У Firеfox посилюються обмеження при показі пов’язаного з плагінами контенту

У Firеfox посилюються обмеження при показі пов’язаного з плагінами контенту

Розробники Mozilla представили план по переходу до повного блокування за замовчуванням всіх плагінів в Firefox і відображенню пов’язаного з плагінами контенту тільки після кліка (Click to Play). Функція показу після кліка була додана в Firefox 26, але вона поширюється тільки на Java і застарілі версії NPAPI-плагінів. В майбутньому планується перейти до блокування за замовчуванням всіх плагінів, за винятком доданих до спеціального білий список.

Білий список є компромісним рішенням і покликаний дати розробникам невелику відстрочку для переходу від плагінів до штатних web-технологій. На думку Mozilla, сучасний стан браузерних движків і web-технологій, а також поява таких засобів, як Emscripten і Asm.js, дозволяє реалізувати всі необхідні можливості без спеціальних плагінів. Застосування ж плагінів є дуже великою ціною для користувачів, так як плагіни нерідко стають причиною проблем з продуктивністю, стабільністю та безпекою.

Для приміщення в білий список авторам плагінів доведеться виконати ряд умов, в тому числі представити план відходу від використання NPAPI-плагінів на користь стандартних web-технологій. Для того, щоб стимулювати розробників до виконання представленого ними плану, плагіни будуть поміщатися в білий список тільки на час 4 випусків Firefox, після чого вони будуть видалені з білого списку, а розробникам доведеться повторно відправляти заявку.

Для того, щоб встигнути потрапити в білий список до включення блокування плагінів за умовчанням, заявку на приміщення в білий список слід відправити до 31 березня, в цьому випадку плагін встигне пройти рецензування і тестування в бета-гілці до виходу першого релізу Firefox, в якому будуть застосовані нові правила блокування плагінів. Під час перебування плагіна в білому списку на його розробників додатково покладаються обов’язки щодо виконання тестів, пов’язаних з контролем якості роботи плагіна в бета-гілках Firefox.

Можна відзначити, що Google має намір повністю припинити підтримку NPAPI-плагінів вже в наступному випуску Chrome для Linux, але, при цьому, повністю не відмовляється від плагінів і просуває для них власний інтерфейс PPAPI. У зв’язку з цим, розробникам плагінів доведеться для збереження аудиторії сформувати варіант своїх продуктів на базі PPAPI, але Mozilla поки не планує включити підтримку PPAPI в Firefox.

Ссылка на основную публикацию