Тиха пакетна установка безкоштовних програм за допомогою Ninite

Однією з найголовніших завдань, що стоять перед кожним починаючим системним адміністратором є автоматизація часто виконуваних дій. Уявіть, як би було перевстановити Windows і заново встановити софт хоча б на десяти комп’ютерах, якби все це доводилося робити вручну. Добре, що є такі інструменти як Ninite, без них обслуговування комп’ютерів в малих підприємствах та локальних мережах було б вельми і дуже виснажливим заняттям.

Ninite – це невелика портативна утиліта, призначена для автоматичної установки безкоштовних додатків на комп’ютери під управлінням Windows і Linux. Орієнтована вона перш за все на початківців адміністраторів-енікейщіков, але буде корисна і звичайним користувачам, яким часто доводиться встановлювати пакети програм. На відміну від деяких мультіустановщіков, вона не тягає з собою каталог з ПО, а бере його з офіційних джерел, даючи, таким чином, гарантію, що встановлені програми будуть найостанніших версій.

Інша перевага Ninite полягає в її простоті. Утиліта не вимагає ніяких налаштувань, все, що вам потрібно зробити, так це просто її запустити, а всю роботу вона зробить сама, не ставлячи зайвих питань. Втім, це не дивно, адже всі програми в Ninite встановлюються в тихому режимі. Розрядність і порядок проходження установки вона визначає сама, не менш приємним буде усвідомлювати і те, що утиліта не містить реклами і стороннього ПО начебто браузерних тулбаров і подменщіков домашніх сторінок.

Звідки утиліті відомо, які саме програми потрібні адміністратору? Гарне питання. Їх список складається попередньо на сайті розробника Ninite.com. Зайшовши на сайт, потрібно буде відзначити галочками ті програми, які ви збираєтеся встановити на ПК, а потім завантажити exe-файл установник – згенерований він буде на основі складеного списку.

Якщо на комп’ютері вже є присутні в списку програми, скачиваться і встановлюватися вони не будуть, якщо тільки їх версії не виявляться застарілими. Ось вам і ще одна перевага Ninite – її можна використовувати для оновлення вже встановленого ПО.

Все це безкоштовно? І так і ні. Є безкоштовна версія Ninite, що підтримує порівняно невелике число (на даний момент близько 80 програм) доступних для установки додатків, і є комерційна Pro-версія, що відрізняється великою кількістю додатків в базі, а також набором різних адмінських фішок. Зокрема, Pro-версією підтримується віддалена установка, роздача софта відразу на кілька комп’ютерів, а також створення оффлайн-пакета установників.

Сайт розробника:

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию