У Windows 10 Anniversary зняли обмеження на довжину шляхів і імен файлів в 260 символів

З обмеженням довжини імен та шляхів в 260 символів в Windows стикалися багато користувачів, але найбільше цей анахронізм дошкуляв розробникам, змушеним вдаватися при створенні своїх продуктів до різних хитрощів. Так як це обмеження NTFS не була настільки вже критичним, довгий час в Microsoft не робили ніяких дій щодо її подолання. Обійти його можна було, наприклад, за допомогою символьних посилань, а також файлового менеджера Total Commander.

Однак тепер про всі проблеми з довгими шляхами і іменами можна буде забути. Починаючи із збірки 14352 Windows 10 Anniversary відключити обмеження на довжину шляхів можна буде одним кліком миші. Скористаємося редактором локальних групових політик. Викликавши натисканням + R діалогове віконце Run, виконайте в ньому команду gpedit.msc.

У лівій колонці редактора розгорніть настройку Конфігурація комп’ютера -> Адміністративні шаблони -> система -> Файлова система -> NTFS. В англомовній версії редактора шлях буде виглядати так Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Filesystem -> NTFS. У правій частині вікна редактора політик знайдете настройку Enable NTFS long paths, клікніть по ній два рази мишкою і встановіть радіокнопку в положення «Включено» (Enabled). Щоб використати нові установки в силу, перезавантажте комп’ютер.

Якщо редактор локальної групової політики у вашій збірці відсутнє, включити настройку можна застосувавши маленький Твік реєстру. Командою regedit відкрийте редактор реєстру і розгорніть наступну гілку:

HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Policies

Незалежно від того, чи працюєте ви в 32- або 64-розрядної системі, створіть в останньому підрозділі новий 32-бітний параметр типу DWORD, назвіть його LongPathsEnabled і встановіть в якості його значення 1. Як і у випадку з редактором політик, для вступу нових налаштувань в силу потрібно перезавантаження комп’ютера.

Функція знаходиться в стадії тестування і в русифікованих інсайдерських збірках може не працювати. Пристосовуватися до нововведення Microsoft доведеться і розробникам стороннього ПО. Так, у вхідному до складу виконуваного файлу маніфесті повинна буде прописана наступний рядок:

<longPathAware>true</ longPathAware>

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию