Установка драйверів на Windows 10: інструкція

Установка драйверів – невід’ємний процес при інсталяції Windows 10. Після її виходу в світ пройшло трохи менше року, і розробники всіляких пристроїв вже давно випустили по кілька версій драйверів для цієї операційної системи. Але перед початківцям користувачем все ще стоять актуальні питання: де їх скачати, як інсталювати і що робити, якщо ПО для управління роботою будь-якого пристрою не встановлюється автоматично.

Microsoft йде на зустріч користувачам: розробники «десятки» виділили ряд серверів для зберігання величезної бази драйверів для нової операційної системи. Що цікаво, при включеному центрі оновлень і його відповідній настройці, Windows 10 автоматично буде шукати нових версій драйверів і їх оновлення у фоновому режимі. Але багатьом користувачам ця функція абсолютно не потрібна по ряду причин (виконується установка непотрібних оновлень, споживається дорогоцінний трафік при використанні бездротового інтернету, спливаючі повідомлення відволікають від роботи) і вони деактивує її.

Розберемося, як встановити драйвер для того чи іншого девайса, якщо Windows 10 з якої-небудь причини не змогла обзавестися їм.

Інсталяція засобами «десятки»

Кращим рішенням у разі, коли Віндовс 10 використовує базові драйвери для пристроїв і не може задіяти весь їх потенціал або ж взагалі не використовує деякі пристрої, буде автоматичне оновлення драйверів.

Майте на увазі, що наведений нижче метод можна задіяти, тільки якщо Windows 10 змогла інсталювати драйвер для мережевої карти або він виявився на диску, яким комплектувалося ваше новий пристрій.

  • Заходимо в «Диспетчер завдань», скориставшись пошуковим рядком.

  • Вибираємо пристрій, іконка якого відрізняється наявністю жовтої піктограми або написом: «Базовий …», викликаємо контекстне меню і вибираємо «Оновити».

Взагалі, можете вибирати будь-який пристрій, драйвер якого необхідно оновити до актуальної версії.

  • Потім вибираємо показаний на скріншоті варіант.

  • Чекаємо, поки утиліта виконує покладені на неї дії і відобразить позитивні результати пошуку.

При наявності відповідного програмного забезпечення на серверах Майкрософт, додаток почне завантажувати його, а потім встановить в автоматичному режимі.

Через деякий час (залежить від безлічі факторів: швидкодія і завантаженість ПК, швидкість інтернету), додаток для управління функціонуванням пристрою буде встановлено.

  • Перезавантажуємо ПК, щоб Windows 10 завершила процес.

При відсутності в базі Майкрософт будь-якого програмного продукту для апаратного компонента вашого ПК або відсутності мережі, доведеться вдатися до одного з наступних методів його інсталяції.

Інсталяція за допомогою стороннього ПО

Кращим рішенням для установки драйверів на даний момент є новий проект розробника DPS під назвою Snappy Driver Installer або SDI.

Що цікаво, разом з додатком поширюється і офлайн база драйверів, званих драйверпаков, і для використання можливостей утиліти її разом з драйверпаков необхідно завантажити на комп’ютер з Windows 10 заздалегідь або скористатися для цього інший пристрій для завантаження файлів.

  • Монтуємо образ (при скачуванні драйверпаков у вигляді ISO) або заходимо в каталог з програмою і запускаємо її редакцію, відповідну розрядності вашої ОС.

Після додаток запустить сканування системи з метою визначити апаратну складову комп’ютера і порівняти використовувані версії програмного забезпечення з зберігаються в базі самої програми.

  • Прапорцями відзначаємо пристрої, програмні продукти яких необхідно оновити або зовсім встановити. Для цього є опція «Нові версії».
  • Тиснемо «Встановити», зазначивши перед цим «Створити точку відновлення». При використанні драйверів без цифрового підпису, що трапляється вкрай рідко, користувачеві буде запропоновано вирішувати або заборонити установку такого продукту.

Ссылка на основную публикацию