ТОВ Інтернод: що це за компанія, чим вона займається

Останнім часом на форумах стали з’являтися негативні відгуки про компанію «Інтернод». Нібито компанія продає телефонні номери шахраям, які обдзвонюють людей, скидають виклики і чекають передзвону. Таким чином, абонент передзвонює за свій рахунок, і отримує у відповідь непотрібну, часто сумнівну інформацію рекламного характеру. Компанію звинувачують в незаконній, «підозрілою» діяльності.

Генеральний директор ТОВ «Інтернод», Микола Чурай, прояснює ситуацію:

«З усією відповідальністю заявляю, що ми не маємо ніякого відношення до телефонного спаму. Більш того, ми також, як і абоненти, є постраждалою стороною. Справа в тому, що компанія має в своєму розпорядженні дуже великий номерний ємністю, і спамери підставляють наші номери при вихідного обдзвону. У нас досить великий бізнес, і подібний спам завдає серйозної шкоди нашій ділової репутації.

 

Підкреслю: «Інтернод» не надає номерну ємність спамерам! Ми відразу закриваємо доступ до номерів тим, хто купує номер і починає з нього спамити.

Діють шахраї наступним чином: вони бачать мережу з великим вхідний і вихідний трафік і беруть номер, не виданий абоненту, тобто той, за яким під час отримання виклику програється IVR (голосове повідомлення, наприклад, «даний номер вільний» і т.д.) . І цей номер вони підставляють для вихідних дзвінків, тобто зворотний зв’язок їм взагалі не потрібна! Вихідні АОН деякі оператори пропускають, а запобігти цьому ми, на жаль, не можемо. Таким чином номера, які ми навіть не продавали, виявляються в спам-листах.

Нам вдалося зловити «за руку» казанський колл-центр. Вони рекламували дешеві кредити. Те, що їм була не потрібна зворотний зв’язок, явно вказувало на шахрайську діяльність. Я особисто звернувся в поліцію. У порушенні кримінальної справи було відмовлено через те, що матеріальні збитки нам завдано не був. А обман людей з боку шахраїв поліцію не хвилювало. «Обдурять, людина сама звернеться – тоді і покараємо». Тобто, ми спробували залучити шахрайську організацію до кримінальної відповідальності, але, на жаль, все це було проігноровано.

Є ще один тип спамерів – це офіційні сервіси, які беруть у «Інтернода» номера офіційно. У вересні минулого року я помітив, що вони не перевіряють бази, за якими телефонують. Закрили їм вихідний зв’язок. І що? Трафік з наших А-номерів, знову ж таки, частина інших операторів пропускає! З одним із цих «товаришів» я збираюся показово судитися.

Зараз ми з партнерами продумуємо сервіс «Calltransparensy». Його суть в наступному: всі, хто телефонує абонентів по легальній основі, реєструють свої номери і списки обдзвону на сайті, щоб кожен абонент міг видалити себе зі списку обдзвону через авторизацію по SMS-кодом і подивитися, де і коли він був туди доданий. Працює це так:

Таким чином, ТОВ «Інтернод» – законослухняний оператор зв’язку, який НЕ надає телефонні номери шахраям. Спамери підставляють номера самостійно, а ми, спільно з іншими операторами, активно працюємо над створенням ефективних систем боротьби з шахраями ».

Ссылка на основную публикацию