Від чого залежить якість сканування

Сканування фото відкриває перед нами додаткові можливості. Це не тільки оцифровка фотографій і розмноження фото, які у вас є в єдиному екземплярі, але ви можете відправити таке фото по електронній пошті або викласти в Інтернет. Вивчіть основи дозволу і формати файлів, для успішного сканування фотографій.

Планування перед початком сканування: вибір дозволу і формату файлу

Для досягнення найкращих результатів, вирішите питання, що ви будете робити з вашими фотографіями, перш ніж сканувати їх.

Більшість сканерів використовують поняття PPI (кількість пікселів на дюйм в цифровому файлі) для позначення якості зображення.

Як тільки ви вирішили, що ви будете робити з вашим відсканованим фото, ви зможете визначити найкраще дозвіл сканера і формат файлу. Саме від цього буде залежати якість сканування. Давайте розглянемо ці загальні поняття більш детально:

дозвіл сканера вимірюється в пікселях на дюйм (PPI) або точок на дюйм (крапок на дюйм) – більше пікселів або точок, тим чіткіше зображення.

Формат файлу. Скани включають в форматі JPEG і TIFF.Ви можете визначити формат файлу по розширенню після точки в кінці імені файлу (наприклад ,. JPG ,. JPEG ,. GIF або. TIFF).

Виберіть дозвіл

Коли ви дивитеся на цифрову фотографію під збільшенням, то ви можете помітити окремі пікселі або точки, з яких вона складається.

Дозвіл і якість зображення йдуть рука об руку. Ось що вам потрібно знати перед початком сканування:

 • Чим більше точок / пікселів на дюйм в вашу фотографію, тим чіткіше і детальніше буде ваше відскановане фото.
 • Проте, це не означає, що ви повинні завжди сканувати з високою роздільною здатністю. Що більша роздільна здатність зображення розмір файлу збільшується.
 • Ви можете зберігати фото з більш низьким дозволом файлів на вашому комп’ютері.
 • Менші файли також легше відправити по електронній пошті.
 • Як правило, дозвіл 75-100ppi підходить для електронної пошти, в той час як 300ppi досить для друку.

Ухвалення рішення про формат файлу

Який формат краще вибрати для сканування фото? Відповідь на це питання буде різним у залежності від того, яким чином ви збираєтеся використовувати ваше фото. Ось кілька рекомендацій:

 • Два основних форматів JPEG і TIFF. Розмір TIFF файлів набагато перевищують файли JPEG, вони займають більше місця на жорсткому диску Вашого комп’ютера. Проте, TIFF файли більш докладно передають деталі фотографії.
 • Не забувайте і про те, що ви можете зберегти результати сканування, в TIFF, а потім JPEG форматі. Ви отримаєте більше можливостей для маніпуляцій зі сканом.

Сканування фотографій для відправки по електронної пошти і для використання в інтернеті

Якщо фото планується тільки для того, щоб розглядати його на екрані комп’ютера і відправки по електронній пошті, то для цього буде достатньо невеликого дозволу.

В цьому випадку дотримуйтесь наступних правил:

 • Виберіть нижчу роздільну здатність (дозвіл сканування 75 або 100 ppi) для зображень, які ви будете відправляти по електронній пошті або переглядати онлайн.
 • Зберігайте в форматі JPEG.

Сканування фотографій для друку

Після сканування фотографій, ви можете роздрукувати копії для друзів, сімейного фотоальбому.

Як правило, ви хочете, висока якість сканування фотографій для друку .

 • Для фотографій, які планується друкувати без збільшення, досить дозволу 300 пікселів на дюйм.
 • Формат, який ви виберете, залежить від розміру фото. Вибирайте формат JPEG для фотографій розміром 10 × 15 см.

Сканування фотографій для збільшення

TIFF файли ідеальні для друку великі, якісні фотографій.

В цьому випадку:

 • TIFF файли краще, якщо ви плануєте друкувати якісні фотографії великого розміру.
 • Якщо ви хочете збільшити розмір відскановане зображення від свого початкового розміру, то загальне правило полягає в подвоєнні PPI з кожним подвоєнням розміру.

Переклад статті сайту: http://www.hp.com/

Ссылка на основную публикацию