Установка сонячних батарей своїми руками

Постійне підвищення тарифів на електроенергію змушує споживачів шукати альтернативні джерела. Монтаж незалежних джерел живлення особливо актуальний для заміських будинків і садиб. Також існує безліч об’єктів, для яких власне джерело є єдино можливим варіантом забезпечення електрикою. До них неможливо протягнути ЛЕП, так як це занадто дорого.

В даний час існує декілька варіантів альтернативного постачання електроенергією житлових і промислових будівель.

  • генератори на рідкому і газоподібному паливі;
  • гідрогенератори;
  • вітрогенератори;
  • сонячні батареї.

Велику популярність набирають індивідуальні електростанції на базі кремнієвих сонячних панелей. Екологічно чисті, безшумні в роботі, прості в обслуговуванні, довговічні – ось їх основні переваги. Простота монтажу дозволить вам своїми руками встановити особистий джерело електроенергії. Розміщення кремнієвих фотоелементів може бути виконано за кількома схемами розташування з використанням дахів будинків, прибудинкових ділянок, вікон, балконів на замовлення або своїми руками. Головне, при монтажі своїми руками дотримуватися позиціонування фотоелементів на сонці.

Дах будинку ідеальне місце для установки панелей з фотоелементів

Ось так, в ідеальному виконанні, виглядають кремнієві сонячні панелі, розташовані на покрівлі будинку. Кут нахилу даху в 45% дозволяє виробляти монтаж батареї безпосередньо на площину покрівлі, без додаткових елементів, що створюють оптимальний кут до падаючих сонячних променів.

Монтуються сонячні батареї на спеціальних напрямних, які поставляються разом з панелями або закуповуються окремо. Бажано, щоб такі роботи проводили фахівці в цій області, але при певній підготовці є можливість зробити установку своїми руками.

Якщо дах вашого будинку не забезпечує оптимальний нахил для сонячних батарей їх доведеться встановлювати на спеціальні підставки c необхідними розмірами. Такі конструкції є в продажу, так само можуть бути виготовлені на замовлення або своїми руками.

Установка сонячних панелей на пласкій покрівлі вимагає особливої ​​уваги. Дотримання кутів нахилу до сонячних променів забезпечується спеціальною підставкою для панелей, жорстко закріпленої на покрівельний матеріал.

Сонячні батареї на присадибній ділянці

Більшість комплектів домашніх електростанцій на кремнієвих сонячних панелях укомплектовуються спеціальними пристроями для монтажу батарей на ділянці. У цих конструкціях дотримані всі необхідні кути нахилу. Висока парусність батарей створює великі навантаження на елементи кріплення, тому від їх надійності залежить працездатність і цілісність всієї конструкції. Такий монтаж цілком реально здійснити своїми руками.

Ось такі конструкції використовуються для установки панелей з фотоелементів на галявинах перед приватним котеджем. Елементи конструкції дозволяють змінювати кут нахилу панелей, що істотно збільшує їх ефективність у виробленні електрики.

Для установки батарей часто використовують підставки на зразок триноги для фотоапаратів. Такі конструкції дозволяють регулювати як кут нахилу, так і радіальний напрямок на сонці.

Сонячні панелі на балконах і лоджіях багатоповерхових будинків

Іноді сонячні батареї можна побачити на балконах і лоджіях багатоповерхових будинків в містах України. Поки що це поодинокі випадки, але все більшу кількість людей замислюється про оптимізацію витрат на електроенергію в своїх квартирах.

Розміщення міні-електростанції з установкою кремнієвих фотоелементів на балконі один з варіантів зменшення витрат на оплату електрики.

Найпростіше розмістити батареї безпосередньо на огорожі балкона не дотримуючись кутів нахилу. Звичайно, такий монтаж знизить ефективність фотоелементів, але ви заощадите на вартості установки. Як вчинити – вибирати вам.

Якщо ви хочете заощадити, то робіть все своїми руками!

Де б ми не розміщували сонячні батареї, можна сказати, одне: в найближчому майбутньому домашні електростанції на сонячних фотоелементах міцно увійдуть в наш побут і не будуть вважатися екзотичними пристроями.

Ссылка на основную публикацию