Типові проблеми заліза і софта в ноутбуках Dell

Апаратна частина Dell Inspiron схильна до більшості основних проблем сучасних ноутбуків, викликаних тривалим перегрівом. Якщо ноутбук Dell гальмує, насамперед слід перевірити працездатність системи охолодження і завантаженість компонентів. Причиною проблем в роботі також можуть стати програмні помилки, характерні для Windows і додатків, встановлених в системі. В цілому Inspiron мають досить високий рівень надійності. При дотриманні правильних умов експлуатації проблеми виникають рідко.

Труднощі з включенням ноутбука

Одна з поширених причин звернень до сервісного центру з девайсами Dell – проблеми з включенням. Під виразом «ноутбук не включається» користувачі можуть мати на увазі відразу дві різні несправності: труднощі при самому включенні і відсутність ініціалізації. У першому випадку при натисканні на кнопку харчування Inspiron НЕ подає ніяких ознак роботи. Якщо проблеми виникають з ініціалізацією, девайс запускається (про це свідчать мигання світлодіодів і шум кольорів), але на екрані нічого не відбувається. Будь-які натискання клавіатури при цьому не визначаються, BIOS і Windows не завантажуються.

Обидва типи поломок виправляються апаратним способом. Методи відновлення нормальної роботи можуть бути різними – від виключення збійних компонентів до заміни материнської плати. Тому для ремонту потрібно виявити причину поломки, виконавши діагностику. Найпоширеніша причина, через яку не включається лептоп Dell Inspiron – проблеми з харчуванням. Для їх виявлення перевірте справність блоку живлення. При наявності тестера заміряйте напруга на виході пристрою. Якщо тестера немає, огляньте БП на наявність пошкоджень. Особливу увагу приділіть кабелю і штекера. Спробуйте використовувати інший блок живлення від аналогічної моделі або універсальний БП з потрібними характеристиками.

Зверніть увагу! Труднощі з харчуванням можуть бути викликані не тільки поломкою БП, але й проблемами з батареєю Inspiron. Спробуйте відключити акумулятор, підключити блок живлення і перевірити, чи працює ноутбук від мережі.

Що робити, якщо гальмує ноутбук Dell

Проблема повільної роботи і зависання девайса може бути пов’язана із завантаженістю жорсткого диска, нестачею вільної оперативної пам’яті або процесорного часу. Для визначення причин повільної роботи пристрою використовуйте WhySoSlow або іншу подібну утиліту. Зі стандартних засобів Windows за допомогою менеджера завдань (вкладка «продуктивність») і системний монітор, який відкривається з цієї ж вкладки.

Найчастіші причини уповільнення роботи Dell і способи їх усунення:

  • Ноутбук Dell гальмує через брак ресурсів – закрийте зайві програми, збільште розмір файлу підкачки в Windows, по можливості виконайте апгрейд пристрої (наприклад, додайте оперативної пам’яті, якщо її не вистачає);
  • Перегрів деталей Inspiron (при підвищенні температури лептоп обмежує напругу окремих компонентів, з цієї причини Windows працює повільно) – не закривайте вентиляційні отвори, очистіть девайс від пилу, використовуйте охолоджуючу підставку.
  • Робота вірусів, що виконують сторонні завдання у фоновому режимі Windows – встановіть антивірус і виконайте повну перевірку пристрою.
  • Проблеми з жорстким диском або його поломка – перевірте поверхню диска, використовуючи спеціальні утиліти (Victoria, MHDD), переназначьте биті сектори.
  • Брак вільного місця на системному розділі HDD – видаліть невикористовувані файли або перенесіть їх на інший розділ, використовуйте утиліту CCleaner для очищення кеша і тимчасових файлів Windows.

Порада! Для прискорення роботи HDD корисно не тільки видалити зайві файли, але і виконати дефрагментацію. Стандартна утиліта для дефрагментації жорсткого диска в Windows відкривається через пункт контекстного меню «Властивості».

Найчастіші механічні несправності

Більшість механічних пошкоджень викликається падінням пристрою, зносом, попаданням рідини на клавіатуру або всередину корпусу. Найслабші компоненти лептопа – клавіатура, екран і петлі, на яких тримається кришка. При пошкодженні екрану можлива поява неробочих ділянок, різнокольорових смуг або повна втрата працездатності. Ремонт полягає в заміні матриці разом з підсвічуванням. При несправності петель також можуть зламатися шлейфи, за якими передається зображення на екран.

Клавіатура ноутбука Inspiron найчастіше пошкоджується через сильного механічного впливу, потрапляння сторонніх предметів і впливу рідини. Перед закриттям ноутбука слід перевіряти, що на клавіатурі нічого не лежить. Предмети, залишені там, можуть стати причиною деформації клавіатури і екрану девайса. Поломка може виникнути навіть від однієї кулькової ручки, яку він забув на поверхні клавіатури Inspiron.

Важливо! Якщо ви пролили рідина на клавіатуру, негайно вимкніть пристрій, дістаньте батарею і від’єднайте штекер харчування. Приберіть максимальну кількість рідини і залиште ноутбук сушитися. Якщо після цього девайс не включатиметься або в роботі виникнуть збої, зверніться в сервісний центр для усунення поломки.

Ссылка на основную публикацию