TP-LINK TL-WR841N: настройка роутера, прошивка, характеристики, ціна, відгуки

Мережеве обладнання компанії TP-LINK добре відомо як в Україні, так і за її межами. Для тих, хто «виріс» із можливостей недорогих одноантенних пристроїв, фірма-виробник пропонує бездротовий маршрутизатор середнього рівня – TP-LINK TL-WR841N. Будучи всього в півтора рази дорожче, ніж одноантенний TP-LINK TL-WR740N, він забезпечує вдвічі швидкий доступ до бездротової мережі на швидкості 300 Мбіт / с. Внутрішня начинка роутера дозволить не тільки забезпечити інтернетом квартиру або приватний будинок, але і розгорнути локальну мережу невеликого офісу. Модель зазнала вже кілька модифікацій і проводиться до сих пір. У чому відмінності між роутерами різних років випуску, як їх підключити і налаштувати для максимально ефективної роботи – тема нашої статті.

Опис роутера TP-LINK TL-WR841N

TP-LINK TL-WR841N – маршрутизатор, призначений для використання в будинку або невеликому офісі. Він дозволяє підключати клієнтів до інтернету як по кабелю (кручений парі), так і за допомогою бездротового з’єднання (Wi-Fi). По кабелю можна підключити чотири комп’ютери, а через Wi-Fi – будь-яку кількість клієнтів. Втім, з кожним підключеним по Wi-Fi пристроєм швидкість доступу буде падати. Якщо один клієнт може працювати на швидкості 300 Мбіт / с, двоє – вже на швидкості 150 Мбіт / с і так далі.

Роутер поставляється в барвистій коробці, розфарбованої в фірмові кольори виробника

Маршрутизатор присутній на ринку більше десяти років, за цей час було випущено вісім поколінь (ревізій) цього роутера. У кожної версії є два варіанти виконання – зі знімною і стаціонарною антеною. Маршрутизатор зі знімною антеною називається TL-WR841ND, де буква D (detachable) вказує на те, що антену можна відключити і замінити на більш потужну.

Зовнішній вигляд і комплектація

Корпус роутера трапецієподібний, з сильно закругленими кутами, білий колір пластика надає пристрою легкість і невагомість. У ранніх версій антени були чорного кольору, моделі 2017-18 років укомплектовані світло-сірими антенами. На верхній панелі розташована чорна вставка, що приховує світлодіоди – індикатори активності пристрою. Відображаються харчування, активність бездротової мережі, передача даних по провідних портів, а також статус підключення до інтернету.

Індикатори активності маршрутизатора відображають режими його роботи в кожен момент часу

Роутер поставляється у великій барвистій коробці фірмових кольорів, але комплектація пристрою скромна:

 • маршрутизатор,
 • мережевий адаптер харчування,
 • кабель патч-корд,
 • паперова документація і компакт-диск з її електронною версією.

  У комплекті роутера є все необхідне для підключення і роботи

Технічні характеристики

Практично всі ревізії маршрутизатора TL-WR841N мають 32 мегабайта оперативної пам’яті, постійну пам’ять для зберігання налаштувань і прошивки об’ємом чотири мегабайта і процесор, який крім обчислювальних функцій керує роботою бездротового модуля зв’язку і мережевого комутатора. У двох останніх версій маршрутизатора (десятої і одинадцятої) крім швидшого процесора вдвічі збільшено обсяг оперативної пам’яті, який тепер становить 64 мегабайта. Якщо роутер планується використовувати в офісі з великою кількістю підключень, краще купити модель останньої ревізії.

Слід також зазначити, що ранні версії маршрутизатора були забезпечені радіатором охолодження процесора. У більш пізніх моделей його немає, тому в теплу пору року при підвищеному навантаженні роутер може перегріватися і «виснути». Виходом з ситуації може стати установка невеликого радіатора, наприклад, від несправної материнської плати.

Пасивний радіатор на процесорі дозволить роутеру надійно працювати навіть жарким літом

Таблиця: порівняльні характеристики різних версій TP-LINK TL-WR841N

версія v3 v5 v7 v8 v9 v10 v11
платформа AP81 (ar71xx)
архітектура MIPS
Виробник Atheros
завантажувач U-Boot
Системний чип: AR9130 AR7240 rev 2 AR7241-AH1A AR9341 QCA9533-AL3A QCA9533-BL3A QCA9533-AL3A
частота CPU 400 МГц 400 МГц 400 МГц 535 МГц 550 МГц 650 МГц
BogoMIPS 265.42 266.24 265.42 266.64 366.18 432.53
Flash-чіп ST 25P32V6P невідомо cFeon F32-100HIP / SPANSION FL032PIF Spansion FL032PIF Spansion FL032PIF Winbond 25Q32FVS1G Spansion FL032PIF
обсяг Flash 4 Мб
чіп ОЗУ Hynix HY5DU561622FTP-5 невідомо Zentel A3S56D40FTP-G5 ESMT M13S2561616A-5T Winbond W9425G6JH-5 Zentel A3S56D40GTP-50 Zentel A3S56D40GTP-50L
обсяг ОЗУ 32 Мб 32 Мб 32 Мб 32 Мб 32 Мб 64 Мб 64 Мб
радіочіпи Atheros AR9100 Rev: 7 Atheros AR9280 Rev: 2 Atheros AR9287-BL1A 2.4GHz 802.11bgn AR9341 QCA9533-AL3A QCA9533-BL3A QCA9533-AL3A
свитч Marvell 88E6060 вбудований AR7240 вбудований AR7241 вбудований AR9341 Вбудований QCA9533-AL3A Вбудований QCA9533-BL3A Вбудований QCA9533-AL3A
порт USB невідомо Модиф. Модиф. Модиф. немає немає немає
послідовний порт є є є є Треба прибрати R26 немає
JTAG є невідомо невідомо є немає

Відео: огляд і настройка маршрутизатора TP-LINK TL-WR841N

Підготовка маршрутизатора до роботи

Для того щоб TP-LINK TL-WR841N пов’язав всі ваші пристрої в єдину домашню мережу і надав кожному клієнту доступ в інтернет, необхідно провести ряд підготовчих заходів. Роутер повинен бути підключений кабелями до мережі провайдера і домашніх комп’ютерів, а мережеві карти клієнтів – запрограмовані на автоматичне отримання адрес. Після цього можна буде налаштувати доступ до інтернету і створити бездротову мережу.

Підключення роутера, підготовка до налаштування

Схема підключення маршрутизатора проста: кабель провайдера включається в гніздо Internet, комп’ютери локальної мережі – в мережеві роз’єми LAN1-LAN4. Смартфони, планшети та інші бездротові пристрої підключаються за допомогою мережі Wi-Fi.

Для створення домашньої мережі у роутера TP-LINK є 4 провідних порту і можливість установки необмеженої кількості бездротових з’єднань

Налаштування мережевої карти комп’ютера для роботи з маршрутизатором

У роутере «з коробки» автоматично активований сервер DHCP – маршрутизатор буде сам видавати мережеві адреси підключеним комп’ютерам. Тому перед початком настройки роутера незайвим буде переконатися в тому, що мережевий адаптер комп’ютера або ноутбука налаштований на автоматичне отримання IP-адреси.

 1. Натисніть на кнопку «Пуск» правою клавішею миші і з меню користувача виберіть пункт «Мережеві підключення».

  Відкрийте вікно мережевих налаштувань з початкового меню Windows

 2. У вікні мережевих підключень виберіть потрібний адаптер і за допомогою правої кнопки миші відкрийте його властивості.

  У властивостях кожного мережевого підключення містяться встановлені для нього настройки протоколу TCP / IP

 3. Зі списку протоколів виберіть настройки TCP / IP і відкрийте їх для редагування.

  Всі параметри мережевого адаптера задаються в налаштуваннях протоколу TCP / IP

 4. Налаштуйте автоматичне отримання мережевої адреси і адреси серверів DNS, а потім натисніть кнопку ОК.

  Режим автоматичного отримання адрес налаштовується установкою відповідних прапорців в перемикачі режимів

Вхід в налаштування роутера, логін і пароль за замовчуванням

Веб-інтерфейс модему, за допомогою якого виконується більшість його налаштувань, знаходиться за адресою 192.168.1.1. Ім’я користувача – admin, пароль – admin. Поміняйте пароль доступу відразу ж після першого включення маршрутизатора. Це убезпечить вашу мережу від стороннього втручання.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.

  Початкова сторінка веб-інтерфейсу роутера містить його системну статистику

 2. Перейдіть в розділ System Tools, а з нього виберіть пункт Password.

  У розділі системних налаштувань маршрутизатора є підміню установки логіна і пароля

 3. На сторінці зміни даних авторизації послідовно введіть поточні логін і пароль, а потім їх нові значення. Пароль потрібно підтвердити, щоб уникнути випадкових помилок.

  Щоб ввести новий пароль, доведеться згадати старий

 4. Збережіть зміни кнопкою Save.

Налаштування підключення до інтернету

Веб-інтерфейс маршрутизатора дозволяє налаштувати підключення до інтернету як в напівавтоматичному (за допомогою майстра настройки), так і в повністю ручному режимі. Перед початком настройки переконайтеся, що інтернет-підключення активовано постачальником послуг. Для цього спробуйте підключитися до інтернету без маршрутизатора, вставивши кабель провайдера в мережеву карту комп’ютера.

Підключіть кабель провайдера в гніздо LAN комп’ютера для перевірки працездатності з’єднання

Налаштування L2TP підключення

L2TP – одна з різновидів VPN, в якій «тунель» може встановлюватися не тільки по TCP / IP, але і по інтерфейсів нижчого рівня: ATM, X.25 і Frame Relay. Протокол L2TP забезпечує шифрований трафік, тому це підключення частіше використовується в корпоративних мережах, ніж для підключення до інтернету приватних осіб.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Network виберіть пункт WAN – відкриється вікно налаштувань підключення до провайдера.
 3. Тип з’єднання (WAN Connection Type) встановіть в L2TP, в поля login і password введіть параметри авторизації з договору з інтернет-провайдером.
 4. Якщо використовується підключення зі статичним мережевою адресою, включіть опцію Static IP і заповніть відповідні поля: мережеву адресу, маску підмережі та адресу шлюзу.
 5. Режим підключення (WAN Connection Mode) встановіть в Connect Automatically.

  Параметри підключення до інтернету по протоколу L2TP встановлюються в підрозділі WAN меню Network

 6. Збережіть налаштування кнопкою Save.

Налаштування PPPoE підключення

Підключення по протоколу PPPoE – найпоширеніше у інтернет-провайдерів, а налаштувати його простіше, ніж інші, тому що з параметрів авторизації потрібно тільки логін і пароль.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Network виберіть пункт WAN – відкриється вікно налаштувань підключення до провайдера.
 3. Тип з’єднання (WAN Connection Type) встановіть в PPPoE, в поля login і password введіть параметри авторизації з договору з інтернет-провайдером.
 4. Якщо до роутера буде підключатися приставка цифрового телебачення, встановіть параметр Secondary Connection в положення Static IP або Dynamic IP.
 5. Режим підключення (WAN Connection Mode) встановіть в Connect Automatically.

  Підключення до інтернету по протоколу PPPoE налаштовується простіше – потрібно ввести тільки логін і пароль доступу до мережі провайдера

 6. Збережіть налаштування кнопкою Save.

Налаштування PPTP

Налаштування з’єднання по протоколу PPTP нічим не відрізняється від настройки L2TP, розглянутої раніше. Точно так само підтримуються два види підключення: зі статичним і динамічним адресами. Для авторизації досить логіна, пароля та імені сервера VPN. Врахуйте, що цей вид підключення створює велике навантаження на процесор маршрутизатора. Якщо ваш тарифний план передбачає підключення зі швидкістю 90 Мбіт / с і вище, варто задуматися про покупку нового, більш продуктивного маршрутизатора.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Network виберіть пункт WAN – відкриється вікно налаштувань підключення до провайдера.
 3. Тип з’єднання (WAN Connection Type) встановіть в PPTP, в поля login і password введіть параметри авторизації з договору з інтернет-провайдером.
 4. Якщо використовується підключення зі статичним мережевою адресою – увімкніть опцію Static IP і заповніть відповідні поля: мережеву адресу, маску підмережі та адресу шлюзу.
 5. В поле Server IP Address / Name введіть адресу сервера VPN з договору з провайдером або його мережеву адресу.
 6. Режим підключення (WAN Connection Mode) встановіть в Connect Automatically.

  Налагодження підключення до інтернету по протоколу PPTP вимагає введення адреси VPN-сервера

 7. Збережіть налаштування кнопкою Save.

Налаштування статичної IP

У разі підключення до інтернету зі статичним адресою IP логін і пароль не потрібні. В параметрах створеного з’єднання ви вводите отриманий від провайдера адресу, маску підмережі та адресу шлюзу, після чого маршрутизатор готовий до роботи.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Network виберіть пункт WAN – відкриється вікно налаштувань підключення до провайдера.
 3. Тип з’єднання (WAN Connection Type) встановіть в Static IP.
 4. З договору з провайдером введіть значення полів: мережеву адресу, маска підмережі та адресу шлюзу.
 5. Якщо використовуються альтернативні адреси серверів DNS, введіть їх у відповідні поля.

  Якщо провайдер видає статичний адреса, введення логіна і пароля не вимагається

 6. Режим підключення (WAN Connection Mode) встановіть в Connect Automatically.

Відео: настройка Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR841N

Налаштування параметрів роботи роутера

Після підключення до провайдера необхідно задати параметри внутрішньої мережі – налаштувати роздачу Wi-Fi, адресацію в локальній мережі, кидок портів і т. Д. При необхідності можна поміняти версію прошивки або повернути роутера заводські установки

Налаштування Wi-Fi (створення точки доступу, установка пароля)

Включення і конфігурація бездротової точки доступу дозволить вам роздавати інтернет на пристрої з модулем WI-FI: ноутбуки, планшети, смартфони.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Wireless виберіть пункт Wireless Settings – відкриється вікно базових налаштувань бездротової мережі.
 3. В поле SSID введіть ім’я вашої бездротової мережі, а зі списку Region – країну, в якій ви перебуваєте. Номер каналу (Channel) виберіть найменш завантажений. Визначити, які канали не зайняті, можна за допомогою програми-аналізатора бездротових мереж, наприклад – Wi-Fi Analyzer.

  Введіть ім’я своєї бездротової мережі і встановіть канал, на якому вона буде працювати

 4. Збережіть базові настройки, натиснувши кнопку Save.
 5. З розділу Wireless виберіть пункт Wireless Security – відкриється вікно налаштувань шифрування бездротової мережі.
 6. Тип шифрування встановіть в WPA-PSK / WPA2-PSK, а в поле PSK Password введіть пароль для доступу до бездротової мережі.

  Виберіть тип шифрування і задайте пароль доступу до вашої бездротової мережі

 7. Збережіть налаштування, натиснувши кнопку Save, і перезавантажте маршрутизатор, щоб настройки вступили в силу.

Встановлений для бездротової мережі пароль використовується маршрутизатором для шифрування даних, що передаються. Чим більше символів в паролі, тим надійніше шифрування, але і вище навантаження на процесор роутера. Оптимальний розмір ключа – 8-13 символів.

кидок портів

Деяким користувачам необхідно отримати доступ з ресурсів своєї локальної мережі з інтернету. Це може бути звернення до домашніх мережевих папок, зображенні з домашньої IP-камери, віддалене адміністрування програмами Remote Administrator або Team Viewer і використання ще десятка потрібних додатків. Щоб організувати можливість такого доступу, потрібно так званий кидок портів, коли маршрутизатор з’єднує порт зовнішньої мережі з певним порт внутрішньої. Налаштувати кидок портів нескладно за допомогою функцій веб-інтерфейсу роутера.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Forwarding виберіть пункт Virtual Servers – відкриється список проброшенних портів. Натисніть кнопку Add New, щоб додати новий порт.

  У підрозділі Virtual Server додайте нове правило для проброса порту

 3. У вікні додавання нового порту послідовно заповніть поля:
  • Service Port – номер порту або діапазон номерів,
  • IP Address – мережеву адресу комп’ютера в локальній мережі, який буде звертатися до порту,
  • Protocol – тип протоколу, за яким працюватиме порт,
  • Status – виберіть зі списку Enable, щоб порт працював, або Disable, щоб заборонити доступ до порту,
  • Common Service Port – зі списку можна вибрати попередньо встановлене налаштування для базових додатків: ftp- або torrent-клієнта, поштової програми або системи термінального доступу.

   Введіть номер порту, мережеву адресу клієнта і тип протоколу

 4. Збережіть зміни за допомогою кнопки Save.

Налаштування IPTV (цифрового ТБ)

Налаштування IPTV дозволяє виділити один з чотирьох мережевих портів для передачі на нього цифрового відеопотоку. До цього порту можна буде підключити мережевий медіаплеєр, Smart-TV або приставку цифрового телебачення.

 1. Відкрийте веб-інтерфейс, ввівши адресу 192.168.1.1 в інтернет-браузері.
 2. З розділу Network виберіть пункт Bridge (в деяких версіях прошивки маршрутизатора цей пункт може називатися IPTV).
 3. Виберіть зі списку мережевий порт, до якого буде підключатися телевізійна приставка.
 4. Натисніть кнопку Save і перезавантажте маршрутизатор, щоб зміни вступили в силу.

  Виберіть мережевий порт, до якого буде підключена ТВ-приставка

Відео: настройка PPPoE і IPTV

Локальна мережа LAN і DHCP

Якщо вас не влаштовують настройки локальної мережі за замовчуванням, наприклад, через наявність в ній ще одного маршрутизатора, їх завжди можна змінити у відповідному розділі.

 1. Перейдіть в розділ DHCP веб-інтерфейсу маршрутизатора і виберіть пункт DHCP Settings. Відкриється вікно налаштувань сервера DHCP.
 2. У вікні налаштувань доступні наступні параметри:
  • DHCP-сервер (DHCP Server) – включити (Enable) або відключити (Disable) сервер. Якщо ви встановите значення Disable, у вашій мережі повинен розташовуватися інший DHCP-сервер, в іншому випадку вам буде потрібно вказати IP-адресу комп’ютера вручну,
  • початковий IP-адреса (Start IP Address) – в цьому полі вказується початок діапазону допустимих IP-адрес. За замовчуванням це 192.168.0.100.
  • кінцевий IP-адреса (End IP Address) – кінцеве значення діапазону IP-адрес. За замовчуванням це 192.168.0.199,
  • термін дії адреси (Address Lease Time) – це проміжок часу, протягом якого мережевий користувач зможе підключатися до роутера, використовуючи поточний DHCP-адресу. Значення може бути зазначено в межах 1-2880 хвилин. За умовчанням встановлено 120 хвилин,
  • основний шлюз (Default Gateway) – необов’язкова настройка. Пропонується вказати IP-адресу LAN-порту роутера. Значення за замовчуванням: 192.168.0.1,
  • домен за замовчуванням (Default Domain) – також необов’язкова настройка. Тут можна задати доменне ім’я для вашої мережі,
  • бажаний DNS-сервер (Primary DNS) – IP-адреса DNS-сервера, отриманий від інтернет-провайдера, або будь-який інший робочий DNS-сервер (наприклад, DNS-сервера Google – 8.8.8.8),
  • альтернативний DNS-сервер (Secondary DNS) – додатковий IP-адреса DNS-сервера. Можна вказати другий адресу сервера Google – 8.8.4.4. Адреси DNS-серверів потрібно задавати, якщо цього вимагає інтернет-провайдер.

   Налаштування сервера DHCP визначають, як буде працювати локальна мережа

 3. Збережіть налаштування кнопкою Save.

Оновлення прошивки роутера TP-LINK TL-WR841N

Оновлення внутрішнього програмного забезпечення допоможе усунути помилки, збільшить швидкодію і поліпшить стабільність роботи маршрутизатора.

 1. Уточніть ревізію вашого роутера, ця інформація є на наклейці, розташованій на нижній кришці апарату.

  Пам’ятка, що розташована на нижній частині корпусу, містить інформацію про ревізію роутера і номері прошивки

 2. Завантажте прошивку з ftp-сервера фірми TP-LINK.

  Сайт виробника містить файли прошивок для всіх ревізій роутера

 3. З розділу System Tools виберіть пункт Firmware Upgrade.
 4. Кнопкою «Вибрати файл» вкажіть шлях до файлу прошивки і натисніть кнопку Upgrade. Маршрутизатор почне процедуру поновлення, яка займе близько 10 хвилин.

  Після закінчення установки можна переконатися, що версія маршрутизатора змінилася

Вкрай уважно поставтеся до вибору файлу прошивки. Програмне забезпечення від роутера другий ревізії або навіть старіша версія ПО може при установці зробити ваш пристрій повністю непрацездатним. Відновити його можна буде тільки в сервісному центрі.

Відео: оновлення прошивки роутера TP-Link

Налаштування TP-LINK TL-WR841N в режимі репитера

Штатний програмне забезпечення не підтримує перемикання маршрутизатора в режим повторювача (репитера). Якщо ви вирішили використовувати TL-WR841N для розширення площі бездротового покриття, можете спробувати встановити альтернативну прошивку DD-WRT, в якій режим повторювача налаштовується буквально в кілька кліків мишкою.

 1. За допомогою функції відновлення внутрішнього ПО встановіть прошивку DD-WRT.
 2. Вимкніть інтерфейс WAN і сервер DHCP на вкладці «Установка» (розділ «Основні Установки»). Введіть дані мережевих налаштувань повторювача. Пристрій повинен знаходитися в тій же мережі, що й основний роутер. У нас буде мережа 192.168.128.0/255.255.255.0, шлюзом в якій виступає машина з адресою 192.168.128.5. Вона ж є і DNS-сервером. Для майбутнього повторювача Dir-300 обраний вільний адреса 192.168.128.2, яка не лунає DHCP-сервером.

  Внесіть дані мережевого адреси, маски підмережі та шлюз для настройки повторювача

 3. Тип бездротової мережі вкажіть як «Репитер-міст», а в якості імені бездротової мережі введіть ім’я мережі на основному роутере. У нас це мережа DizAr_net. Знову збережіть налаштування.

  Активуйте режим повторювача в налаштуваннях Wi-Fi

 4. Перейдіть на вкладку Wi-Fi і виберіть такий же алгоритм шифрування і ключ мережі, як на основному роутере.

  Параметри безпеки мережі задаються на вкладці Wi-Fi і повинні бути такими ж, як і на основному роутере

 5. Налаштування завершено – тепер ваш старий роутер працює як інтелектуальний повторювач.

  Сторінка статусу прошивки підтверджує, що режим репитера активований

На жаль, прошивка DD-WRT підтримує не всю лінійку моделей TP-LINK TL-WR841N. На сайті проекту можна завантажити образи поновлення для ревізій 3, 5, 7 і 8.

Відео: настройка роутера WR841N в режим ретрансляція-міст

Скидання налаштувань до заводських

Скидання маршрутизатора до заводських налаштувань може знадобитися в разі, коли пристрій не працює належним чином, а доступ до веб-інтерфейсу неможливий. На щастя, у всіх роутерів TP-LINK є можливість апаратного повернення до заводських налаштувань.

 1. Увімкніть маршрутизатор і почекайте 2-3 хвилини.
 2. Тонким предметом (зубочисткою або розігнути канцелярською скріпкою) натисніть утоплену в корпусі кнопку RESET, яка знаходиться на задній панелі поруч з портом LAN4. Утримуйте кнопку протягом 5-7 секунд.

  Кнопка скидання розташована поруч з гніздом харчування

 3. Маршрутизатор очистить область налаштувань і замінить їх заводськими, після чого перезавантажиться і буде готовий до роботи.

Як перезавантажити роутер

Найпростіший і найдієвіший спосіб перезавантаження маршрутизатора – відключення живлення. Стрибків напруги, зніміть адаптер від розетки, почекайте п’ять-шість секунд і знову увімкніть його в мережу.

Якщо у вас з якихось причин не виходить перезавантаження роутера, рекомендуємо ознайомитися зі статтею: Як перезавантажити роутер

Відгуки про маршрутизатор

Ніяких танців тобі і бубнів, купив, поставив і забув! Відмінний маршрутизатор! ПЕРЕВАГИ: Тримає швидкість, не висне, Підключив і забув, НЕДОЛІКИ: Чи не виявлено Маршрутизатор TP-LINK WR841ND замінив нам застарілий девайс від тієї ж фірми, який за замовчуванням роздавав інтернет на один комп’ютер, але з появою в будинку планшета і смартфонів виникла гостра необхідність в підключенні декількох пристроїв одночасно. У комплект маршрутизатора входить адаптер для живлення, кабель, компакт диск, керівництво по швидкій настройці. На відміну від моделей старіших установка налаштувань в цьому пристрої елементарна і здійснюється натисканням мишкою на слово далі)) далі … Все елементарно навіть для чайників))) Вообщем, вся установка і підключення займає хвилин 10 з урахуванням вилучення з коробки, ніяких тобі танців і бубнів !!! Провід, розетка і готово. Маршрутизатор з серії пристроїв підключив і забув, що мені шалено в ньому подобається! Працює чітко, без провисань на швидкості до 300 Мб / с. Одночасно можна дивитися фільми HD якості на декількох пристроях або грати)) на швидкість і якість інтернету не впливає. Захист встановлюється однією кнопкою, що теж дуже приємно.

elena0508

http://otzovik.com/review_954961.html

Відгук: Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR841ND – Приємне придбання! ПЕРЕВАГИ: Дуже швидка швидкість, недорогий. Дуже зручний і корисний. НЕДОЛІКИ: Нету. Нещодавно нам з чоловіком захотілося підключити інтернет до телевізора, що б дивитися будь-які фільми і програми. Постало питання про те, що б придбати Wi-Fi. Чоловік з’їздив і купив бездротової маршрутизатор TP-Link TL-WR841ND. Мене приємно здивувала легка установка. У книжці докладно описується, як підключити пристрій до ноутбука, де і куди який дріт вставити. Я без праці підключила роутер. Тепер я можу сидіти через свій Wi-Fi в ноутбуці, телефоні і планшеті. Швидкість роутера у багато разів перевищує швидкість мого домашнього проводового інтернету. Навіть сидячи в телефоні, моя дочка може дивитися мультики без очікування завантаження. В інтернеті стало легше працювати і дивитися приємні ролики. Мережа доступна на відстані до 50 метрів від точки підключення.

Ksyusha25

http://otzovik.com/review_812040.html

Відгук: Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR841ND – Тепер у нас живе WI-FI. ПЕРЕВАГИ: Працює при вимкненому комп’ютері, спритний. НЕДОЛІКИ: Чи не знайшла. З тих пір, як я придбала собі планшет, зрозуміла, що мені страшенно не вистачає WI-FI. Мобільний трафік який у мене підключений на симкарту становить 4 гб, але мені його просто недостатньо. Справа в тому, що планшет я купила, щоб тягати його на роботу, ну що б не було нудно в моменти неробства. А вдома теж не хочеться, згорбившись сидіти за комп’ютером після роботи. А хочеться, як і всі нормальні люди, прийти з роботи, разлечься на дивані і тикати пальчиком в екран. Ось я і купила цей WI-FI роутер TP-LINK WR841ND. Як же це здорово виявилося, треба було раніше його купити. Тепер удома я сиджу в інтернеті через нього і на роботу мені мого трафіку вистачає на цілий місяць з лишком. Особливо в роутерах я не розбираюся, почитала в інтернеті всякі характеристики і купила цей. У салоні продавець довго мені нав’язував платну послугу з встановлення роутера, але я, перш ніж купити цю модель поцікавилася, як її підключати. І тому гордо відмовилася від їх установки. Прийшовши додому трохи помучитися з установкою, але все таки у мене вийшло. Як я була собою горда. Установку робити не важко. Просто моєю помилкою було те, що при прописуванні пароля я вказувала вісімку. Є спеціальний установчий диск з покроковою інструкцією.

galka36

http://otzovik.com/review_1070135.html

Бездротовий маршрутизатор TP-LINK TL-WR841N з легкістю забезпечить швидкісним інтернетом домашню мережу. Його ресурсів з лишком вистачить для роботи з трьома-чотирма пристроями (два комп’ютера і пара смартфонів), а простий і доброзичливий інтерфейс дозволить зробити всі налаштування самостійно навіть технічно недосвідченому користувачу. Любителям доопрацювати своїми руками пристрій з коробки роутер теж буде цікавий своїм потенціалом розширення, адже для нього існує велика кількість альтернативних прошивок і навіть опис серйозних модифікацій: збільшення пам’яті, додавання USB і багато іншого.

Ссылка на основную публикацию