У Windows 10 мікрофон не працює.

У статті наводиться ряд кроків, які допоможуть виокремити і виправити неприємності з тим, що підключається до комп’ютера мікрофоном. Якщо в Windows мікрофон не працює, вам потрібно буде уважно пройтися по наступним пунктам. Я працюю в Windows 10, але багато із запропонованого підійде власникам і інших версій.

Для початку хочеться уточнити, що в Windows 10 за замовчуванням включені кілька опцій, які просто можуть не дати мікрофона включитися. Так, часто буває, що при виявленої, але відключеною веб-камері доступу не буде і до мікрофона. У жодного з додатків. Далі. Власники ноутбуків можуть зіткнутися з відключенням вбудованого пристрою, коли мікрофон не працює саме тому, що вимкнений в BIOS. Хоча далеко не у всіх виробників є така настройка в BIOS | UEFI, краще попередньо переконатися в тому, що саме BIOS не блокує мікрофон і камеру. А ось у власників десктопів проблема нерідко інша: лінійні роз’єми є на задній і передній панелях. Пріоритетними завжди є ті, що ззаду. При цьому саме BIOS передні роз’єми просто відключає.

Мікрофон не працює: починаємо перевірку

Переконаємося, що доступ до пристрою дозволений. У рядку пошуку набираємо мікрофон, у вікні, аплетів Windows вибираємо Параметри конфіденційності для мікрофона:

Перевіряємо, в разі потреби активуємо повзунки:

Тепер вирушаємо в параметри звуку:

Тут представлені всі звукові пристрої введення-виведення. А ось і наша проблема:

А він (мікрофон) стирчить. З незапам’ятних часів це роз’єм рожевого кольору. Правда, в роз’ємі на передній панелі. перевіряємо:

Шукаємо його у вкладках налаштувань:

Мікрофон підключений до задній панелі, і це не завжди зручно. І якраз звідти все працює:

але з передній панелі комп’ютера мікрофон не працює все одно. мікрофон з задній панелі визначався, невідомих пристроїв з жовтими значками немає, так само як і відключених. Так що у нас точно проблема не драйвери. Остаточно перетикати мікрофон на передню панель і дивимося настройки в звуках:

Скопійоване призводить нас через Google-пошук до Realtek драйверам:

Вдала не призводить ні до чого: звукова схема розбавлена, проте мікрофон з фронтальній панелі відразу начебто не “завівся”. Я прямую в BIOS:

Зберігаємо налаштування і перезавантажуємо комп’ютер. Обидва на!:

Все, головні кроки щодо виправлення можливих помилок з мікрофоном я показав:

  • перевірте, чи правильно підключено до відповідних роз’ємів
  • перевірте наявність мікрофона в списку встановленого обладнання Диспетчера пристроїв
  • чи є можливість задіяти спеціальні утиліти драйверів для комфортного перемикання між передньою і задньою панелями комп’ютера
  • змінити за необхідності настройки в BIOS | UEFI.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию