичувач можна використовувати флешку або зовнішній жорсткий диск. Після активації пункту «Enable DLNA Media Server» будь-яке мережеве пристрій зможе взаємодіяти з даними на зовнішньому накопичувачі.

Найпоширеніший приклад використання – сучасні телевізори, які мають доступ в Інтернет. Ви можете скачати фільм на підключену до роутера флешку і дивитися його на телевізорі, який з’єднаний з пристроєм по Wi-Fi або за допомогою кабелю. Ім’я медіасервера задається в пункті «Media Server Name», статус сервера можна подивитися в наступному рядку.

Розширені можливості пошуку медіасерверів можна змінити на другій вкладці розділу «USB-додаток». За замовчуванням для загального доступу до сховища файлів потрібно ввести ім’я користувача і пароля. Після активації пункту «Дозволити гостьовий вхід» підключення до сервера стане доступним без авторизації, для будь-якого домашнього пристрою.

Пункт «Робоча група» дозволяє приєднати пристрій до існуючої групи або створити нову. Змінити права доступу до каталогів медіасерверів можна за допомогою нижньої таблиці. Для кожної папки доступні параметри: «R / W» – читання і запис, «R» – тільки читання, «No» – повне закриття доступу.

Важливо! Для правильної роботи медіасервера на роутері ASUS ізоляція точки доступу в меню «Бездротова мережа -> Професійно »повинна бути відключена.

Ссылка на основную публикацию