Victoria HDD 3.5 DOS. Перевірка жорсткого диска.

Коротко розглянемо для чого вона потрібна, які функції виконує. Програма призначена для перевірки HDD на пошкодження (бед-сектора) і усунення їх. З’являються вони в процесі тривалої експлуатації, вірусів або фізичних ушкоджень. Ми будемо перевіряти HDD на биті сектора, а так само усунемо їх за допомогою Ramap. Що таке Remap – це заміна бед-сектора існуючим вільним функціонуючим сектором, що в свою чергу зменшує обсяг жорсткого диска. Так само аналіз і усунення помилок за допомогою цієї програми допоможе вам вирішити такі проблеми як «Зависає ноутбук» і «Ноутбук не включається» і ряд інших проблем які пов’язані з HDD.

Як зрозуміти що проблема в HDD

 • Чи не завантажується Windows.
 • Неможлива установка Windows.
 • Порушення роботи системи: зависання, гальмування, довгий відгук, самостійна перезавантаження з висновком в синій екран і т.д.
 • Пошкодження даних, документів, файлів.
 • Велике навантаження на ЦП без запущених будь-яких додатків.

Установка і використання Victoria HDD DOS

Я використовую Victoria HDD DOS 3,5 і рекомендую вам. Записується вона як і Windows через Rufus або Win setup і інші аналоги, для цього вам знадобитися флешка і завантажити iso образ Victoria HDD DOS, думаю ви з цим справитеся.

Використовуйте гарячі клавіші при завантаженні ноутбука або ПК, представлені нижче в списку і виберете завантаження з флешки, якщо це не дало результатів тоді зайдіть в БІОС за часту це F2 або Del при завантаженні, в розділі boot виберіть пріоритет запуску first boot device – USB flash. Збережіть і вийдете.

 • Моноблоки та ноутбуки HP – клавіша F9 або Esc, а потім – F9.
 • Ноутбуки Dell – F12.
 • Ноутбуки Samsung – Esc.
 • Ноутбуки Toshiba – F12.
 • Материнські плати Gigabyte – F12.
 • Материнські плати Intel – Esc.
 • Материнські плати Asus – F8.
 • Материнські плати MSI – F11

Далі ви побачите перед собою таке вікно якщо у вас ноутбук вибирайте пункт 2 якщо ж системними блок то 1

Після чого нам відкриється робоча область програми

Звертаємо увагу на нижню панель пропоновані нам команди під цифрами від 1 до 10 це F1-F10 тобто щоб викликати «1Help» потрібно натиснути F1

У розділі «1Help» ви можете ознайомитися клавішами управління для виходу з даного розділу натисніть будь-яку клавішу.

Натискаємо “P” для вибору IDE каналу після чого бачимо:

Нам надають зробити вибір порту HDD в скоріше за все у вас HDD з портом SATA, вибираємо «Ext. PCI ATA / SATA »здійснюємо навігацію за допомогою стрілок« ↑ ↓ »вибираємо нам потрібний порт і підтверджуємо клавішею« Enter »

Після вибору бачимо наступне:

Вводимо номер каналу як нас просять в даному прикладі це номер 1 і натискаємо Enter

Після чого в нижньому лівому кутку з’являється сповіщення що наша операція виконана.

Якщо у вас HDD з портом IDE вибираємо пункт меню Primary Master / Primary slave / Secondary master / Secondary slave вибір залежить від виду підключення, натискаємо Enter.

(Дане меню викликається «P»)

Після вибору потрібного нам диска ми натискаємо F2, після цього F4,

При появі Меню HDD scan навігація здійснюється стрілочками «↑ ↓» зміною параметра «пробіл (space)» і підтвердженням «Enter» ми повинні задати такі параметри:

 • Start LBA: 0 (за замовчуванням)
 • End LBA: 4018890 (за замовчуванням) у вас будуть інші цифри, ви їх не міняєте!
 • Лінійне читання (за замовчуванням)

І поміняти параметр Ignore Bad Blocks на BB = Advanced Remap (зробити це можна за допомогою клавіші пробіл)

При натисканні Enter відбуватиметься зчитування битих секторів. Бачити результати зчитування ви можете з права, в верхній частині йде перерахунок кластерів і їх час відгуку на запит. Нижче видно адреси бед секторів і час до завершення. Ramap відбувається автоматично. У нашому прикладі Victoria виявила 210 битих секторів і замінила їх резервними. Після завершення можете виходити з програми і завантажувати ОС.

Ось і все дорогі друзі підведемо підсумок: ми самостійно правили діагностику жорсткого диска і трохи його підлікували, тепер він буде працювати краще, ще ми ознайомилися з базовим призначенням даної програми, вона має більше можливостей але ми переслідували саме цю мету.

Звичайно якщо в HDD з’являються биті сектора то можна сказати що він починає «сипатися» і Ramap просто пластир який рятує лише на час, тому робіть резервні копії файлів і не зберігайте важливу інформацію на такому HDD.Надеюсь ця стаття була для вас корисною.

Ссылка на основную публикацию