Універсальне додаток Paint 3D в складі Windows 10 Creators Update

Основна ідея наступного великого оновлення Windows 10 Creators Update – розвиток творчих здібностей у користувачів операційної системи від Microsoft. Що, власне, і відображено в назві поновлення – творче оновлення. Ну і що ж це за сучасне творчість без малювання в 3D? У Windows 10 Creators Update скасовано штатний універсальне додаток 3D Builder, а його місце зайняли переглядач тривимірних об’єктів View 3D Preview і Paint нового формату – Paint 3D. Останній розглянемо докладніше.

Paint 3D – це найпростіший графічний редактор для створення і редагування тривимірних і двомірних об’єктів в форматі універсального застосування Windows 10. Подібно класичному Paint, універсальне додаток Paint 3D може запропонувати базовий арсенал для розвитку творчих здібностей у мас. Що це за арсенал?

1. Інструментарій Paint 3D

У першій вкладці верхнього меню Paint 3D зібрані інструменти для вільного малювання – маркер, пір’яна ручка, кисть для масла, олівець, пастель, піксельний перо, ластик, заливка форм. Для всіх цих інструментів можна вибрати не тільки бажаний колір, але також текстуру, правда, з невеликого переліку – матовий, глянець, матовий і полірований метал.

Панель інструментів Paint 3D

Друга вкладка графічного редактора – це, власне, середа моделювання 3D об’єктів, тут представлені головні інструменти Paint 3D – кілька тривимірних об’єктів, добірка готових моделей і можливість робити свої вільні начерки моделей.

Попередньо 3D-моделі в Paint 3D

Більше готових тривимірних моделей можна отримати при підключенні до додатка Paint 3D веб-сервісу Remix 3D, авторизувавшись в ньому за допомогою облікового запису Microsoft.

Remix 3DГалерея користувача тривимірних моделей Remix 3D

Ось тільки доступний сервіс поки що не для всіх користувачів, а лише для жителів окремих країн. Країни СНД в цей перелік, звичайно ж, не входять. Тривимірні об’єкти можна обертати в просторі, змінювати їх кут огляду, з’єднувати разом, домальовувати і розфарбовувати, в тому числі і з використанням малюнків текстур, підбирати до них фонові зображення (полотна) і т.п.

Обертання 3D-моделі

Третя вкладка інструментів – двомірні фігури, знайомі багатьом користувачам продуктів Microsoft Office, і добірка нехитрих наклейок (стікерів). Користувачі можуть додавати у вікно редактора свої наклейки.

Наклейки і стікери в Paint 3DЗастосування наклейки до тривимірної моделі

Четверта вкладка інструментів Paint 3D призначена для формування текстових об’єктів – звичайних двомірних і тривимірних з відображенням форми при обертанні 3D об’єкта і зміні загального ракурсу.

Робота з текстом в Paint 3D

У п’ятій і шостій вкладці програми можна застосовувати, відповідно, різні ефекти для розфарбовування тривимірного фону об’єктів (простору) і забарвлення для двомірного фону (полотна).

Налаштування полотнаефекти полотна

2. Машина часу Paint 3D

Крім звичних опцій скасування на крок назад і повернення на крок вперед, Paint 3D може запропонувати просунутий механізм управління діями – так звану машину часу, шкалу, на якій, орудуючи повзунком, всі виконані за сеанс роботи з редактором дії можна комплексно відмотувати назад або просувати вперед .

Time Machine Paint 3D

3. Збереження 3D об’єктів і їх перегляд

Paint 3D працює з власним форматом проектів, в які можна зберігати незавершені шедеври творчості в 3D, щоб потім повернутися до їх редагування знову.

збереження проектів

Готові ж шедеври творчості експортуються в кінцевий формат файлів, в числі яких: поширені формати звичайних зображень (PNG, JPEG, BMP та ін.), Файли GIF-анімації, а також формати тривимірних об’єктів 3MF і FBX. Тривимірні об’єкти в форматі 3MF можна відкрити згаданим вище штатним додатком View 3D Previev, спадкоємцем скасованого 3D Builder. З іншим форматом – FBX – працюють такі сторонні програми, як Autodesk Maya, Autodesk 3ds Max, Autodesk AutoCAD, Apple QuickTime Player і інші.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию