TP-LINK TL-WN725N: огляд, установка драйвера на Windows 7 і 10, настройка, відгуки

У світі сучасних технологій люди все більше відмовляються від фізичних носіїв і дротових технологій, віддаючи перевагу інтернету і бездротових мереж. Але що робити, якщо у вас стаціонарний комп’ютер, а з нього ще й необхідно зробити точку доступу для всієї квартири? У такому випадку можна скористатися вбудованим адаптером, наприклад, TP-LINK TL-WN725N.

Упаковка, зовнішній вигляд, ціна

TP-LINK TL-WN725N – це портативний пристрій, основним завданням якого є надання доступу в Wi-Fi-мережу. Девайс вкрай зручний, коли необхідно позбутися від проводів. В основному застосовується для стаціонарних комп’ютерів, однак нерідко використовується і з ноутбуками. Наприклад, в разі, коли внутрішній модуль Wi-Fi зламався, а заміна або ремонт коштують дорого.

Зовні пристрій дуже компактне – 15 x 18 x 7,1 мм – і складається з USB-роз’єму і мініатюрної антени. У підключеному стані адаптер буквально непомітний, що зручно при транспортуванні як ноутбука, так і ПК.

Адаптер настільки мініатюрний, що його можна не витягувати навіть під час транспортування ноутбука

У коробці знаходяться:

 • сам пристрій,
 • диск з програмним забезпеченням для управління з’єднанням,
 • інструкція по використанню на декількох мовах.

  У коробці знаходиться сам адаптер, диск і інструкції на різних мовах

На осінь 2018 року ціна адаптера TP-LINK TL-WN725N варіюється від 350 до 600 гривень в залежності від регіону, терміну дії гарантії (від одного до трьох років) і способу доставки.

Відео: розпакування товару TL-WN725N

Технічні характеристики адаптера

TL-WN725N – це мініатюрний і бюджетний адаптер мережі Wi-Fi. Він має досить скромні показники по площі покриття, але має високу швидкість передачі даних – 150 Мбіт / с – і всіма протоколами безпечного з’єднання.

Таблиця: технічні характеристики TP-LINK TL-WN725N

характеристика значення
інтерфейс USB 2.0
протоколи беспроводнойсвязі IEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11b
Швидкість передачіданних, Мбіт / с 11b: до 1111g: до 5411n: до 150
функції безпеки Підтримка 64/128-бітного WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK (TKIP / AES), підтримка IEEE 802.1X
частота 2,4 ГГц
WEP-шифрування 128 біт, 64 біт
Розміри 15x19x7 мм
потужність передавача 20 dBM

Відео: огляд адаптера TP-LINK TL-WN725N

Підключення та використання Wi-Fi адаптера TP-LINK TL-WN725N

Для використання адаптера TL-WN725N необхідно вставити його в працюючий USB-роз’єм і встановити драйвер. Можна також встановити програму для управління з’єднаннями, але це необов’язково, т. К. Всі дії по підключенню до мережі і роздачі інтернету можна виконати засобами операційної системи.

Драйвери: де взяти і як встановити

Драйвер і програмна утиліта знаходяться на диску, який йде в комплекті з адаптером. Операційна система сама встановить програмне забезпечення для нового пристрою. Однак якщо диск загубився або став непридатним до використання, а ОС з якоїсь причини не змогла знайти необхідного драйвера, завантажити його можна на офіційному сайті TP-Link:

 1. Відкриваємо сторінку офіційного сайту TP-Link, присвячену адаптера TL-WN725N. У таблиці «Драйвер» знаходимо графу, в якій відзначена наша операційна система. Клацаємо по посиланню над відповідною графою і зберігаємо файл на комп’ютері.

  На офіційній сторінці TP-LINK викачуємо необхідний драйвер

 2. Запускаємо файл і, користуючись підказками майстра по установці, інсталюємо програму, а з нею і драйвер в систему.

  Користуючись підказками майстра установки, інсталюємо драйвер і програмне забезпечення

Використовувати програму дуже просто: достатньо відкрити її інтерфейс, перейти у вкладку «Мережа», знайти своє підключення і ввести пароль.

У вкладці «Сеть» знаходимо своє підключення, вводимо пароль і єднаємося з роутером

Чи можна використовувати адаптер в якості точки доступу

Крім того, що розглянутий адаптер – це чудовий приймач, його також можна використовувати в якості точки доступу. Маленький пристрій може перетворити ваш комп’ютер в даний роутер. Для цього можна використовувати спеціальні програми, але я віддаю перевагу ввести пару простих команд в терміналі командного рядка.

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Wi + R, в полі «Відкрити» прописуємо CMD і натискаємо OK.

  Набираємо команду cmd у вікні командного рядка

 2. В консолі по черзі вводимо дві команди:
  • netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = «MyHomeWIFI» key = “11111111” keyUsage = persistent (параметр ssid задає ім’я мережі, а key – приписує їй пароль, який необхідно буде ввести при підключенні, при цьому пароль повинен складатися іне менше ніж з 8 символів),
  • netsh wlan start hostednetwork.

   По черзі вводимо спеціальні команди для створення і запуску віртуальної мережі

Мережа створена, а якщо в ній потрібно роздавати інтернет-трафік, необхідно налаштувати спеціальний доступ:

 1. Відкриваємо провідник, в адресному рядку прописуємо «Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом» і натискаємо Enter.

  Через адресний рядок відкриваємо «Центр управління мережами і загальним доступом»

 2. Клацаємо по підключенню ПК до інтернету і в вікні, вибираємо «Властивості».

  Відкриваємо стан підключення і вибираємо пункт «Властивості»

 3. Відкриваємо вкладку «Доступ», ставимо галочки у двох пунктів «Дозволити іншим користувачам …», а в фільтрі вибираємо створене підключення. Потім зберігаємо зміни у всіх вікнах кнопкою OK.

  У вкладці «Доступ» дозволяємо віртуальної мережі отримувати інтернет-трафік від існуючого підключення

 4. Через смартфон або будь-які інші пристрої підключаємося до щойно створеної точці доступу.

Відгуки про TP-LINK TL-WN725N

ПЕРЕВАГИ: Працює, позбувся проводів

НЕДОЛІКИ: Сигнал ділиться на кількість одиниць обладнання підключених до Wi-Fi

Поставив собі за мету позбутися від проводів з’єднують вхідний роз’єм з роутером і комп’ютером. Wi-Fi роутер дозволяє з мінімальними зусиллями здійснити бажання. Пошукав в інтернеті пропоновані варіанти обладнання і зробив вибір за такими критеріями, як простота підключення і невисока ціна. Для негайного переходу до бездротової системі внутрішньобудинкового інтернету знадобився тільки USB-адаптер, який в принципі можна купити в найближчому магазині радіоелектронних товарів. Після покупки і прочитання інструкції встановив компакт-диск для швидкого налаштування і буквально через хвилину зв’язок роутера і комп’ютера встановилася по Wi-Fi. Провід виявилися без потреби.

BavBav47

https://otzovik.com/review_2442304.html

ПЕРЕВАГИ: Вартість, компактність, універсальність

НЕДОЛІКИ: Невеликий радіус дії

Купив це «штучку» чисто для того щоб перевірити чи дійсно працюють ці адаптери! Ціна невелика, купив за 300 руб! Прийшов додому, розпакував, інструкція по налаштуванню була, і серйозних проблем установка адаптера у мене не викликала! Підключив в двокімнатній квартирі і вирішив перевірити як ловить мережу поблизу адаптера і наприклад на кухні! Біля джерела інтернету зв’язок тримає стійко і швидкість достатня, але от якщо піти за стіну то зв’язок іноді переривається! Насправді саме цих проблем я і чекав, адже це все таки міні адаптер) Але якщо ваша квартира однокімнатна або ви живете в гуртожитку, то цей пристрій для вас, і ціна вас задовольнить і якість.

alexkros

https://otzovik.com/review_1689965.html

З вибором і установкою драйвера для адаптера не виникло ніяких труднощів. Після установки ПО пристрій визначилося і після введення ssid і пароля моєї мережі комп’ютер отримав доступ в інтернет. Перші пару днів все було в порядку, так як адаптер і роутер розділяло кілька метрів і одна стіна, але після перенесення роутера в іншу кімнату з’єднання втратило свою стабільність і інтернет став часто відвалюватися, хоча рівень сигналу завжди тримався на позначці 3-4 з 5 поділок . При цьому ноутбук, в дальній кімнаті з подібним адаптером, як і раніше добре працював і стабільно тримав з’єднання. Роутер я не став назад перетягувати і ніякі маніпуляції з адаптером мені не допомогли і довелося тягнути RJ45-й кабель.

djtamplier

https://otzovik.com/review_5071051.html

Цей маленький пристрій у нас вже років зо 3. За цей час використовувалося кілька разів по кілька днів. Раніше у нас були комп’ютери, зібрані чоловіком самостійно з КЧД (Хто Що Дасть). До кабелю можна було підключити тільки один, тому до інших потрібно було прилаштовувати пристрій, що приймає Wi-Fi. У цій ситуації Wi-Fi – адаптер був дуже до речі. А ще чоловік носив його до себе на роботу, щоб на перших порах, поки не протягнули кабель до його комп’ютера, мати доступ в інтернет. Ставлю плюс за простоту використання. Підключається комп через нього до інтернету швидко, без проблем і перешкод. Але! Втрати швидкості величезні! Рази в 3. Тому можу порекомендувати цей пристрій тільки тим, кому комп’ютер потрібен в основному для обробки документів або перегляду сторінок в соцмережах. Відео ще сяк-так потягне. А ось грати в таких умовах неможливо.

infekcia2008

https://otzovik.com/review_3173619.html

Так вийшло, що знадобилося перемістити комп з однієї кімнати в іншу. Але думка про те, що доведеться тягнути дроти, шукати обжимний інструмент, свердлити стінки оптимізму зовсім не додавала. Вирішено було шукати wi-fi adapter. Бажано маленький і щоб з гнізда не стирчав. Аж надто багато usb девайсів було вбито легкими рухом ноги … І таким рішенням став tp-link wi-fi TL-WN725N з nano, розумієш, дизайном. Адаптер дійсно дуже малий. Виглядає пристойно, особливо з урахуванням псевдо-позолоти контактів. Драйвера ставляться на win7 абсолютно без пригод, хоча і досить довго. Проблем з інтернетом у мене зовсім не було, хоча онлайн фільми я не дивлюся, а для всіх інших цілей його досить. Звичайно, такий розмір має і свої недоліки. Кроха відчутно гріється, але не гарячий і дуже різке падіння рівня сигналу буквально в 5-7 метрах від джерела. Але при такій ціні, близько 10 дол. Його гідності для мене перекривають недоліки. Для невідповідальних завдань можна рекомендувати.

KatokF50

https://otzovik.com/review_6475926.html

TP-LINK TL-WN725N – це зручний портативний адаптер Wi-Fi, який підійде для використання в квартирі або на дачі. Основне його призначення – це прийом і роздача мережі оточуючим пристроїв.

Ссылка на основную публикацию