ТОП-5 кращих універсальних роутерів доступних в Росії

Коли мова йде про універсальний роутере, найчастіше маються на увазі пристрої, що поєднують функції Ethernet-маршрутизатора з WiFi і 3G / 4G-модема. Вони дозволяють організувати резервний канал зв’язку на випадок відключення Інтернету у основного провайдера. Більш дешеві моделі універсальних маршрутизаторів не мають вбудованого модему для прийому сигналу мобільних мереж. Але в таких аксесуарах реалізована підтримка зовнішніх модемів, що підключаються по USB. У цьому рейтингу представлені обидва типи універсальних роутерів.

5 місце в рейтингу: Tenda 4G630

Порівняно дешевий універсальний маршрутизатор без вбудованого 4G-модема. Обладнаний портом USB версії 2.0, який можна використовувати для підключення окремого модему стандарту 3G або 4G. Незважаючи на низьку ціну, Tenda 4G630 забезпечує гарний зв’язок і стабільний прийом сигналу від мобільного оператора. Цікавою особливістю є те, що з’єднання з мобільним Інтернетом встановлюється в якості основного, а зв’язок з провайдером по кабелю включається в якості резервної.

Роутер 4G630 протестований виробником в зв’язці з більш ніж трьома сотнями моделей різних USB-модемів. Їх використання не вимагає додаткової настройки або установки стороннього програмного забезпечення. Як змінити спосіб роботи з 4G на Ethernet досить відключити модем. Вихід в Інтернет буде проводитися через кабель Ethernet-провайдера, а з’єднання з клієнтами мережі буде встановлено по WiFi і через три порти LAN на задній панелі. Пристрій також працює в режимі репитера (повторювача мережі WiFi), якщо відповідний параметр включити в веб-інтерфейсі.

Зверніть увагу! Бездротовий модуль в цій моделі маршрутизатора Tenda створює мережу WiFi на частоті 2.4 ГГц. Для швидкого підключення без введення пароля на корпусі 4G630 є окрема кнопка «WPS». Максимальна ширина бездротового каналу складає 300 Мбіт / с (стандарт IEEE 802.11 b / g / n).

4 місце: ZyXEL Keenetic 4G III

Простий в налаштуванні і стабільний в роботі роутер, який підтримує бездротові мережі і підключення через Ethernet. Як і у попередньої моделі, порт USB у Keenetic 4G III може застосовуватися для підключення мобільного модему. У стандартному комплекті поставки є пасивний подовжувач USB, що дозволяє розташувати 3G / 4G модем в місці більш стабільного прийому сигналу. Для деяких моделей USB-модемів, що мають високе енергоспоживання, може знадобитися покупка активного подовжувача з додатковим харчуванням.

ZyXEL гарантує коректну роботу роутера з тими USB-модемами, сумісність з якими була перевірена. На сайті компанії можна ознайомитися зі списком, в який входить більше 70 таких пристроїв. Для настройки з’єднання досить вибрати оператора зі списку, а при його відсутності – ввести параметри вручну. Keenetic 4G III підтримує такі протоколи:

  • IPoE;
  • PPTP;
  • PPPoE;
  • L2TP;
  • VLAN 802.1Q;
  • 802.11 (WiFi);
  • IPv4 / IPv6.

Маршрутизатор стає ще більш універсальним при використанні модуля Keenetic Plus DSL, який купується окремо. Цей невеликий девайс працює як окремий ADSL-модем, перетворюючи аналоговий сигнал телефонної лінії в цифрові дані, що передаються на роутер через роз’єм USB. Модуль не вимагає окремого харчування і сумісний з іншими моделями мережевого обладнання ZyXEL. На жаль, робота при прямому з’єднанні з комп’ютером або маршрутизаторами інших виробників не передбачена.

Таким чином, WiFi роутер Keenetic 4G III в комплекті з модулем Plus DSL забезпечують підключення відразу до трьом інтернет-провайдерам, які використовують різні технології: ADSL, 3G або 4G, Ethernet. При обриві зв’язку перехід на інше джерело сигналу проводиться автоматично. Серед недоліків цієї моделі маршрутизатора можна відзначити відсутність кріплень для встановлення на стінах.

3 місце: ASUS RT-AC66U

Двохдіапазонний універсальний WiFi роутер з гігабітними портами Ethernet, трьома потужними знімними антенами і двома роз’ємами USB. Максимальна швидкість передачі даних по бездротовій мережі становить 1,75 Гбіт / с. Пристрій має високі характеристики апаратних компонентів і значний функціонал. Як і деякі інші моделі ASUS, маршрутизатор RT-AC66U підтримує технологію AiRadar, що оптимізує поширення сигналу мережі WiFi в напрямку підключених пристроїв.

Якби ціна цього роутера була меншою, він займав би більш високу позицію в цьому рейтингу. Крім високої ціни, недоліком моделі RT-AC66U є відсутність вбудованого модему. З’єднання з мережами стандарту 3G і 4G встановлюється тільки через зовнішній модем, який вставляється в роз’єм USB. Другий аналогічний порт використовується для підключення принтера або накопичувального пристрою – флешки або зовнішнього жорсткого диска.

Ссылка на основную публикацию