Відеоспостереження через веб-камеру в реальному часі

ПО для організації відеоспостереження на базі IP- або web-камери

IP-камеру (Камеру для спостереження) зараз використовують практично скрізь: у магазинах, банках, навіть в житлових будинках і квартирах. Коштує вона трохи дорогувато, не всім буде по кишені. Однак вихід є.

Зараз IP-камеру можна зробити зі звичайної web-камери стаціонарного ПК, навіть якщо розширення у цієї камери дуже маленьке – всього 0,3 мегапікселів.

Дозвіл web-пристрою не має ніякого значення, якщо потрібно зробити камеру спостереження, якістю картинки можна і пожертвувати. В даному підрозділі буде детально описано, як не маючи IP-камери організувати віддалене відеоспостереження за допомогою web-камери.

Застосовуємо сервіс Ivideon

Застосувати web- або IP-камеру для віддаленого перегляду відео можна за допомогою спеціального сервісу Ivideon. Сервіс дозволяє підключити різні типи камер, налаштувати їх за допомогою спеціального програмного забезпечення Ivideon Server. Найпростіший тариф сервісу – безкоштовний, дозволяє записувати перші 10 секунд відео після настання якоїсь події, руху або звуку. Можливостей у платних тарифів на багато більше.

Далі ви можете побачити приклад вікна з настройками, в якому здійснюється вибір пристрою. Запустивши її, переходимо на вкладку «налаштування», Вибираємо рядок«IP Camera»(Аналогічним чином можна вибрати web-камеру).

Після зазначених вище дій потрапляємо у вікно налаштувань майбутньої IP-камери.

Якщо хочете отримувати цілодобове відеоспостереження за бажаним об’єктом, то необхідно виділити мінімум 100 ГБ на жорсткому диску.

Це дозволить програмі вести спостереження за допомогою IP-камери в форматі 24/7 і отримати спостереження з IP-камери в реальному часі без всяких зайвих затримок. Також програма Ivideon здатна не тільки зробити web-пристрій камерою спостереження (IP-пристроєм для спостереження), але і дозволить проводити трансляції цілодобово і дозволить веб-камері спостерігати за квартирою або приватним будинком, а не тільки за певним об’єктом.

Програма Ivideon показує, як зробити веб-камеру пристроєм для спостереження і не тільки. Якщо не вразила утиліта Ivideon, то можна з легкістю знайти і інші схожі утиліти, які не гірше представленої програми здатні перетворити веб-камеру в відеоспостереження, вести трансляції з веб-камери в прямому ефірі і так далі. Також вони здатні вести трансляції та спостереження в прямому ефірі за допомогою звичайного ноутбука.

Вивчаємо Webcam 7 pro

Ще одна утиліта – це програма під вельми оригінальною назвою «Webcam 7 pro». Нижче показана вкладка «Спостереження / Вибір джерела / Управління».

На наступному зображенні представлена ​​вкладка «Мовлення (НТТР)».

За цим зображенням вже відразу видно, що дана утиліта з легкістю може забезпечити вільний і якісне відеоспостереження через веб-пристрій і допоможе зробити камеру спостереження з веб-камери. Також дана програма не позбавлена ​​функції прямої трансляції з веб-пристрої цілодобово і без перерв.

Так що легко можна розкрити раніше приховані функції своєї веб-камери, навчитися грамотно застосовувати і використовувати всі з’явилися гідності камери. Ще однією перевагою «Webcam 7 pro» є забезпечення цілодобового спостереження через веб-пристрій комп’ютера і не тільки. Єдиний мінус «Webcam 7 pro» полягає в тому, що утиліта є платною.

Програма iSpy з функціями забезпечення безпеки

Наступна програма, яка дозволить використовувати веб-камеру як пристрій для відеоспостереження і проводити відеоспостереження в реальному часі цілодобово, носить назву iSpy. ПО має набагато більший потенціал і функціонал, ніж раніше представлені утиліти для спостереження через веб-камеру.

iSpy оснащена ще і сигналізацією, так що вона цілком може замінити не тільки IP-камеру, але ще й справжню сигналізацію. Так що можете сміливо довіритися iSpy: вбудована в програму сигналізація буде працювати як годинник. Запустивши розглянуту програму, ми потрапимо в таке вікно.

Нижче наведені деякі настройки цієї утиліти. На вкладці «Motion Detection»Налаштовується детектор руху камери. По-перше, ви можете вибрати тип детектора «Use Detector»:

  • Two Frames: Найпростіший варіант, виявлення руху виконується шляхом порівняння поточного кадру з попереднім;
  • Custom Frame: Проводиться порівняння картинки з пам’яті з поточними кадрами – хороший спосіб для виявлення новопосталих об’єктів;
  • Background Modelling: Режим, що дозволяє ігнорувати постійно рухомі об’єкти;
  • None: Відключення детектора, застосовується для простого запису з камери.

По-друге, можете налаштувати чутливість детектора за допомогою подвійного повзунка «Trigger Range». Зміна нижнього порога змінює реакцію на повільні рухи, верхнього порогу – фільтрує руху, великі за швидкістю.

Colour Filtering дозволяє задати детектору певний діапазон кольорів, які будуть прийматися до уваги.

Display Style задає спосіб, яким iSpy реагуватиме / відображати виявлене рух.

Також є дуже корисна настройка Motion Zones, що дозволяє виділити графічну область всередині кадру, в рамках якої буде відбуватися виявлення руху.

На вкладці «Local Device»Відбувається вибір джерела відео.

підсумкові висновки

Як видно з наведених вище прикладів, програми досить-таки схожі між собою. Функціонал у них практично однаковий, можете сміливо качати і встановлювати будь-яку з них.

  • Якщо потрібна хороша утиліта для того, щоб не тільки зробити веб-камеру з відеоспостереженням або зробити з web-камери пристрій для спостереження за об’єктом цілодобово, але ще хочете обзавестися безкоштовної працює відеосігналізаціей, то можете сміливо качати програму iSpy.
  • Якщо хочете встановити давно перевірену користувачами, якісну і швидку програму, щоб легко зробити камеру відеоспостереження з звичайного веб-пристрої, то качайте і встановлюйте програму «Webcam 7 pro», Яка швидко і якісно впоратися з цим завданням.
  • Ну, а якщо не хочете далеко ходити і хочете собі IP-камеру, не витративши при цьому багато сил і терпіння, то допоможе стара програма під назвою Ivideon. Хороша програма з гідним функціоналом робить за Вас всю роботу. Користуються їй досить-таки багато людей, що бажають заощадити на професійній камері відеоспостереження. З її плюсів можна виділити: швидке скачування і реєстрація на сайті утиліти. Також у неї зручний інтерфейс і багато різних функцій.

Ссылка на основную публикацию