Totolink A3002RU: настройка, прошивка, відгуки

Фірма Totolink набирає обертів на ринку мережевих пристроїв. Роутери Totolink змагаються навіть з такими відомими марками пристроїв, як Asus, ZyXEL, D-Link і TP-Link. Модель Totolink A3002RU оснащена за останнім словом мережевий електроніки.

Основні параметри роутера Totolink A3002RU

Роутер Totolink A3002RU так само, як і його попередник – N300RT – володіє класичним дизайном у вигляді простого моноблока.

Роутер Totolink A3002RU виконаний в досить старомодному прямокутному корпусі білого кольору з закругленими краями

Ззаду розташовуються 4 порту LAN, порт WAN, вимикач (на відміну від роутерів інших марок – НЕ кнопка) харчування, USB-гніздо, роз’єм для адаптера живлення, антени Wi-Fi, кнопка скидання / WPS.

Органи управління і доступу роутером розташовані на його задній панелі

Упакований роутер в лаконічну картонну коробку з логотипом виробника і переліком основних технічних характеристик. Потрібно відзначити, що коробка не дуже міцна, її легко зім’яти при транспортуванні.

Коробка, в яку упакований роутер, особливою міцністю не відрізняється – вона може пом’ятися при пересиланні, наприклад, з Китаю

Разом з роутером поставляються адаптер харчування, коротка інструкція по налаштуванню, кабель Ethernet. Роутер можна налаштувати і без мережевого кабелю, використовуючи Wi-Fi, але зробити це буде досить складно.

До роутера додаються адаптер, шнур LAN і керівництво користувача

A3002RU відмінно продувається, його легко повісити на стіну.

На дні корпусу роутера зроблена відмінна вентиляційна решітка і вбудовані отвори для кріплення на стіну

Основна плата майже впритул пригнана до розміру корпусу.

Основна друкована плата розташовується в нижній частині роутера і займає всю ширину його корпуса

Таблиця: технічні характеристики роутера

параметр Значення параметра або його допуск
процесор Realtek RTL-8197DN з частотою 600 МГц
Оперативна пам’ять 64 МБ
Флеш-диск 8 МБ
Параметри маршрутизатора LAN 4 порту LAN і порт WAN, швидкість ЛВС до 1 Гбіт / с
Фізичні параметри мережі Wi-Fi 802.11bgn Mixed MIMO, 2,4 ГГц, до 300 Мбіт / с, 802.11ac, 2,4 і 5 ГГц, до 1167 Мбіт / с
Кількість і характеристики антен Wi-Fi 4 (посилення на кожній не менше 5 дБ), незнімні, поворотні, ретранслятор потужністю до 13 дБ
USB-інтерфейс порт USB 2.0
Захист мережі Wi-Fi будь-який рівень, включаючи надбудови WPA-2
Основні функції DHCP-сервер, динамічні / статичні IP-налаштування, DMZ, мережевий екран, NAT, фільтр MAC-адрес, PPTP / L2TP-шифрування VPN, PPPoE-зв’язок
Додаткові функції режим моста / репитера Wi-Fi, гостьова мережа

Модель A3002RU покриє практично будь-які запити користувачів: гигабитная мережу витримає будь-який трафік навіть на 300-мегабітних інтернеті через оптоволокно GPON, а 8 МБ ПЗУ дає можливість встановити майже будь-яку прошивку – навіть модифіковані версії від Asus.

Перевірка роботи роутера A3002RU

Перед тим як приступити до повної налаштування пристрою A3002RU, протестуйте роботу Ethernet-підключення та змініть пароль адміністратора роутера.

Перевірка роботи LAN-з’єднання в Windows

Підключіть роутер A3002RU по LAN-кабелю до ПК або ноутбука, з якого здійснюється настройка.

 1. Дайте команду «Пуск» – «Панель управління» – «Центр управління мережами і загальним доступом» – «Зміна параметрів адаптера» – праве клацання мишею на значку Ethernet-підключення – «Властивості».
 2. На вкладці «Сеть» виберіть «Протокол Інтернету (IPv4) – Властивості» і перевірте, чи активно автополучение IP-адрес (опції «Отримати IPv4-адрес / адреса DNS автоматично»). Використовувані раніше IP-адреси не повинні заважати роботі DHCP-клієнта (це і є автополучение IP при кожному підключенні).
 3. Закрийте всі діалогові вікна, натиснувши OK, перезапустіть Windows (якщо IP-налаштування змінювалися).

  Для організації підключення на комп’ютері потрібно задати автоматичне отримання IP-адрес – їх призначить DHCP-сервер роутера

Мережевий адаптер ПК / ноутбука отримає нові значення IP після запуску Windows і підключення до Totolink A3002RU.

Вхід в веб-інтерфейс A3002RU і зміна пароля адміністратора

Насамперед змініть пароль облікового запису Admin.

 1. Наберіть в адресному рядку вашого браузера IP-адреса 192.168.1.1 і введіть в якості імені та пароля адміністратора слово admin.

  Для входу в настройки роутера Totolink введіть логін і пароль за замовчуванням

 2. Натисніть кнопку «Додаткові установки» в веб-інтерфейсі роутера.

  Натисніть кнопку розширених налаштувань A3002RU

 3. Дайте команду «Технічне обслуговування – Логін і пароль роутера».

  Введіть двічі новий пароль адміністратора

 4. Натисніть кнопку «Застосувати» і зайдіть в налаштування роутера під новим логіном і паролем.

Тільки що встановлений пароль буде діяти, поки ви його знову не зміните.

Налаштування локальної мережі роутера A3002RU

Основний шлюз найчастіше має адресу формату 192.168. *. *, Але ви можете ввести будь-хто. DHCP-сервер привласнює IP-адреси всіх гаджетам і ПК, на яких вони не задані явно (автополучение IP-адреси в діапазоні нумерації локальної підмережі роутера).

 1. Дайте команду «Мережа – LAN» і введіть IP адресу, наприклад, 192.168.8.1. Маска підмережі (255.255.255.0) пропишеться автоматично.
 2. Увімкніть функцію DHCP, виберіть значення «Сервер» і задайте діапазон нумерації IP, наприклад, 192.168.8.100-192.168.8.200.
 3. Впишіть доменне ім’я локальної мережі та натисніть на кнопку «Застосувати».

  Вкажіть IP-адресу роутера і діапазон адрес для DHCP-сервера, щоб локальна мережа працювала коректно

Роутер перезапуститься з новими налаштуваннями ЛВС. ПК або ноутбуки, підключені до роутера, також оновлять свої IP-адреси.

Конфігурація мережі Wi-Fi

Налаштування фізичних параметрів Wi-Fi і захист вашої бездротової мережі шифруванням WPA-2 – основні настройки, без яких гаджети і ноутбуки навряд чи зможуть виходити в мережу через роутер A3002RU.

Основні налаштування

Зробіть наступне.

 1. Перейдіть в меню розширених налаштувань і відкрийте настройки мережі Wi-Fi (але не активізуйте функцію “Відключити інтерфейс Wi-Fi»).
 2. Виберіть змішаний режим «802.11BGN Mixed» і призначте автовибір каналу Wi-Fi.
 3. Увімкніть режим роутера і виберіть ширину каналу Wi-Fi.
 4. Виберіть змішаний режим шифрування WPA2 (WPA2 Mixed) і формат пароля. Не рекомендується використовувати для пароля Wi-Fi національні символи, включаючи кирилицю.
 5. Введіть пароль WPA-2 і натисніть кнопку «Зберегти».

  Задавайте змішаний тип шифрування в мережі Wi-Fi – він забезпечує найвищий рівень безпеки

Роутер перезапуститься з новими налаштуваннями Wi-Fi. При першому підключенні кожного з ваших ПК або гаджетів потрібно буде ввести тільки що встановлений пароль Wi-Fi.

