У чому різниця між x32 і x64 системами?

Може хтось і не знає, тому вирішив озвучити факт того, що операційні системи, як для комп’ютерів, так і для мобільних пристроїв (з недавнього часу), бувають 32-бітними і 64-бітними, але питання в тому, в чому різниця між x32 і x64 бітними операційними системами? Спробуємо розповісти про це в цій статті.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  1. У чому ж різниця між Windows x32 і x64.
  2. У чому переваги x64 для мобільної операційної системи.

 У чому різниця між Windows x32 і x64

Перш ніж робити якісь висновки пам’ятайте – ви завжди можете встановити дві операційні системи паралельно.

Звичайно ж, найголовнішою проблемою при установки 64-бітної версією windows є відсутність знань про те, в чому взагалі сенс 64 бітів … Якщо ви десь випадково почули, що x64 – це круто і більш-менш прискорити роботу вашого ПК, то ви звичайно молодець і можете сміливо встановлювати собі нову, потужну, але потрібно дещо знати.

Сенсу в використанні 64-бітової системи немає ніякого, якщо на вашому комп’ютері встановлено менше 4 гб оперативної пам’яті. Ні, працювати все буде і навіть дуже добре, але ось реалізувати весь свій потенціал x64 може тільки в разі, якщо для неї будуть створені всі відповідні умови.

Спочатку, ще до появи windows 7,8, microsoft обмежували windows xp і vista в обсягах оперативної пам’яті для 32-бітних і 64-бітових процесорів. До 4 гігабайт стояло обмеження для x32 і до 16 для x64. В основному – це був маркетинговий хід, але це був не єдиний мотив.

Знаючі люди знали (масло масні), що для x32 важливий був обсяг оперативної пам’яті в щільну до 4 гб, а далі вже не важливо. У той час як x64 не міг працювати з менш ніж 4 гб (зажрались) оперативної пам’яті. Відповідно якщо ви хочете збільшити швидкість роботи своєї операційної системи, вам потрібні 64-бітний процесор і більш ніж 4гб ОП.

Варто зауважити, що для коректної роботи обладнання (принтера, сканера і так далі), так само потрібні спеціальні драйвера, адаптовані під x64. В іншому випадку, вам доведеться повертатися на 32 біта. Правда зараз це не проблема, так як майже кожна компанія випускає свої продукти з підтримкою 64-бітної архітектури.

Середньо-статистичному користувачеві, в принципі, не особливо важливо кількість бітів, так як серйозного приросту продуктивності він не отримає (її можна помітити, але не настільки значно). Крім того, не варто забувати, що будь у вас хоч 100 гигов оперативної пам’яті, працювати добре це не буде, якщо інша частина комп’ютера застаріле говно брахло.

Світ любить баланс, так само його любить і ваш комп’ютер.

Кількість і складність виконуваних завдань безпосередньо залежить від обсягу оперативної пам’яті, коректна робота (використання) оперативної пам’яті залежить від розрядності системи, робота системи безпосередньо залежить від того, з яким обладнанням йде робота … Загалом – баланс.

Наприклад для вчених, інженерів, лікарів і так далі, дуже важливі точні розрахунки, а 64-бітний процесор значно краще себе показує в точності розрахунків в жирних програмах поглинаючих більшу частину робочої сили вашого комп’ютера.

FAQ 

Якщо ви задрот геймер і вам дійсно так само потрібна продуктивність в іграх, потрібен стабільний FPS, то і вам більше підійде x64 з його використанням великої кількості оперативної пам’яті.

Начебто розібралися.

У чому перевага x64 для мобільних операційних систем

Коли компанія Apple представили iphone 5s, вони представили перший в світі телефон працює на 64-бітної системі. Як виявилося, це дало значний приріст в роботі процесора і, як же дивно це, всі світові виробники смартфонів кинулися створювати 64-бітну модельку процесора для своїх пристроїв. 

По-перше, для мобільних ОС діє той же принцип у використанні оперативної пам’яті, що і для звичайних систем. Тобто випуск процесора з 64-бітної архітектурою це погляд у майбутнє. По-друге приведу приклад (який я підглянув на одному сайті, без доменів (ну ладно – appleinsider.ru).

Приріст в роботі залежить про ваших потреб, припустимо, що ми маємо два кафе, в одному працюють 32 людини, в іншому 64. Приходить відвідувач спочатку в одне кафе, просить принести 65 булочок, тоді всі 32 працівника сходять і принесуть по одній булочці, потім ще раз, і, увага, за останньою булочкою, вони підуть усі разом. Той же принцип і у 64-бітного процесора, вони сходять 2 рази (спочатку принесуть 64 булочки, а потім тільки одну). Тобто приріст становить 1/3.

Правда буває і інший варіант розвитку подій, наприклад якщо відвідувач попросить принести 256 булочок, тоді 64-бітна бригада виконає замовлення за 4-е заходу, проти 8 у 32 бітної. Думаю принцип роботи ви зрозуміли.

Для початку (це перша, але не остання стаття на цю тему), думаю, досить. Ви знаєте в чому різниця між x32 і x64 і тепер можете сміливо поставити ще один плюсик в списку своїх досягнень, а мене ви можете віддячити дуже просто – і залишаючи коментар.

Ссылка на основную публикацию