Типи матриць. Який тип матриці краще? Порівняння та рекомендації

Існує величезна кількість типів матриць на основі яких виробляються монітори. Базовими є TN, IPS, PLS, VA.Все інші типи будуються на базі цих чотирьох і є лише їх модифікаціями. При виборі матриці варто не шкодувати коштів і вибирати ту яка вам до душі, тому що якщо ви продешевіть то через деякий час будете шкодувати. Пам’ятайте вам в неї дивитися як в дзеркало, кожен день!

Тип матриці IPS

На сьогоднішній день монітори на базі цих матриць є найдорожчими і вважаються найкращими. IPS матриці, мають більш якісною передачею кольору, максимально зберігає палітру кольорів. Монітори на базі таких матриць мають максимальні кути огляду, так само більш легкі для сприйняття людським оком. Full HD маниторе на базі такої матриці здатний максимально тонко передати всю красу зображення. Недоліки: збільшений час відгуку, висока ціна.

Тип матриці PLS

За фактом PLS це той же самий тип що і IPS тільки здешевлений. Був розроблений компанією Samsung. Має такі переваги як: яскравість, передача кольору, великі кути огляду. Так само як і IPS матриці має схожі недоліки: час відгуку воно гірше ніж у TN типу але краще ніж у VA.

Тип матриці VA

Матриці MVA / PVA / VA представляють середину між TN і IPS матрицями. Монітори на базі таких матриць мають досить наближеною кольору як і у IPS. Так само серед плюсів можна відзначити великий кут огляду і малий час відгуку. Що відносно контрасту і яскравості то вони максимально перевершують всі існуючі типи матриць за винятком PLS. Для професіоналів такі монітори не підійдуть, оскільки найменше відхилення від перпендикуляра падіння погляду і профі зможе помітити відхилення колірної гами. Звичайному користувачеві цей недолік здасться дрібницею.

Тип матриці TN

Ця технологія виготовлення матриць найпростіша і найстаріша відповідно матриці tn типу найдешевші. Мають слабкі кутами огляду, це можна помітити при найменшому відхиленні ока від прямого кута перегляду монітора. Картинка відразу ж почне спотворюватися. Єдиний плюс у цих матриць це мінімальний час відгуку яке дозволяє динамічною зображенні не залишати шлейфів.

Перевага IPS матриць

На відміну від матриць TN типу в IPS кристали не утворюють спіраль, а прокручуються якщо на них впливає електромагнітного поле причому провертаються вони синхронно. Зміна структури кристалів дозволило добитися такого параметра як – максимальний кут огляду, який дорівнює 178 ° по вертикалі і горизонталі. Якщо матриця IPS знаходиться не під напругою то молекули ЖК не провертаються. Другий фільтр завжди повернений перпендикулярно першому, що не дозволяє світлу пройти крізь нього. Відображення чорного кольору близько до ідеалу. При поломці транзистора «битий піксель» буде виглядає чорним, на відміну від TN матриць у яких він буде білий. При напрузі молекули РК провертаються перпендикулярно свого початкового положення, тим самим пропускають світло. При тому що колірна температура залишається зрадою на всьому спектрі, кольору максимально точно відповідають зображенню і передають найбільш коректні кольору з будь-якого цифрового носія. На малюнку IPS матриця в усьому спектрі найбільш точно передає кольори при різних кутах зору. Як ми знаємо, матриці TN типу мають кращий відгук ніж IPS типу, але не завжди. При переході з сірого в сірий IPS матриця має кращий відгук ніж TN. Так само матриці типу IPS стійкі до натиснення і на відміну від матриць типу TN і VA, не “розпливається». Можна сказати що монітори які виробляються на IPS матрицях є невід’ємним обладнанням у таких професій як – фотографи, дизайнери.

Рекомендації по вибору матриць

У 2018 року користуються великим попитом і популярністю телевізори, монітори на VA матрицях оскільки вони дешевші ніж IPS, а за якістю поступаються лише в кутах огляду. Тому середньостатистичному користувачеві буде розумніше віддати перевагу моделям на базі VA типу.

Якщо ви займаєтеся професійно кіберспорту особливо якщо це шутер, тоді вам рекомендується купувати монітор на базі TN матриці. Оскільки вони мають мінімальний час відгуку і ви вже будете випереджати своїх конкурентів по девайсу що дасть вам перевагу.

Якщо ви займаєтеся професійно дизайном, фотографіями і т.д. то напевно у вас є кілька моніторів для порівняння кольору і якості ваших робіт і вам неодмінно знадобиться монітор на базі IPS матриці, якщо ви такого не маєте.

Ссылка на основную публикацию