Управління комп’ютером з телефону і планшета: огляд програм

Всі вилучені дії на пристроях дуже зручні в роботі, тому швидко набувають популярності, одна з таких можливостей – управління комп’ютером з телефону.  Удома можна без зусиль працювати з комп’ютером, перебуваючи від нього досить далеко. Таким чином можна налаштувати додаток, контролювати хід установки / завантаження / аналізу / кодування або багатьох інших операцій.

Сьогодні виконувати управління дозволяють спеціальні мобільні і комп’ютерні програми. Google Play містить близько 10 програм, які дозволяють організовувати роботу ПК зі смартфона або планшета. При чому вони працюють з різними операційними системами – Linux, Windows, Mac. Серед усіх цих додатків трохи працюють безкоштовно, а тим більше забезпечують достатнім функціоналом, тому розглянемо виключно кращі рішення для контролю ПК.

Teamviewer

Teamviewer віддалений доступ – це програма для управління комп’ютером з телефону, яка для домашнього використання не вимагає абонентської плати. Сьогодні вважається найпопулярнішим рішенням для даного виду адміністрування.

Для роботи необхідно, щоб клієнт додатки був встановлений на комп’ютері, яким будете управляти, а також встановлено розширення для смартфона. Розширення доступно для роботи виключно в синхронізованих пристроях.

Операційні системи:

 • ПК – Linux, Windows, Mac;
 • Смартфони – мобільний Windows, Android і iOS.

Найбільш простий вид підключення – це TeamViewer QuickSupport, але він накладає обмеження на синхронізацію з іншими пристроями. Необхідно завантажити додатки для ПК і смартфона окремо. Для телефону посилання – вага файлу складає 11 Мб. Для ПК завантажити програму можна з сайту.

Для налагодження доступу до ПК слід завантажити і запустити програму, в якій буде присуджений ідентифікаційний номер комп’ютера, що складається з 9 цифр. Також буде згенеровано 4-значний пароль, він формується динамічно і кожен раз змінюється разом з запуском програми. При бажанні можна створити власний пароль, що не постійно змінюватися.

Після успішного отримання даних для підключення потрібно взяти в руки смартфон і запустити додаток. Потім потрібно вибрати один з 2-х методів роботи програми: передача файлів і віддалене адміністрування. Далі необхідно ввести ідентифікатор і пароль для з’єднання.

Коли буде налагоджено з’єднання, на екрані мобільного пристрою відобразиться робочий стіл ПК, хоча і дещо видозмінений. Формат і тип відображення залежить від величини екрану.

Крім налаштування роботи з ПК, необхідно освоїти систему управління, яку команда TeamViewer створила спеціально для зручної роботи з програмою. Після установки здадуться підказки, як правильно виконувати навігацію, викликати інструкцію з управління можна в будь-який момент використання. Звичайним киснем виконуються всі базові дії на кшталт скролінгу і кліків миші.

Для переходу в панель управління програми необхідно натиснути знизу екрану, це дозволить виконати:

 • Вимкнення, перезавантаження ПК;
 • Заблокувати пристрій, перевівши в вікно вибору користувача;
 • Встановити заборону на використання комп’ютера стандартним методом;
 • Виклик віртуальної клавіатури, яка відрізняється від екранної клавіатури Android наявністю спеціальних клавіш (F1-12, Ctrl, Alt, Shift і т.д.).

Деякі користувачі скаржаться на неправильне відображення робочого столу або зовсім відсутність картинки. Їм рекомендується знизити дозвіл, а також знизити якість зображення. Також може допомогти приховування відображення шпалер.

Відмінність платної версії полягає в тому, що можна одночасно керувати цілою мережею комп’ютерів. Це робиться за допомогою активації облікового запису (покупки комерційної версії). При безлічі ПК варто заходити в категорію «Комп’ютери та контакти», яка стає доступна з облікового запису, так можна впливати на окремий комп’ютер або групу.

Другий режим – передача файлів, діє по очевидному принципом – можна за допомогою Провідника завантажувати файли в будь-яке місце або завантажувати їх з ПК.

Microsoft Remote Desktop

Управління комп’ютером через телефон Android може виконуватися за допомогою програми від компанії Microsoft. Даний функціонал вбудований в системи Windows 7 і 8, відповідно клієнт для управління ПК не потрібен. Оптимізація на високому рівні, так як функція від виробника ОС.

Незважаючи на відсутність додаткового додатка, потрібно настройка цієї функції:

 1. Перейти в “Панель управління» з Пуск;
 2. Далі знайти «Система»;

 1. Перейти до розділу «Налаштування віддаленого доступу»;
 2. Необхідно встановити дозвіл на віддалений доступ до ПК.

Важливо! Якщо ви відключили брандмауер в Windows, включити доступ до комп’ютера не вдасться, спочатку потрібно включити службу.

Після настройки комп’ютера потрібно перейти до смартфону, адже йому потрібно однойменне додаток, що знаходиться на Play Market. Для синхронізації з ПК необхідно в розширення ввести ім’я користувача, а також пароль, можна замінити IP-адресою. Відразу після з’єднання ви отримаєте доступ з правами адміністратора, а для отримання доступу до інших користувачів необхідно виконати клік на «Вибрати користувача» і внести їх до списку профілів, до яких здійснюється віддалений доступ.

Важливо! Працювати підключення не буде, якщо в системі пароль відсутній. Для створення доступу необхідно додати пароль, що можна зробити в категорії «Облікові записи користувача».

Якщо все буде виконано правильно, то локальну взаємодію з ПК буде заблоковано, а сам пристрій перейде на екран вибору користувача для входу в систему. Якщо здійснити вхід, то синхронізація буде порушена. У цьому полягає недолік функції, так як дивитися фільм і використовувати пристрій як пульт не вдасться.

Splashtop 2

Додаток має безкоштовний режим, в якому функціональність дещо обмежена. Для розширення можливостей необхідно сплатити 2 $. До платних функцій відноситься:

 • Доступ до ПК по мережі інтернет, тобто безкоштовне управління можливо тільки при підключенні в рамках 1 локальної мережі;
 • Управління більше 5 ПК;

 • Зручне використання і формування анотацій.

Щоб використовувати програму потрібна реєстрація на сервісі. Для з’єднання пристроїв необхідно увійти в один і той же профіль з кожного з них. Потім будуть виявлені ПК, якими можна управляти. Якщо встановити автоматичне з’єднання, то вибір пристроїв відображати не буде, а автоматично буде завантажений комп’ютер, до якого виконувалося останнім підключення.

Робота з програмою доступна без установки пароля, хоча можливість його встановити теж присутній, що може вказуватися в налаштуваннях. До особливостей утиліти відноситься передача HD-відео зі звуковим супроводом. Це забезпечує можливість грати на смартфоні в комп’ютерні ігри. Звук можна встановлювати тільки на ПК, робити його програє локально, тобто на мобільному пристрої, або дублювати.

Можливість управління досить зручна і якісно реалізована, що дозволяє з найменшими витратами часу впливати на ПК і організовувати його роботу.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як управляти комп’ютером з телефону або планшета?», То можете задати їх в коментарі

Ссылка на основную публикацию