Універсальні подавители диктофонів: знайти і знешкодити


Універсальні подавители диктофонів: знайти і знешкодити

Більшість тих, хто перші задумався про свою інформаційну безпеку, мають досить туманне уявлення про те, які є засоби проти жучків і диктофонів, як вони працюють і чим відрізняються. Недолік інформації тут може призвести до розчарування від покупки: різні завдання мають на увазі різні пристрої.

Є альтернатива пошуку грамотного консультанта і вузькоспеціалізованого пристрої, чий функціонал «заточений» саме під ті завдання, які вам необхідно вирішити. Останнім часом з’явилися універсальні «глушилки», які можуть пригнічувати роботу електронних пристроїв самих різних типів.

Протиборство подібних приладів з підслуховує і підглядаючим обладнанням має давню історію, протягом якої між тими і іншими зберігалося рівновагу сил. Це означає, що технічні можливості різноманітних жучків не перевищували можливостей «антіжучковой» техніки. Зрозуміло, мова йде про обивательському рівні, а не про спеціалізованому обладнанні для спецслужб.

Цей хиткий паритет був порушений з появою тих самих універсальних «мисливців на жучків», глушилок мобільних телефонів та іншої техніки. Ці нові пристрої з однаковою легкістю виявляли і придушували «шпигунську діяльність» жучків самого різного класу, включаючи дорогу техніку.

Завдяки наявності подвійного – внутрішньої і зовнішньої антени, такі універсали були позбавлені «провалів» в чутливості і визначати електромагнітну активність в діапазоні від 50 до 3000 МГц. Вони могли виступати і в якості заглушувачів диктофонів, визначаючи присутність, як цифрових звукозаписних пристроїв, так і диктофонів касетного типу.

Новий, вдосконалений індикатор поля дозволяє таких приладів «обчислювати» і «гасити» роботу навіть самих малопотужних (не більше 5 мВт) жучків з п’яти метрів, і заглушати роботу стільникових телефонів з 50 метрів. Іншим, не менш важливим гідністю «універсалів» стало перевагу над новітніми цифровими жучками, які використовували інноваційний алгоритм роботи, який дозволить подавители більш ранніх поколінь вловити їх присутність.

Справа в тому, що «просунуті» жучки використовували технологію передачі інформації короткими пакетами. Цю «азбуку Морзе», не могли вловити старі подавители – вони просто не встигали відслідковувати джерело сигналу. Однак з появою універсальних «антишпигунів» все змінилося. В сучасних подавители використовувалася потужна елементна база, що дозволяло їм перехоплювати навіть короткочасні «появи в ефірі» нових жучків.

Таким чином, розстановка сил змінилася. Очевидно, що ця ситуація призведе до пошуку нових рішень розробниками шпигунського устаткування, що в свою чергу, знову стане стимулом для творців антишпигунських гаджетів.

Ссылка на основную публикацию