Віддалений робочий стіл Windows 10: інструкція по включенню і настройці

Віддалений робочий стіл Windows 10 – це одна з найбільш корисних і одночасно небезпечних функцій операційної системи. За допомогою даного інструменту, можемо підключитися і повноправно управляти комп’ютером, до якого фізично не маємо доступ. Те ж саме справедливо і навпаки, домашнім комп’ютером можуть управляти люди, що знаходяться в сусідній квартирі або на іншому кінці Землі. З огляду на ризики при використанні даного інструменту, слід з особливою обережністю видавати доступ стороннім людям. Ми в свою чергу розповімо, як підключиться до віддаленого робочого столу і дозволити доступ до свого ПК.

Віддалений робочий стіл Windows 10:

Віддалений доступ до робочого столу в простолюдді називають «удалёнкой». Повна офіційна назва на англійській мові – Remote Desktop Protocol або скорочено RDP. Якщо не вникати в технічні терміни, це протокол, що забезпечує віддалене підключення.

Якщо дозволити віддалений доступ до комп’ютера через інтернет, другій стороні видаються права доступу до більшої частини даних. Говорячи про Windows 8 і 10, слід зазначити обмеженість функціоналу даного протоколу. Тільки власник ПК може відкривати логічні розділи (диски C: /, D: / і т. П.), Підключені накопичувачі і змінювати будь-які дані. Користувач з іншого боку не може цього робити.

Інструкція по підключенню

Уже неймовірну кількість додатків, що дозволяють підключитися до віддаленого робочого столу Windows 10 і старіших версіях системи. Чи можемо скористатися будь-яким з них, наприклад, TeamViewer, PC Remote, AnyDesk, Remote Utilities, LiteManager і т. П. З іншого боку, віддалене управління комп’ютером Windows може бути встановлено тільки засобами системи. Така можливість забезпечена RDP-клієнтом.

Явним плюсом інтегрованого в систему протоколу – проста настройка RDP. У даній медалі є й зворотний бік, а саме – технологія доступна виключно в Windows Pro. Власники системи Home можуть легко оновитися до Pro-версії.

Як підключитися до віддаленого робочого столу – інструкція:

 1. Клацаємо ПКМ по «Пуску» і тиснемо на пункт «Панель управління».                                       
 2. Вибираємо опцію «Система».
 3. Кількома по опції в лівій частині екрану «Налаштування віддаленого доступу».                     
 4. Дозволяємо віддалене підключення до робочого столу.                                                                 
 5. Повертаємося на «Панель управління», відкриваємо розділ «Адміністрування» і натискаємо на пункт «Керування комп’ютером».                                                                           
 6. Відкриваємо список «Локальні користувачі».
 7. Тиснемо ПКМ по вбудованої облікового запису «Адміністратор» і натискаємо на опцію «Визначити пароль».                                                                                                                                         
 8. Встановлюємо пароль, паралельно погоджуючись з різними попередженнями.
 9. Двічі натискаємо за даним профілем, якому тільки що задавали пароль.
 10. Йдемо на вкладку «Членство в групах», тиснемо на кнопку «Додати», а потім – «Додатково».                                                                                                                                         
 11. Клацаємо по клавіші «Пошук» і вибираємо в кінці списку «Користувачі віддаленого управління».
 12. Закриваємо 3 верхніх вікна кнопкою «Ок».
 13. Йдемо на сторінку «» і вставляємо номер 3389.

Якщо здасться запис «Порт відкритий», віддалений робочий стіл через інтернет відкрито, до нього можемо підключитися. 

Налаштування доступу

Перед тим, як віддалено підключитися до комп’ютера, користувачеві потрібно передати IP-адреса, який можемо подивитися на. Ще потрібно передати пароль, ми встановили його на 8 кроці минулого інструкції.

Примітка! Наступна частина інструкції призначається для тих, хто намагається підключитися до стороннього ПК.

Як підключитися до іншого комп’ютера:

 1. Кількома на «Пуск», потім – «Усі програми».
 2. Відкриваємо папку «Стандартні – Windows».
 3. Запускаємо утиліту «Підключення до віддаленого робочого столу».                                         
 4. Вводимо отриманий IP-адреса і клацаємо по кнопці «Підключити».                                       
 5. Вказуємо ім’я і пароль користувача, тиснемо на «Ок».

Чому я не можу підключитися до робочого столу?

Нерідко трапляється ситуація, коли не вдається підключитися до віддаленого комп’ютера. Причин тому кілька, всі їх потроху торкнемося.

Причини неможливості підключення по RDP:

 • Користувач не видав або забрав дозвіл. Перша частина інструкції по підключенню присвячена цьому питанню;
 • Чи не встановлений пароль користувача. Підключитися до облікового запису без пароля не вийде, його доведеться встановити. 7-8 кроки інструкції допоможуть це зробити;
 • Комп’ютер перейшов в сплячий режим. Чи можемо попросити користувача активувати ПК, альтернативний шлях – вимикання режиму сну на зовсім;
 • Блокує підключення антивірус. Найпростіший спосіб, як налаштувати віддалений робочий стіл у даному випадку – тимчасово відключити антивірусне ПЗ. Для цього відкриваємо системний трей (стрілка в правому нижньому кутку екрану ». Далі робимо клік ПКМ по антивірусу, вибираємо опцію” Відключити “або аналогічну і вказуємо тривалість. Краще вибирати варіант« Відключити до перезапуску комп’ютера »;

 • Проблема з оновленням KB2992611. Ситуацію виправляє повне оновлення ОС або видалення даного пакета.

Додаткові корисні рекомендації

На завершення матеріалу слід згадати про декілька корисних порад:

 • Краще створювати окрему обліковий запис (під час виконання кроків 7-12). Чи можемо створювати профілі для будь-якої кількості паралельних підключень. В даному варіанті виконання підключитися зможе тільки одна людина;
 • настройка робочого столу Windows 10 не вдалася через заблокованого порту, варто відключити антивірус і перевірити настройки брандмауера. Чи можемо знайти потрібний пункт через пошук Віндовс. У «Брандмауер Windows» йдемо в розділ «Дозвіл взаємодії з додатком …» і встановлюємо виділення навпроти «Віддалене управління Windows»;

 • Не слід виключати з рахунком особливості настройки Wi-Fi-маршрутизатора. Може бути нам доведеться відкривати порт в ньому. Всі подробиці процедури можемо знайти в інструкції до роутера.

Знаючи все вищеперелічене, читач зможе відкрити доступ до ПК і підключитися до іншого комп’ютера самостійно. Також є всі необхідні дані для вирішення проблем, при яких інший комп стає недоступним. Залишилося тільки втілити знання в життя.

Ссылка на основную публикацию