Установка Windows 10 здається у нас проблема: рішення

Минуло чимало місяців після випуску Віндовс 10, але багато користувачів все ще не оновилися з «сімки» і «вісімки» до нової редакції операційної системи від Microsoft. При отриманні ліцензійної Windows 10 незалежно від того, виконується установка чистої системи або оновлення, часом виникає непередбачена помилка.

Оскільки код помилки виводиться далеко не завжди, користувачам доводиться тільки здогадуватися, з якої причини виникла неполадка, як від неї позбутися, щоб процес оновлення Windows 10 або її установка завершилися вдало.

У цій статті зібрані рекомендації, поради та особистий досвід безлічі користувачів, які зіткнулися з помилкою «Здається, у нас проблема» в процесі інсталяції або оновлення ОС до Windows 10.

Чи відповідає ПК вимогам, що пред’являються розробниками

Перше, на що варто звернути увагу, – це відповідність комп’ютера, на який здійснюється установка Віндовс 10, системним вимогам, наведеним на сайті корпорації Microsoft. Практично всі використовувані в наш час комп’ютери (навіть випущені протягом останніх 10 років) відповідають технічним характеристикам, які розробник пред’являє до апаратури ПК, щоб він міг хоча б запускатися, працюючи під управлінням Windwos 10.

Перелік технічних параметрів копіювати не станемо, але при використанні дуже старого і слабкого комп’ютера обов’язково зайдіть на сайт Microsoft і порівняйте його з характеристиками використовуваного комп’ютера / ноутбука / нетбука. В першу чергу зверніть увагу на вільний дисковий простір – установка Windows 10 не зможе здійснюватися, якщо на майбутньому системному розділі менш 16 Гб (при інсталяції 64-х бітної редакції ОС це 20 Гб).

Краще, якщо вільний обсяг простору буде з невеликим запасом, особливо це стосується оновлення.

Перевіряємо поверхню вінчестера або флеш-пам’ять

Якщо в якості розділу для інсталяції ОС обраний знімний накопичувач, який використовувався кілька років, обов’язково проскануйте його на присутність пошкоджених елементів пам’яті. Те ж саме стосується і перевірки поверхні магнітних пластин жорсткого диска, з метою визначити їх цілісність. Для цього не обов’язково завантажувати фірмове ПО і використовувати LiveCD – в Windows присутній стандартна утиліта для перевірки накопичувачів на пошкоджені комірки.

При наявності двох операційних систем на комп’ютері або завантажувального носія WinPE, завантажуємося в Windows або з флешки.

 • Відкриваємо «Мій комп’ютер» в провіднику.
 • Викликаємо «Властивості» розділу, куди буде виконуватися установка Windows 10.

 • Йдемо на вкладку «Сервіс», звідки можна запустити одну з сервісних утиліт.

Операція здійснюється на всіх версіях Windows аналогічним чином, так що при наявності флешки або встановленої на інший розділ / диск іншою версією Віндовс алгоритм дій не зміниться.

 • Тиснемо на посилання “Виконати перевірку» для запуску штатної утиліти scannow, зазначивши прапорцем опцію виправлення виявлених проблемних областей.
 • Чекаємо, доки перевірка не закінчиться.

Після закінчення процедури на екрані відобразиться інформація про кількість битих секторів. Якщо вони присутні, існує велика ймовірність, що помилка «У нас проблема» зникла.

Інструмент Media Creation Tool

Багато користувачів, які зіткнулися з помилкою «Здається, у нас проблема», виконували інсталяцію Windows 10, розгорнувши образ з установочними файлами за допомогою стороннього програмного забезпечення, наприклад, таких програм, як Rufus. Microsoft же рекомендує використовувати для цих цілей тільки фірмовий інструмент з назвою Media Creation Tool.

Утиліта дозволяє завантажувати образи ліцензійних копій Windows 10 будь розрядності і редакції, крім Education і Enterprise. Друге обмеження додатки – установка корпоративних випусків «сімки» і «вісімки» не підтримується. Також при використанні цієї утиліти не буде потрібно введення ліцензійного ключа, без чого не обійтися при інсталяції ОС з компакт-диска або установочного знімного носія, створеного за допомогою сторонніх утиліт.

У нас є можливість завантажити утиліту тієї ж розрядності, що використовується на комп’ютері в даний момент. При завантаженні версії утиліти, розрядність якої відрізняється від використовуваної Windows, Media Creation Tool просто не запуститься.

Після завантаження та запуску програми вибираємо режим її роботи їх двох запропонованих.

Оновлення операційної системи

Якщо бажаєте обзавестися Віндовс 10 без втрати особистих даних, обов’язково вибирайте перший пункт «Оновити цей ПК зараз» і клікайте «Далі».

Винятком з правил будуть нечисленні програми і драйвери, за великим рахунком, дуже старих пристроїв, встановлені або існуючі нині версії яких не сумісні з “десяткою”.

Після цього без будь-яких попереджень почнеться скачування необхідних для проведення установки файлів з серверів корпорації Microsoft. Тут віконце можете згорнути, щоб воно не заважало, і займатися своїми справами.

Майте на увазі, що функціонує в тлі додаток буде використовувати вхідний інтернет-канал, що при незначній швидкості інтернету може вилитися в його завантаження на рівні, близькому до 100%.

Дивно, але про закінчення завантаження користувач повідомлений не буде. Доведеться самому періодично розгортати вікно і перевіряти статус завантаження.

Далі читаємо умови пропонованого ліцензійної угоди і приймаємо його, якщо згодні.

Будьте уважні!!! Windows 10 відсилає на сайт Microsoft значну частину вашої особистої інформації, починаючи зі списку інстальованих програм, закінчуючи даними для входу на різні сайти, збереженими паролями від Wi-Fi мереж і навіть цілими повідомленнями з особистого листування.

Визначаємося з варіантом поновлення Віндовс:

 • збереження встановлених додатків і даних;
 • збереження тільки особистих файлів з видаленням всіх установок попередньої Windows і використовуваних в ній додатків;
 • видалення призначених для користувача файлів, додатків і файлів конфігурації.

Перевіряємо правильність зазначених даних, а в разі виявлення неточностей повертаємося і виправляємо їх. Якщо все в порядку, тиснемо «Встановити».

На етапі копіювання інсталяційних файлів у нас ще є шанс відкотити привнесені зміни, натиснувши на кнопку «Скасування».

Майте на увазі! У процесі оновлення ОС комп’ютер буде пару раз перезавантажений без відома користувача, а після перезапуску установка продовжиться.

По завершенні розпакування архівів, копіювання файлів і автоматичної настройки Windows відобразить початковий екран з проханням вибрати користувача для виконання входу в систему, якщо ви не вибрали варіант видалення особистих даних.

Вводимо пароль, якщо він є, і потрапляємо в систему, де необхідно виконати первинну настройку ОС або погодитися з використанням встановлених розробником параметрами Віндовс 10.

Знайомимося з коротким списком нових додатків і можливостей, а також дивимося звіт про несумісних утиліти, які доведеться встановити заново, скачавши нові версії з сайту їх підтримки.

Тиснемо «Далі», щоб побачити новий робочий стіл.

Створюємо завантажувальний флешку для чистої установки ОС

Якщо бажаєте виконати інсталяцію Віндовс з нуля, переносите перемикач до другого варіанту відразу після запуску Media Creation Tool.

Потім вибираємо такі параметри з випадаючих меню:

 • мова встановленої системи;
 • редакцію «десятки»;
 • її архітектуру.

Тиснемо «Далі».

Вказуємо USB-диск в якості сховища дистрибутива Віндовс 10.

Вибравши ISO-образ, зможете багаторазово використовувати його для переустановлення ОС. Обсяг флешки, куди будуть записуватися файли, повинен бути не менше 4 Гб.

Вказуємо потрібний знімний носій або задаємо каталог для зберігання ISO-образу. Інформація на USB-носії буде видалена, скопіюйте важливі дані на комп’ютер перед його форматуванням.

Далі доведеться почекати, поки додаток завантажить всі необхідні файли і запише їх на флешку. Для цього знадобиться досить висока швидкість інтернету, бо близько 3,5 Гб файлів при невисоку пропускну здатність каналу будуть гойдатися багато годин.

На фініші у нас вийде завантажувальна флешка для інсталяції Windows 10 обраної редакції і архітектури.

Завантажуємося з неї і виконуємо установку операційної системи. Ніяка проблема в такому випадку не повинна перешкодити процесу установки, якщо накопичувач не має пошкоджених секторів.

Використовуючи Media Creation Tool, – утиліту для завантаження настановних файлів і формування з них завантажувальних носіїв для інсталяції Windows 8-10, – ви позбудетеся від більшості проблем, з якими стикаються користувачі під час оновлення або установки «десятки», від чого не застраховані при використанні авторських збірок або резервування образу.

Ссылка на основную публикацию