Віддалений доступ до комп’ютера в рамках роботи програми AnyDesk

1. Завантаження та установка

AnyDesk спочатку скачується в портативної версії, що не вимагає установки в систему і працює без отримання прав адміністратора. Установка в систему повноцінної версії програми здійснюється з інтерфейсу версії портативної. Поки що утиліта існує, як згадувалося вище, тільки для Windows і окремих дистрибутивів Linux. Версії програми для Mac OS, iPad і Android-планшетів перебувають в розробці. Безкоштовно завантажити AnyDesk можна на офіційному сайті (посилання в кінці статті).

2. Встановлення з’єднання

Після запуску завантаженого EXE-файлу портативної версії побачимо, що головне вікно програми поділено на дві частини. Верхня – це зона опцій для надання віддаленого доступу, а зона нижче призначена для підключення до віддаленого комп’ютера. Код-ідентифікатор для віддаленого доступу у верхній зоні вікна програми з написом «Дане робоче місце» – так званий адресу AnyDesk – з віддаленого комп’ютера необхідно передати будь-якими каналами зв’язку на ПК, з якого буде здійснюватися підключення.

Отриманий код-ідентифікатор на ПК, з якого буде здійснюватися підключення, вводимо в зону вікна з написом «Інша робоче місце» і тиснемо «З’єднати».

При установці віддаленого з’єднання вперше за допомогою AnyDesk на обох ПК необхідно дозволити доступ в вікні штатного (або стороннього при використанні такого) брандмауера.

Завершальний етап установки з’єднання – натискання кнопки «Прийняти» в невеликому вікні програми AnyDesk на підключається комп’ютері.

У цьому ж вікні після установки з’єднання стане доступною кнопка завершення сеансу.

На комп’ютері, з якого здійснюється підключення, для завершення сеансу досить просто закрити вікно AnyDesk.

3. Налаштування вікна підключення

У вікні підключення з відображенням робочого столу віддаленого комп’ютера, натиснувши на кнопку меню, ви отримаєте доступ до всіх можливих налаштувань. Встановлені одного разу, ці настройки будуть застосовні і в подальшому, при наступних сеансах підключення до конкретних ПК.

У числі налаштувань вікна підключення:

  • Настроюється розмір вікна;
  • Вибір пріоритету якості зображення або швидкодії;
  • Включення і відключення передачі звуку;
  • Можливість роботи в демонстраційному режимі віддаленого робочого столу з відключенням управління клавіатурою і мишкою;
  • Зміна напряму віддаленого доступу;
  • Створення знімків екрана;
  • Відправка поєднання клавіш Ctrl + Alt + Delete з можливістю надалі виконувати вихід із системи, перезавантажувати і вимикати ПК (може бути застосовано тільки після інсталяції).

Портативна версія, як згадувалося, працює без прав адміністратора. Для отримання таких на віддаленому комп’ютері в вікні підключення необхідно задіяти одну з налаштувань – Request elevation. Це запит на отримання прав адміністратора на час поточного сеансу, який на віддаленому комп’ютері необхідно підтвердити. В іншому випадку кожен крок, який передбачає права адміністратора, потрібно підтверджувати окремо.

При інсталяції AnyDesk в операційну систему запит на отримання прав адміністратора на віддаленому комп’ютері не потрібен. У версії програми, встановленої в систему на віддаленому комп’ютері, права адміністратора комп’ютера, що управляє надаються за замовчуванням.

Вікно підключення утиліти передбачає спілкування між учасниками, але тільки в рамках текстового чату.

4. Налаштування програми

Крім настройок безпосередньо в самому вікні підключення, AnyDesk передбачає загальні програмні установки в окремій вкладці. Опції, застосовані в загальних програмних настройках, стосуватимуться не кожного окремого підключення, а всіх їх. Доступ до цієї окремій вкладці реалізований в числі опцій меню, що викликається у вікні активного підключення. Під вкладку загальних програмних налаштувань також потрапимо з головного вікна утиліти, вибравши в меню пункт «Налаштування».

