У Windows 7 без антивіруса не завантажуються оновлення безпеки. Як виправити?

Натрапив на досить цікаву інформацію: виявляється, з січня 2018 року на комп’ютерах з операційною системою Windows 7, Windows Server 2008 R2 перестали автоматично скачиваться і встановлюватися оновлення безпеки системи, якщо в ОС не встановлено сумісний антивірус. Спочатку ситуація пов’язана з січневими патчами проти Meltdown і Spectre, які викликали ряд істотних проблем з ОС при наявності деяких несумісних антивірусів.

Для виправлення ситуації Microsoft тимчасово припиняла поширення даних оновлень і оповістила розробників антивірусів про необхідність установки на комп’ютерах користувача певного прапора (ключа реєстру), який вказує, що даний антивірус сумісний з оновленням Windows.

Таким чином з початку року Microsoft по суті зобов’язала всіх розробників сумісного антивірусного ПО додавати до реєстру даний ключ. Цей ключ реєстру підтверджує, що антивірус сумісний з оновленнями безпеки Windows і його можна встановлювати без ризику для системи. Перед установкою патча ОС виконує перевірку наявності цього запису реєстру, і якщо ключ відсутній, то установка поновлення відхиляється.

Таким чином для нормальної роботи служби автоматичного оновлення Windows, в Win 7/2008 R2 користувачеві потрібно встановити сумісний антивірус (ключ в цьому випадку створюється монтажником антивіруса), або руками створити ключ реєстру руками.

Якщо у вашій Windows 7 / Windows Server 2008 R2 не встановлено антивірус (що само по собі досить ризиковано), щоб відновити установку оновлень безпеки Microsoft, вам необхідно виконати наступні операції:

  1. Запустити редактор реєстру (regedit.exe)
  2. Перейти в гілку реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE \SOFTWARE \Microsoft \Windows \CurrentVersion \QualityCompat (Якщо гілка відсутня, потрібно створити її вручну)
  3. Створити новий параметр типу DWORD (32-біт) з ім’ям cadca5fe-87d3-4b96-b7fb-a231484277cc і значенням за замовчуванням (0x00000000)
  4. Закрийте редактор реєстру та перезавантажте Windows
  5. Зайдіть в центр оновлень Windows і запустіть сканування на наявність оновлень.
  6. Тепер ваша система знову може отримувати та встановлювати оновлення безпеки в Windows 7/2008 R2

Що цікаво, вбудований в Windows 7 Захисник (Defender), що є обмеженою версією Windows Defender / Microsoft Security Essentials не виставляє даний ключ автоматично.

Також нагадуємо, що до закінчення підтримки Windows 7 залишилося менше 2 років (до 14 січня 2020), так що рано чи пізно доведеться мігрувати на щось більш нове.

Ссылка на основную публикацию