TP-Link TL-WN822N: огляд, установка драйвера, настройка і відгуки

Нові технології позбавляються від заважають комплектуючих, проводів і тому подібних речей. Матеріали ненадійні: вони схильні до деформації, зносу і пошкоджень. Інша справа – передача сигналу бездротовим способом. Весь світ поступово переходить на Wi-Fi замість кабельного з’єднання. З’являються девайси, які навіть з старенького комп’ютера можуть зробити потужну точку прийому і доступу інтернет-сигналу. Одним з таких пристроїв є адаптер TP-Link TL-WN822N.

Загальна інформація про пристрій

TP-Link TL-WN822N – це унікальний Wi-Fi адаптер, який призначений для стаціонарних комп’ютерів. Втім, використовувати пристрій спільно з переносними ноутбуками можна з тим же успіхом, єдиним мінусом в цій ситуації є підключення не безпосередньо, а за допомогою спеціального кабелю, тому при русі девайс «бовтається», а це не дуже зручно.

Зовні TP-Link TL-WN822N є невеликою білу коробочку з розмірами 90x68x17 мм. У пристрої оригінальним чином використані антени, які можуть рухатися по бічній осі і зручно прикріплятися до корпусу девайса. Адаптер має спеціальний індикатор, який демонструє працездатність приладу.

TP-Link TL-WN822N – невеликий адаптер з рухомими антенами

Упаковка товару містить:

 • пристрій TP-LINK TL-WN822N,
 • кабель з’єднання девайса і ПК з інтерфейсом USB 2.0,
 • інструкція з експлуатації та інша документація,
 • диск з драйвером і програмним забезпеченням.

  Комплектація покупки складається з пристрою, кабелю, диска і документації

Ціна за Україну коливається в межах від 700 до 1000 гривень, що робить адаптер одним з найпривабливіших в плані співвідношення ціна / якість.

Відео: розпакування TP-LINK TL-WN822N

Технічні характеристики адаптера

Пристрій працює з інтерфейсом USB 2.0 на частоті 2.4 ГГц. Швидкість передачі даних на відстань до 20 метрів швидкість обмежується 300 Мбіт / с. Підтримує основні протоколи захисту WEP / WPA / WPA2.

Таблиця: технічні характеристики адаптера TP-LINK TL-WN822N

параметри значення
інтерфейс USB 2.0
Діапазон Wi-Fi 2.4 ГГц
Стандарт Wi-Fi 802.11b / g / n
протоколи безпеки WEP / WPA / WPA2
Максимальна швидкість Wi-Fi 300 Мбіт / с
антена Зовнішня, незнімна, 2 шт.
Розміри 90x68x17 мм
Потужність бездротового передавача 20 дБм

Драйвери, де взяти і як встановити

Драйвери і програмне забезпечення йдуть в комплекті з пристроєм на диску. Однак у випадках коли скористатися диском немає можливості (зламаний або відсутній привід, проблеми з диском), необхідні файли можна завантажити з офіційного сайту виробника:

 1. Переходимо на сторінку для завантаження драйвера і програмного забезпечення TP-LINK TL-WN822N.
 2. Знаходимо графу з операційною системою Windows і викачуємо файл в таблиці.

  Викачуємо програмне забезпечення для своєї операційної системи

 3. Відкриваємо скачаний архів і запускаємо файл Setup.exe.

  Відкриваємо завантажений архів і запускаємо файл Setup.exe

 4. Користуючись підказками установника, інсталюємо програму і драйвер. Якщо додаток зажадає підключити пристрій до комп’ютера, то за допомогою USB-кабелю з’єднуємо апаратуру і продовжуємо установку.

  Щоб встановити програмне забезпечення TP-Link TL-WN822N, необхідно підключити пристрій до ПК

Використання Wi-Fi адаптера TP-LINK TL-WN822N

Для використання TP-LINK TL-WN822N найкраще зафіксувати його в положенні вище. Для цього можна використовувати стіну, шафа або інші площини. Чим вище буде розташовуватися адаптер, тим краще і стабільніше буде прийом сигналу. Крім того, в зафіксованому положенні зменшується шанс втрати контакту з кабелем та інші деформації.

Фірмова утиліта для роботи з адаптером

Після інсталяції драйвера і програми додаток і пристрій вже готове до використання. За допомогою інтерфейсу програми можна керувати з’єднаннями, задавати деякі настройки, а також бачити всі допустимі до підключення мережі. Програма сама вбудовується в автозапуск і підключається до останньої використовуваної мережі. Тому після першого використання про неї можна забути, так як всі необхідні дії вона виробляє автоматично.

Фірмова утиліта дозволяє швидко приєднуватися до мережі і моніторити ситуацію з Wi-Fi

Чи можна використовувати в якості точки доступу?

Хоча в фірмовій програмі для даного пристрою і немає безпосереднього інтерфейсу для створення точки доступу, технічна можливість для перетворення адаптера в роутер є. Тільки варто враховувати той факт, що при використанні одночасно в якості і приймача, і передавача швидкість потоку даних буде пропорційно зменшуватися.

Для створення точки доступу за допомогою TL-WN822N необхідно скористатися одним з декількох інструментів: додаткове програмне забезпечення або спеціальні команди в терміналі «Командний рядок».

Серед спеціальних простих утиліт для роздачі Wi-Fi з комп’ютера можна виділити mHotspot і MyPublicWiFi. Створити точку доступу спеціальними програмами дуже просто:

 1. Викачуємо, інсталюємо і запускаємо програму mHotspot.
 2. Задаємо параметри:
  • Hotspot Name – ім’я віртуальної мережі,
  • Password – пароль мережі,
  • фільтр Internet Source – вибираємо підключення до інтернету, яке буде використовувати як доступ до павутині.
 3. Натискаємо кнопку Start Hotspot і користуємося дарами бездротового з’єднання.

  Задаємо основні параметри для віртуальної мережі і натискаємо Start Hotspot

Стабільність роботи і швидкісні характеристики, що покривається площа

Всі тести роботи адаптера TP-LINK TL-WN822N показують високі результати. Наприклад, на відстані в 15 метрів сигнал пристрою і швидкість передачі даних практично не спотворюються, незважаючи на фізичні перешкоди (швидкість мережі залишається в межах 150-300 Мбіт / с). Подальше збільшення відстані вже призводить до порушення стабільності пакетного обміну інформацією, а це означає, що девайс призначений для використання в невеликих приватних будинках і квартирах. А для садових ділянок доведеться шукати щось більш потужне.

Відгуки про TP-LINK TL-WN822N

Користуюся майже 2 роки відмінно приймає сигнал, нарікань немає. Дуже довго не міг зрозуміти, підключав в USB 3.0 до ноуту був глюк світило вище 750 Мбіт / сек передача даних не здійснювалася! З’ясував що з 3.0 НЕ работаетДостоінства: можливість знайти найкращу точку прийому сигналу, завдяки метровому кабелю що важливо. Недоліки: не працює з USB 3.0

Юрій

https://rozetka.com.ua/tp_link_tl_wn822n/p156827/comments/

Купував для мами, вона домовилася з сусідами про користування їх інтернетом, вони пароль свій дали. Ловить через пару цегляних стін, білої цегли, відстань метрів шість-вісім. Нарікань немає. Та й ще. Поставив драйвера йдуть в комплекті все було норм, потім Driver Pack підтягнув що щось своє, на його думку краще і зв’язок стала, він просто перестав входити в мережу, поставив знову ті що з ним йдуть і все запрацювало вновь.Достоінства: Працює цілком адекватно. Спочатку здалося що повільно, потім зрозумів що мій роутер упізнав його як гостьове пристрій і виділив один мегабіт і не більше. 🙂 Виправив все стало на місце. Недоліки: Ще не виявив. Хіба що легковат. Якщо провід до нього жорсткий то може тягнути за поправлении за провід. Але це вже дрібниці.

Олександр Вертій

https://rozetka.com.ua/tp_link_tl_wn822n/p156827/comments/page=2/

ПЕРЕВАГИ: Легко настроюється, надійний, дотримані ціна-якість. НЕДОЛІКИ: рівень сигналу. При налаштуванні цього wi-fi роутера зайняло менше 5 хвилин, він сам все налаштував, а в цей час ви можете спокійно заварити собі чай, під час дію цього апарату порушень не було, я задоволений своєю покупкою, рекомендую всім.

QreaLed

https://otzovik.com/review_2293948.html

TP-Link TL-WN822N – це спеціальний адаптер, який може зробити з комп’ютера і ноутбука точку прийому і доступу до мережі Wi-Fi. Пристрій дуже простий у використанні, а можливість з’єднує кабелю дозволяє поліпшити сигнал і зручніше розмістити девайс.

Ссылка на основную публикацию