В налаштуваннях можна змінити мову інтерфейсу, задати налаштування приватності, що передбачають приховування окремих даних облікового запису на віддаленому комп’ютері, встановити єдиний пріоритет якості або зображення робочого столу, або швидкості з’єднання, налаштувати передачу звуку або внести дані виходу в Інтернет через проксі-сервер.

З числа нечисленних налаштувань варто окремо відзначити можливість вибору користувачем графічного прискорювача. Попередньо в програмі Direct 3D при бажанні можна змінити на експериментальний Open GL.

5. Неконтрольований доступ

Для однієї з налаштувань – можливості установки неконтрольованого доступу до віддаленого комп’ютера – в головному вікні AnyDesk реалізована пряме посилання.

У вкладці «Безпека» можна встановити пароль і інші параметри неконтрольованого доступу, щоб до цього ПК можна було в будь-який час підключитися без необхідності натискання кнопки прийняття з’єднання.

На керуючому комп’ютері пароль доступу не обов’язково вводити кожен раз в процесі установки з’єднання. Для цих цілей у формі введення пароля присутня опція «Надалі реєструвати автоматично».

6. Обмін даними між комп’ютерами

Як і багато аналогічні програми, AnyDesk передбачає обмін даними між ПК. Безпосередньо перетягувати файли у вікно підключення або в окремі якісь міні-бари за допомогою утиліти можна, обмін даними здійснюється звичайною процедурою копіювання і вставки з буфера обміну.

7. Список підключень

Навіть в портативної версії AnyDesk веде список раніше здійснених підключень. Цей список розташовується в стрічці в нижній частині вікна програми і складається з картинок-превью віддалених робочих столів з найменуванням відповідно до їх кодів-ідентифікаторів. Запустити процес установки з’єднання з конкретним ПК можна подвійним кліком по його зображенні-превью. Натиснувши кнопку списку внизу кожної такої картинки-превью, ви отримаєте можливість перейменування комп’ютерів, їх видалення зі списку, а також застосування такої опції, як «Покласти на робочий стіл».

Це опція відправки на робочий стіл ярлика запуску вікна підключення до віддалених комп’ютерів.

8. Інсталяція в операційну систему

Інсталяція AnyDesk в операційну систему забезпечує можливість неконтрольованого доступу до віддаленого комп’ютера. Плюс до цього, як згадувалося, є можливість надання керуючому комп’ютеру прав адміністратора. При установці AnyDesk прописується в автозавантаження, «поселяється» в системному треї і працює у фоновому режимі. Тоді як портативна версія програми для надання віддаленого доступу повинна бути запущена вручну. Опція установки утиліти в систему доступна в головному вікні програми.

В процесі установки програми і запитуються права адміністратора на всі дії з керуючих комп’ютерів.

Після установки в головному вікні програми замість цифрового коду-ідентифікатора ви виявите ідентифікацію, що включає, зокрема, ім’я ПК.

9. AnyDesk VS TeamViewer

До числа таких переваг AnyDesk, як висока швидкість з’єднання навіть у безкоштовній версії програми і зручність роботи зі списком підключень, варто зарахувати ще парочку, порівнянних з тієї ж TeamViewer. У AnyDesk відсутня нав’язлива мотивація переходу на платну підписку і відстеження на предмет використання програми в комерційних цілях, працюючи з утилітою, не потрібно переживати, що сеанс може раптово перерватися через те, що розробники запідозрили факт комерційного використання їхнього продукту. AnyDesk пропонується користувальницької аудиторії за більш прозорою схемою: у безкоштовній версії представлений базовий функціонал, а плата стягується лише за версією програми з додатковими функціями, які обивателю ні до чого, але можуть стати в нагоді в рамках роботи підприємств.

Завантажити безкоштовно програму з офіційного сайту: 

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию