Установка Windows на даний диск неможлива, як виправити помилку?

Все частіше новоспечені користувачі комп’ютерів стикаються з проблемою, що установка Windows на даний диск неможлива gpt. Що ж це за таємничий gpt, який блокує можливість установки системи?

GPT – це сучасний стандарт, який відповідає за структуру і архітектуру жорсткого диска. Таким чином таблиці на HDD обробляються дещо по-іншому. У повсякденному житті складно відрізнити стандартний mbr і новенький gpt, так як принцип їх дії візуально не відрізняється. Причина створення gpt в тому, що mbr не підтримує жорсткі диски понад 2Тб, також розділити HDD на 4 чи більше розділів важко.

Для Windows 10 або 8.1 такої помилки не повинно виникати, тому що вони правильно сприймають обидва типи мікроархітектури. Для більш старої версії Windows 7, іноді навіть вісімки, проблема насущна. Усунути цю ситуацію можна кількома шляхами, перший полягає в обході обмежувача gpt, а інший – в перетворенні структури в mbr або навпаки.

Якщо дивитися в майбутнє, то однозначним вибором є GPT, так як цей стиль таблиці працює з великим об’ємом вінчестера і при цьому краще обробляє розділи. На сьогоднішній день ніякої суттєвої різниці між mbr і gpt просто немає, тому можна перетворювати диск в будь-якому напрямку.

Установка Windows на GPT диск

Насправді далеко не для кожної комплектації ПК цей спосіб підійде, так як для його реалізації потрібна наявність UEFI. Відрізнити його від БІОС можна з графічного інтерфейсу, так управління відбувається за допомогою миші і вкладочному системи.

Установка Windows на даний диск неможлива, обраний диск має стиль розділів gpt перестане бути проблемою, якщо ви встановлюєте x64 систему. Якщо ж ваш ПК не підтримує UEFI або працює з x32 системою, то краще відразу перейти до наступного варіанта.

Швидше за все несправність стає наслідком відсутності завантаження EFI режиму. Налаштувати його коректну роботу можна в самому UEFI.

 1. Після включення ПК натисніть на Del для стаціонарних ПК або F2 для ноутбуків (іноді гарячі клавіші відрізняються, якщо нічого не відбувається, читайте підказки або документацію);
 2. Знайдіть розділ «BIOS features» або «BIOS setup». Задайте для параметрів значення UEFI, замість CSM;
 3. Перейдіть в категорію «Peripherals» або «Main» і замість IDE контролера встановіть AHCI. Назва параметра містить слово SATA;

Альтернативний варіант входу в UEFI – це використання Charms, але дана панель доступна тільки в Windows 8 і вище. Далі в розділі «Відновлення» виберіть параметр з особливими варіантами завантаження. Після цього відбудеться перезапуск ПК і автоматичний перехід в UEFI. Також і назва розділів може відрізнятися, це пов’язано з різними білд материнської плати і відмінністю виробників UEFI.

Після закінчення попереднього налаштування можна виконати саму процедуру установки, при цьому помилка повинна зникнути, особливо, якщо ви використовуєте диск. Дослідним шляхом виявлено, що деякі флешки продовжують проявляти наполегливий відмову в установці, тоді доведеться перезаписати сам образ.

Саму установку Windows ми зачіпати не будемо, при необхідності про неї ви можете прочитати також на нашому сайті.

Конвертація мікроархітектури

Нічого страшного, якщо ваш ПК не відповідає вимогам попереднього варіанту або проблема не в gpt, а mbr (так, і таке буває). Альтернативний і не менш продуктивний спосіб заміни ОС, коли установка Windows на даний диск неможлива mbr, це змінити його архітектуру.

Єдиним неприємним наслідком зміни стилю HDD є повне його форматування. На жаль, але зазначеним у статті способом не вдасться домогтися збереження даних. Існує й інший варіант, детальну інформацію по ньому можна прочитати тут.

Так як стиль таблиць можна поміняти, то перехід від одного варіанту до іншого доступний стандартно через консоль. Отже, коли установка Windows на даний диск неможлива, обраний диск має стиль розділів mbr або gpt, вам необхідно виконати інструкцію, вона здебільшого складається з команд:

 1. Завантажити з інсталяційного диска і натисніть Shift + F10;
 2. По черзі введіть diskpart, list disk – команда викликає таблицю, яка повідомляє номери дисків, запам’ятайте потрібний;
 3. Тепер введіть select disk 6, тут число є результатів попередньої команди;

 1. Видалення даних проводиться за допомогою clean;
 2. Далі convert mbr або gpt, виберіть необхідний варіант;
 3. Поступально введіть команди create partition primary, потім active – іноді їх вказувати не потрібно, так як можуть порушити процедуру виконання;
 4. Далі форматіруем format fs = ntfs quick;
 5. Вносимо слово assign;
 6. Нарешті виходимо з допомогою exit.

 

Якщо життєво важливо, щоб файли збереглися і при цьому у вас є доступ до робочого столу, то ви можете використовувати сторонні додатки для конвертації, вони не форматують диск. Кращими в цій ніші є Acronis Disk Director і Minitool Partition Wizard, тому що вони платні, то вирішувати вам, чи варте воно того.

Після виконання ряду команд проблема зі стилями таблиць не повинна більше турбувати і можна без зусиль встановити Windows 7,8 або XP, так що мета досягнута.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як виправити помилку« Установка Windows на даний диск неможлива »?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию