Трохи чуток про майбутнє Google+

Трохи чуток про майбутнє Google+

Як відомо, віце-президент напрямку Google+ Вік Гандотра (Vic Gundotra) повідомив про відхід з пошукового гіганта після 8 років роботи в компанії. Перший і найочевидніший питання з цієї нагоди полягає в тому, що ж стане з соціальною мережею Google+, дітища і основного проекту пана Гандотра в останні роки.

Як повідомляють численні джерела TechCrunch, Google+ більш не розглядається в якості продукту – Google збирається розвивати соціальну мережу в якості платформи, по суті припиняючи спроби прямої конкуренції з іншими соціальними мережами на кшталт Facebook або Twitter. Представник Google, втім, різко спростував ці заяви: «Відхід з Google Віка Гандотра не матиме ніякого впливу на нашу стратегію щодо Google+ – у нас є неймовірно талановита команда, яка буде продовжувати створювати відмінне призначене для користувача оточення навколо Google+, Hangouts і Фотографій».

Проте, два інформатора TechCrunch повідомляють, що Google робить перетворення в командах, які складають ядро ​​розробників Google+ і налічують від 1000 до 1200 осіб. У кампусі з’явилася нова будівля, так що багато хто з людей навіть фізично переїжджають на нове місце роботи (що, втім, не обов’язково пов’язане з відходом пана Гандотра).

Повідомляється також, що в рамках перетворень команда Google Hangouts буде переміщена до складу підрозділу Android, а згодом за нею піде і команда, що працює над службою фотографій. По суті, талановиті фахівці підуть зі складу Google+ і поповнять ряди розробників, які взялися розвивати платформи Android.

Джерела повідомляють, що Google не вирішила поки, що робити з командами, які не ввійдуть до складу Android. Стверджується також, що хоча Google+ не рахується офіційно закритим проектом, один з джерел додає: «Коли звільняють керівника і відбирають всі ресурси, проект можна називати по суті” живим мерцем “». Будуть потрібні величезні ресурси, щоб знову повернути проект до повноцінного розвитку після таких перетворень.

Імовірно, інші співробітники, що мають відношення до Google+, займуться розвитком мобільних додатків і служб. Google посилить розвиток своїх мобільних пропозицій: команди нібито будуть створювати переважно віджети, які будуть використовувати можливості Google+ як платформи замість розвитку соціальної мережі в якості самостійного продукту.

Дуже важливим зміною в політиці Google по відношенню до своєї соціальної мережі стане те, що тепер не буде вимог інтеграції Google+ в продукти Google, що останнім часом явно спостерігалося. Однією з причин такого кроку є невдала інтеграція YouTube з Google+, яка викликала невдоволення багатьох користувачів. Це не означає, що Google всюди відмовиться від інтеграції Google+, але подекуди ступінь інтеграції стане менше.

Повідомляється, що всередині компанії існували тертя між паном Гандотра і іншими керівниками, особливо щодо обов’язкової інтеграції Google+ в такі продукти, як YouTube і Gmail. Деякі інформатори стверджують, що поглинання WhatsApp компанією Facebook могло бути одним з поштовхів, який змусив відмовитися від великого експерименту пана Гандотра. Однак інше джерело говорить, що Google знала про майбутнє поглинання WhatsApp, але просто не захотіла платити більше.

Таким чином, якщо чутки вірні, Google збирається перетворити Google+ в своєрідну сполучну службу, не намагаючись при цьому підштовхувати користувачів до активної роботи з соціальною мережею. Наприклад, фотокоманда Google+ інтегрує просунуті технології обробки знімків в камеру Android і так далі. Напевно це робиться для більш ефективного застосування ресурсів.

Ссылка на основную публикацию