Transport Tycoon Deluxe – еталон економічної стратегії 1995 року випуску

По відношенню до старих ігор у підростаючого покоління геймерів є якась упередженість, для багатьох поважний вік гри чи не ознака невисокої якості, але ж це далеко не так. Так, в плані графіки вони не рівня сучасним іграм, але цього ніяк не можна сказати про їхню здатність захопити і змусити напружити мізки. Прекрасний тому приклад – один з прабатьків і основоположників жанру Тайкун – легендарна економічна стратегія Transport Tycoon Deluxe від MicroProse.

Незважаючи на солідний вік, а випущена вона була в далекому 1995 році, гра до цих пір користується популярністю в певних колах, особливо серед геймерів старшого покоління, що не дивно, адже варто раз з головою зануритися в світ Transport Tycoon Deluxe, як його вже не забути.

Ігровий процес наскільки цікавий, настільки і складний, і навіть провівши за грою кілька місяців, ви, можливо, так і не зможете до кінця розібратися в усіх її тонкощах.

Побудував, доставив, заробив

Початок гри виглядає досить нехитрим. У майбутньому ви – транспортний магнат, але поки що у вас є тільки амбіції і кілька тисяч доларів на руках, та й то взятих у банку під відсотки. Бурхливо розвивається промисловість породжує попит на послуги доставки, даючи вам шанс побудувати успішний бізнес, який спеціалізується на транспортуванні всіляких ресурсів. Але перш ніж приступати до справи, вам потрібно вивчити світ Transport Tycoon і визначити для себе найкращу стратегію.

     

Вибір транспорту, тип перевозяться ресурсів і прокладка маршрутів на початковому етапі – все це може зіграти ключову роль в подальшому. До речі, щодо маршрутів. Дороги ще потрібно побудувати, а це в грі зробити нітрохи не простіше, ніж в реальному житті. Найважче, мабуть, прокладати залізничні колії. Виберіть не зовсім підходяще місце для розв’язки, розставите не там, де треба світлофори, що не врахуєте рельєф місцевості, і потяги не зможуть швидко і ефективно доставляти вантажі.

     

Залишається тільки дивуватися, як MicroProse вдалося внести в Transport Tycoon стільки реалістичних деталей, хіба що не обійшлося без залучення консультантів. Залізничний транспорт більш універсальний, ніж, скажімо, літаки, зате останні краще підходять для переміщення товарів на далекі відстані. Кораблі вкрай повільні, зате дозволяють доставляти максимально великі обсяги вантажу, є також автобуси для перевезення пасажирів, в майбутньому з’являться вертольоти, монорельси і інші види транспорту.

     

Як і в справжньому бізнесі, час в Transport Tycoon – це гроші, адже на шляху до успіху ви будете не одні. Разом з вами свою діяльність розгорнуть конкуренти, які нітрохи ні з меншим старанням будуть прагне захопити ключові точки. Вести з ними війну доведеться протягом всієї гри, якщо тільки вам не вдасться їх купити. Те ж саме спробують зробити і ваші супротивники, – не погоджуйтеся ні за які пряники, адже на цьому ваша гра просто закінчиться.

     

підсумок

Незважаючи на безліч можливостей, що надаються, за смаком Transport Tycoon Deluxe доведеться далеко не всім. Кого-то збентежить двомірний світ з простенької графікою двадцятирічної давності, кого-то відштовхне занадто високий поріг входження, хтось швидко втомиться від одноманітності, адже, власне, сюжет як такий в грі відсутня, так само як і глибокий сенс, заради якого варто було б повертатися до гри знову і знову. Втім, ні старенька графіка, ні відсутність цілей крім заробляння грошей заради самих грошей анітрохи не применшує достоїнств гри і Transport Tycoon Deluxe ще довго буде залишатися показовим прикладом того, якою має бути будь-яка економічна стратегія.

Галерея зображень:

Відео:

оцінка:

Ссылка на основную публикацию