Включення додаткового входу для гостей

Буває, що потрібно швидко підключити до інтернету ваших гостей, захистивши при цьому ресурси локальної мережі від входу з сторонніх гаджетів або ПК.

 1. Дайте команду «Основні настройки – Налаштування VLAN» і включіть одну або кілька віртуальних точок доступу Wi-Fi.

  Відзначте одну або кілька гостьових мереж і задайте для кожної з них ім’я та пароль

 2. Виберіть LAN-мережу з основним шлюзом (в нашому випадку 192.168.1.1), що є донором інтернет-трафіку, встановіть пріоритет цього трафіку. Натисніть кнопку «Зберегти».

Роутер перезапуститься з двома (або більше) точками доступу Wi-Fi, перша з яких буде основною.

Режим гостьового доступу часто застосовується в кафе, де основна мережа (закрита ключем WPA-2) належить власникові закладу, а її трафік на кабельному інтернет-каналі має вищий пріоритет. Наприклад, у господаря 100 Мбіт / с на тарифі «Ростелекома», а йому самому потрібна смуга не менше 8 Мбіт / с, доступна в будь-який час. Решта ж незайнята пропускна здатність – в даному випадку 92 Мбіт / с – або ставиться під пароль (вартість доступу в інтернет входить в оплату замовлення відвідувача, а ключ WPA-2 змінюється щодня), або надається клієнтам без пароля (шифрування використовуватись – Open Wi -Fi) безоплатно. Можливий безкоштовний доступ в мережу з кафе за перегляд реклами: наприклад, кожні 40 хвилин транслюється рекламний ролик спонсора, а без повного перегляду ролика і натискання на кнопку підтвердження або введення коду Captcha інтернету не буде.

Режим репитера для A3002RU

Репитер Wi-Fi – це, по суті, ретранслятор чужих мереж.

 1. Дайте команду: «Режим роботи» – «Режим репитера» і натисніть кнопку «Застосувати».

  Виберіть режим ретранслятора Wi-Fi і задайте параметри безпеки (якщо необхідно)

 2. Введіть ім’я мережі Wi-Fi (репитера), задайте шифрування і введіть пароль WPA-2. Можна і не призначати пароль для мережі репитера.
 3. Знайдіть в ефірі Wi-Fi відому вам мережу, введіть (за потреби) пароль від неї і підключіться до неї. Виберіть режим простий мережі з паролем Wi-Fi. Натисніть кнопку «Готово».

Роутер запуститься як ретранслятор Wi-Fi, потім підключиться до іншого роутера і вийде в інтернет, використовуючи трафік його інтернет-підключення.

Вихід в інтернет з Totolink A3002RU

Залежно від того, який з протоколів мережі WAN (регіональної локальної мережі провайдера) використовується – PPPoE, PPTP, L2TP або IPoE зі статичними IP-адресами – ви налаштуєте роутер відповідним чином.

Налаштування PPPoE-з’єднання

PPPoE – це високошвидкісна зв’язок через ADSL- і (G) PON-мережі (оптоволокно) з авторизацією за логіном і паролем, зазначеним в договорі абонента з провайдером.

 1. Перейдіть в підменю «Налаштування для досвідчених» і перегорніть меню вниз до налаштувань WAN.
 2. Виберіть протокол PPPoE з подвійним доступом. Подвійний доступ PPPoE дасть можливість дивитися канали IP-телебачення (про нього мова нижче).
 3. Увімкніть автополучение IP-адреси і введіть ваші логін і пароль з договору.
 4. Перевірте, чи збігається MAC-адресу з зазначеним в договорі (якщо провайдер використовує ідентифікацію роутера по MAC). Натисніть кнопку «Зберегти».

  Виберіть протокол PPPoE, звірте логін, пароль користувача і MAC-адресу роутера з зазначеними в договорі

Роутер вийде в мережу через протокол PPPoE.

Налаштування PPTP / L2TP

Сімейство протоколів VPN шифрує торрент-роздачі, трафік онлайн-ігор і соцмереж, заборонених законодавством вашої країни. Найпоширенішими сьогодні є алгоритми PPTP і L2TP. Міські та федеральні провайдери щосили застосовують шифрування PPTP і L2TP на будь-якому з тарифів, видаючи користувачам інструкції по налаштуванню роутерів.

PPTP / L2TP-зв’язок налаштовується так само, як і PPPoE. Виберіть протокол в налаштуваннях WAN на Totolink, впишіть ім’я сервера, ім’я користувача, пароль і (якщо потрібно) MAC-адресу роутера.

Виберіть протокол і введіть логін, пароль, MAC-адресу роутера (якщо потрібно) і хост провайдера

Увімкніть DHCP-клієнт. Якщо використовуються фіксовані адреси основного шлюзу і DNS, отримаєте конкретні IP-адреси у провайдера і введіть їх у відповідні поля налаштувань WAN. Натисніть кнопку «Зберегти». Роутер увімкнеться знову і вийде в інтернет, використовуючи PPTP / L2TP-зв’язок.

Налаштування IP-телебачення

IP-телебачення – це одна з послуг мережі (G) PON, що надається провайдером. Зазвичай вона вже включена в ваш інтернет-тариф.

Для чіткої роботи IPTV-каналів LAN-з’єднання підходить якнайкраще. Wi-Fi тут програє – навіть гігабітні швидкості бездротового доступу поки не здатні забезпечити безперервний потік відео 4K / 8K. Справа в тому, що при перегляді будь-якого з каналів IPTV в UltraHD-форматі потрібна швидкість в десятки мегабіт в секунду. Але на значній відстані IPTV-приставки навіть від самого кращого по продуктивності роутера швидкість з’єднання падає до декількох мегабіт в секунду. Отримується зображення помітно погіршується в якості або «розсипається», роблячи перегляд улюблених передач і фільмів сумнівним задоволенням. Ситуація ускладнюється наявністю в мережі цього ж роутера активних користувачів інтернету.

При використанні Ethernet-кабелю навіть при довжині лінії в десятки метрів локальна (до роутера) швидкість залишається постійною – 100 Мбіт / с.

 1. Зайдіть в підменю «Налаштування для досвідчених» і перейдіть настройки до графи IPTV.

  Виберіть порт LAN, до якого підключений Ethernet-кабель IPTV-приставки

 2. Відзначте порт LAN, до якого буде підключена IPTV-приставка. Натисніть кнопку «Зберегти».

Роутер увімкнеться знову і почне обслуговувати заданий порт в режимі, що дозволяє дивитися телебачення високої чіткості.

Можливість роботи IPTV-сервісу залежить від версії прошивки роутера. Трапляється, що налаштування IPTV раптово з’являються при оновленні версії роутера, на якому раніше цей сервіс не працював.

На зазначеному порту LAN доступ в інтернет буде неможливий.

Кидок портів через роутер A3002RU

Кидок портів знадобиться, наприклад, для торрентів, роботи ігрового сервера в локальній мережі і т. Д. Але цими завданнями їх перелік не обмежений.

 1. Дайте команду «Переадресація портів – Проброс портів» (NAT Routing – Port Forwarding).

  В англомовній версії інтерфейсу пункт меню з налаштуваннями проброса портів називається Port Forwarding

 2. Впишіть ім’я сервера і діапазон портів, які ви відкриваєте для всіх користувачів вашої локальної мережі. Виберіть шаблон правила проброса портів (ПП) «Визнач» (User Defined) і введіть ім’я вашого сервера, до якого відкриваються порти. Впишіть початкові і кінцеві зовнішні і внутрішні порти.

  В налаштуваннях потрібно вказати протокол, внутрішній IP-адреса пристрою, до якого прокидати порт, і зовнішній IP-адреса роутера

 3. Натисніть кнопку «Додати» (Add). Правило ПП буде додано. На цій же сторінці натисніть кнопку «Застосувати налаштування».

Роутер перезапуститься з новими правилами відкриття портів. Введіть в адресному рядку браузера будь-якого з гаджетів або ПК, підключених до вашої локальної мережі, запит в форматі «IP: порт». Наприклад, якщо ви відкрили порти 1200-1240 і 1250-1300, у відповідь на ваш запит 192.168.8.101:1501 роутер повідомить про блокування запиту, т. К. ПОРТ не був дозволений.

Управління настройками роутера

Роутер A3002RU підтримує збереження, завантаження і скидання налаштувань через веб-інтерфейс, а також оновлення прошивки.

Скидання, завантаження і збереження налаштувань A3002RU

Дайте команду «Управління настройками – Збереження / перезавантаження налаштувань». Далі можна вибрати один з трьох режимів, натиснувши відповідну кнопку:

 1. «Зберегти» (Save) записує існуючі налаштування в окремий файл.
 2. «Огляд» відкриває для пошуку провідник Windows, за допомогою якого легко відшукати файл з новими параметрами. Для підтвердження операції є кнопка «Завантажити» (Upload).
 3. «Скидання» (Reset) – повертає настройки до заводських.

  Меню управління настройками дозволяє зберегти поточні параметри, завантажити їх нові значення з файлу, а також скинути роутер в режим заводських установок

зміна прошивки

Дайте команду «Управління настройками – Оновлення ПО» (Management – Upgrade Firmware). Потім натисніть на «Обзор», вкажіть файл з новою прошивкою і натисніть на кнопку «Завантажити» (Uplofd). Після закінчення завантаження роутер перезавантажиться.

Виберіть файл прошивки на вашому ПК і завантажте його в роутер

Поточні параметри при перепрошивки можуть бути втрачені. Заздалегідь збережіть їх, перш ніж оновлювати ПО роутера.

Відео: огляд роутера Totolink A3002RU

Відгуки про роутере Totolink A3002RU

По частині заліза ця модель ідентична DIR-825 / AC E1. Прошивка стабільна, можливості хороші. З покриттям проблем немає, працює стабільно. На поточний момент немає російської мови, т. К. Поки є тільки прошивка V1.0.0, в майбутньому очікується російський і український.

Дмитро

rozetka.com.ua

Купив цей апарат два місяці тому, нарікань на роботу немає взагалі. Якщо повісити на стіну і повернути антени в горизонтальну площину, роутер займає дуже мало місця, практично непомітний. Можна навіть встановлювати в спальні, т. К. Індикатори світять слабким світлом і не заважають спати. Є прогумовані ніжки, так що часом не смахнешь зі столу. Максимальну реальну швидкість яку мені вдалося зафіксувати, близько 750 Мбіт / с в комп’ютері і 80 – на смартфоні. Але це залежить від багатьох факторів і, зокрема, від провайдера.

Олександр

rozetka.com.ua

Роутер за відчуттями виглядає дорожче, ніж коштує. Добротно зібраний, чіткі антени по 5 дБ, хоч і не знімаються. Їм і не потрібно зніматися. Компактний розмір. Важкенько. За функціоналом дуже навіть пристойно. Роутер, міст, Wi-Fi клієнт, повторювач. Пробував як в режимі роутера, так і в режимі клієнта. У мене тариф 20 Мбіт / с і мережу по місту 100 Мбіт / с. Торрент легко розганяється на 100 по кабелю (11,5 Мбайт / с). Варто в двійці. Швидкість по Wi-Fi в будь-якому місці на телефоні 15-20 Мбіт / с (відповідає тарифу), на ноутбуці ще швидше. IPTV тягне з HD-дозволом, причому не переривається сам (мій старий роутер TP-Link перестає роздавати інтернет, коли включаєш HD-канал). Як клієнт встановив у родичів. На вході висить ZyXEL Keenetic (з перших), на іншому кінці квартири – Totolink A3002RU. Швидкість по тарифу – 60 Мбіт / с. speedtest.net же показав стабільні 35.

Аркадій Зотов

market.yandex.ru

Роутери Totolink легкі в налаштуванні. Не виняток і модель A3002RU. Ви налаштуєте цей роутер за кілька хвилин.

Ссылка на основную публикацию