“Відкрити за допомогою” – настройка контекстного меню Windows 7, 8, 8.1

Контекстне меню “Відкрити за допомогою” в операційній системі Windows 7 і 8, не завжди має потрібний користувачеві набір програм, а іноді список програм в цьому розділі меню занадто великий, щоб швидко зорієнтуватися в ньому. Сьогодні ми розповімо, як можна “приборкати” розділ контекстного меню “Відкрити за допомогою”.

Час від часу всі користувачі ПК, що працює під управлінням операційної системи Windows користуються її контекстним мню, особливо пунктом “Відкрити за допомогою”. Клікнувши правою клавішею миші по будь-якому фалу і вибираючи в контекстному меню пункт “Відкрити за допомогою”, ми бачимо цілий список програм, які нам пропонує використовувати ОС для відкриття цього файлу. Іноді цей список може бути дуже великим, через не правильного налаштування асоціацій файлів, або через те, що в системі встановлено багато програма працюють з даним типом файлів, наприклад, додатків для редагування, перегляду або відтворення.

Якщо список програм контекстного меню “Відкрити за допомогою”, вам здається занадто великим, і в ньому вам важко знайти потрібну програму для відкриття того чи іншого файлу, ми розповімо, як зробити так, щоб в цьому списку містилися тільки відібрані вами додатки, а все інші, що заважають, були видалені. Всі настройки ми будемо виконувати в Windows 7, проте вони можуть бути застосовані і до нової версії цієї ОС – Windows 8 і її оновленню 8.1.

“Відкрити за допомогою” – вносимо зміни в реєстр Windows 7

Відкрийте редактор реєстру Regedit, як це робиться ми вже неодноразово розповідали на нашому сайті, наприклад, тут або тут.

  1. У редакторі реєстру перейдіть до ключа “FileExts”. Шлях до ключа наступний (розкрийте послідовно ці папки) HKCU -> Software -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion -> Explorer -> FileExts.
  2. В останній з відкритих папок знаходяться всі ключі, які відповідають за всі зареєстровані в системі типи файлів. Для наочного прикладу ми виберемо ключ реєстру .png, який відповідає за асоціацію з програмами, здатними працювати з даним типом файлів.
  3. Виберіть необхідний вам ключ, і клацніть по ньому один раз лівою клавішею миші. Ви побачите новий підключ, іменований як “OpenWithList”, який власне і відповідає за список програм, які ми бачимо в контекстному меню “Відкрити за допомогою” для даного типу файлів.

  4. Виділіть ключ “OpenWithList” і в правій його частині ви побачите імена утиліт, пов’язаних з цим типом програм (переглядом / редагуванням). Так само там присутній ключ MRUList в якому вказана послідовність відображення програм в списку контекстного меню “Відкрити за допомогою”.
  5. Щоб виконати настройки і сформувати свій список програм, клацніть правою клавішею миші по відповідному ключу і в підменю виберіть пункт “Видалити”, потім підтвердіть свої наміри і повторіть все це для кожного типу файлів. Закрийте редактор реєстру та перезавантажте свій комп’ютер.

От і все. Тепер ваше контекстне меню “Відкрити за допомогою” буде таким яким ви його хочете бачити. Успіху і стабільної роботи системи!

Ссылка на основную публикацию