Відео гаджет своїми руками

Як зробити відео гаджет своїми руками

  Познайомившись з Windows 7, користувачі дізналися що таке системний гаджет. Отже, гаджети – це маленькі і дуже зручні програми, що дозволяють без всяких зусиль отримувати ту чи іншу інформацію з інтернету. У цій статті познайомимося з цими апплетами ближче. Щоб знайомство було близьким, навичок програмування не потрібно, користуватися будемо старим добрим Блокнотом. Під знайомством я маю на увазі роботу з відкритим кодом на платформі наявного гаджета. Відразу обмовлюся, робота з відкритим кодом до порушення прав правовласника ніякого відношення не має. MICROSOFT вибрала рідкісний для себе варіант розвитку подій в області розробки програмного забезпечення – адже гаджети є всього лише легковажні вікна браузера, а значить код можна скопіювати, змінити і поділитися з другом. 

  Починаючи роботу з гаджетом, пам’ятайте, що сам додаток змінювати не варто. Скопіюйте його куди-небудь (хоч на Робочий стіл) і працюйте вже з копією. Коли ваш гаджет буде готовий, відправте його в папку 

З: \ Користувачі \ учеткі \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows Sidebar \ Gadgets.

Отже, в Windows три папки, які містять гаджети:
 – Вбудована папка C: \ Program Files \ Windows Sidebar \ Gadgets, яка містить підпапки з вбудованими гаджетами, які поставляються з операційною системою. Змінити їх не вийти, видалити теж, але нові в цю папку додати можна.
 – Папка із загальним доступом. Виявися гаджет в цій папці, і його можна буде побачити іншим користувачам, які мають доступ до загальних (расшаренним) ресурсів на вашому комп’ютері.
 – Папка з гаджетами локального користувача, яка знаходиться за адресою С: \ Користувачі \ как_вас_там \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows Sidebar. Папка AppData за замовчуванням прихована, так що доведеться виставити її на загальний огляд (Пуск – Панель управління – Параметри Тек – вкладка вид – активуємо функцію “Показувати приховані файли, папки і диски“). Отже, папка з гаджетами містить оні, встановлені користувачем ззовні. За замовчуванням папка прихована і доступна тільки користувачеві, що зайшов в систему під своїм обліковим записом. Як ви зрозуміли, для кожного користувача ця татко своя. Далі в цій папці ми працювати і будемо.
 За назвою гаджета можна здогадатися про його призначення. Файли мають розширення .Gadget. Познайомитися з ними можна в папці C: \ Program Files \ Windows Sidebar \ Gadgets, тут ви зможете побачити їх цілим списком. Додаючи нові гаджети і запускаючи їх на робочому столі, пам’ятайте, що кожен з працюючих навантажує систему і процесор – система буде пригальмовувати. 

Створений гаджет буде показувати не тільки малюнки, а й відео. 

  Як ви знаєте, гаджет в Windows 7, що відповідає за показ малюнків, здатний влаштувати невелике слайд-шоу з фотографій, які перебувають в будь-якої папці, зазначеної вами. Зробимо так, щоб цей гаджет програвав і відеоролики, не відволікаючи вас від робіт в основному вікні. Приступимо до роботи. Щоб змінити назву гаджета, редагуємо його gadget.xml файл. Вирушаємо в С: \ Користувачі \ как_вас_там \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows Sidebar \ Gadgets \ SlideShowPlayer.Gadget і знаходимо підпапку en-US. Відкрийте файл gadget.xml Блокнотом. У третьому рядку зверху побачите запис:

<name>Slide Show</ name>

Замінимо на таку:

<name>Slide Show Player</ name>

Тепер зберегти і закриємо файл. Відкриємо галерею гаджетів. Якщо вона була відкрита, закриємо її і відкриємо заново. З’явитися ще один гаджет з нашим ім’ям. З ним-то і будемо працювати. Приступимо до основних дій. знаходимо файл slideShow.js тут, в цій таткові:

C: \ Користувачі \ ваше_ім’я \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows Sidebar \ Gadgets \ SlideShowPlayer.Gadget \ ru-RU \ js

ось він, той самий файл slideShow.js  (Фото клікабельно

і відкриваємо його Блокнотом (викличте правою мишею контекстне меню і знайдіть Блокнот, він же Notepad.). Зараз будемо вносити зміни в код, для полегшення роботи в Блокноті виставимо параметр Рядок стану, яка в правому нижньому кутку буде показувати номер змінюваних рядки і стовпці. Функція насправді дуже зручна. Вона дозволить нам з легкістю знаходити необхідні для редагування рядка. Причому при роботі з кодом Блокнот дозволяє з легкістю до них переходити або просто не загубитися.

 УВАГА! Номери рядків у нас з вами можуть відрізнятися. З яких причин, пояснювати поки не буду. Тому оптимальним ваіантом стане не “тупе” копіювання зазначених шматків тексту в зазначені строки, від вас вимагається трохи подумати і співвіднести написане мною на ваш екран. Будьте уважні!

Отже, виберемо в шапці функцію Виправлення – Перейти і вставляємо номер потрібн
ого рядка і закінчуємо введення клавішею введення. Відкритий Блокнотом файл буде містити в собі ось такий код:

  Масштаб коду досить об’ємний, але лякатися не варто, працювати будемо з невеликими шматками. Конкретно, нам потрібні рядки 66 і 67. Вони, по-моєму, однакові у всіх. Змінюємо ці:

var maxUndockedWidth = 320;
var maxUndockedHeight = 240;

на ці:

var maxUndockedWidth = 220;
var maxUndockedHeight = 195;

Переходимо до рядка 716. Вона повинна виглядати так:

var imageNameArray = new Array ( “. jpg”, “.jpeg”, “.jpe”, “.gif”, “.png”, “.bmp”);

змінимо її на 

var imageNameArray = new Array ( “. avi”, “.wmv”, “.jpg”, “.jpeg”, “.jpe”, “.gif”, “.png”, “.bmp”);

Якщо ви хоч трохи знайомі з розширеннями файлів, то, порівнявши ці записи, легко помітите, що вони відрізняються лише додаванням двох відеорасшіреній до вже наявних, і гаджет сприймає таку зміну в рядку як команду до відтворення ще й відеофайлів (крім графічних).
Піднімемося наверх і перейдемо до рядка 278. Вона відповідає за параметри візуального масштабу нашого гаджета. Нічого не видаляємо, а лише дописуємо до вже наявних ці рядки (зверніть увагу на відступ для другого рядка, вирівняйте за існуючим в вашому документі):

with (picture.style)
width = 320, height = 240;

Перейдемо до рядка 309. Додамо наступне:

with (picture.style)
width = 120, height = 90;

Ось, в принципі, і все. Гаджет-мультіпроігриватель графічних і відеофайлів готовий. Тепер досить вибрати його в папці гаджетів і перетягнути на Бічну панель. Якщо вказати гаджету папку з відеофайлами (точніше з файлами, що мають розширення .avi і .wmv), він буде їх програвати. Є лише один момент. Якщо одного разу вам набридне гаджет, постійно програє відео на робочому столі, і ви вирішите його видалити, а через деякий час побажаєте все-таки повернути його на місце, ваш відеогаджет буде віддавати перевагу графічним, а не відеофайлами. Якщо вас така ситуація не влаштовує, можна внести в відомий вам файл додаткові зміни.

знову відкриємо slideShow.js Блокнотом і знайдемо рядок 30. Змінимо

var L_PICTURESNAME_TEXT = “Sample Pictures”;

var L_PICTURESNAME_TEXT = “Sample Videos”;

Переходимо нижче на рядок 164. Міняємо

var myPicturesObj = System.Shell.knownFolder ( “pictures”). Self;

var myPicturesObj = System.Shell.knownFolder ( “videos”). Self;

Шукаємо рядок 371 і міняємо

this.myPicturesFolder = samplePictPath + “\\ Pictures \\ Sample Pictures”;

this.myPicturesFolder = samplePictPath + “\\ Videos \\ Sample Videos”;

Остання зміна в рядку 474. Міняємо

imagePathAndName = slideSettings.myPicturesFolder + “\\ Garden.jpg”;

imagePathAndName = slideSettings.myPicturesFolder + “\\ Butterfly.wmv”;

Тепер все.

Ссылка на основную публикацию